Życie pod hasłem czułości i miłości do siebie

Funkcjonujemy w świecie kontrastów – z jednej strony Social Media zalewają nas zdjęciami (pozornie) idealnych, pięknych ludzi i ich perfekcyjnego (?), sielskiego życia, z drugiej jednak spora część z nas coraz chętniej wspiera #bodypositive, ceni sobie (umówmy się, nie zawsze atrakcyjną wizualnie) autentyczność, szczerość i nieidealność. Jak się w tym wszystkim nie pogubić? 

Przyznajemy, że to trudne i z pewnością jest to kwestia bardzo indywidualna. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto scrollując Instagrama choć raz nie przeżył kryzysu, jeśli chodzi o poczucie własnej wartości. W głowie często pojawiają się wówczas natrętne myśli: „Dlaczego moje życie nie jest tak ciekawe?”, „Co mogę zrobić, żeby mieć równie idealne ciało?”, „JAK to możliwe, że ludzie wyjeżdżają na urlop niemal co tydzień?”. Spokojnie, doskonale znamy ten stan! Warto mieć jednak na uwadze, że pielęgnowanie miłości do siebie jest pracą, która powinna trwać przez całe życie, a porównywanie się do innych z pewnością temu nie sprzyja (chyba że takie działanie inspiruje i motywuje nas do działania, a nie wpędza w kompleksy).

Przyczyny braku poczucia własnej wartości i nieumiejętności pokochania samej siebie często są zakorzenione w naszym dzieciństwie. Warto mieć świadomość, że pozytywny stosunek do nas samych to absolutna podstawa w budowaniu pięknego życia i wartościowych, szczęśliwych relacji. Jeżeli przypuszczasz, że podłożem takich mechanizmów są właśnie trudne doświadczenia z przeszłości, nieocenionym wsparciem może okazać się terapia i konsultacja z profesjonalistą, który pomoże ci oswoić się z twoimi traumami, a także na nowo uwierzyć w to, że jesteś wartościowa. Bo jesteś. 

Nie ma ludzi bez wad i skaz, ale są tacy, którzy ze swoimi nieidealnościami radzą sobie dużo lepiej niż inni. Jaki jest ich sekret? Poza wyeliminowaniem natrętnego porównywania się do innych i ewentualną pomocą specjalisty, na pewno warto też przenalizować, jak wygląda twoje środowisko. Czy na pewno znajdujesz tam szczerych, wspierających i akceptujących ludzi? Cóż, pewne relacje po prostu mają termin ważności i im szybciej pożegnasz toksyków, którzy podcinają ci skrzydła, tych prędzej uda ci się odnaleźć wewnętrzy spokój.

Pamiętaj, że Social Media to tylko piękne, klikalne kłamstwo.

Jeśli brakuje ci wiary we własne możliwości, być może właśnie teraz (albo za jakiś czas) warto zaryzykować i, w sposób przemyślany, wyjść ze swojej strefy komfortu? Rozwijaj pasje, o których przez natłok obowiązków kompletnie zapomniałaś, spróbuj wynegocjować lepsze warunki w pracy albo zaaplikuj do miejsca, które od zawsze najbardziej „czułaś”. Zrób dla siebie coś, z czego będziesz dumna.

Troska o codzienny komfort kluczem do sukcesu

Nauka miłości do siebie to także codzienna troska o swoje zdrowie i swój komfort. Niezmiernie cieszy nasz trend na życie bez alkoholu i innych używek. Coraz bardziej świadomie podchodzimy też do regularnych aktywności fizycznych, wizyt na badaniach kontrolnych, a także do tego, co mamy na talerzu, jak odpoczywamy, ile czasu spędzamy przy komputerze/telefonie, a nawet ile wody pijemy. Te wszystkie aspekty, w połączeniu z np. naturą, podróżami, poznawaniem nowych ludzi, dbaniem o relacje, medytacją czy praktyką jogi, są w stanie pokazać nam, że troska o siebie przynosi szybkie efekty (nie tylko wizualne). 

W tę piękną filozofię dotyczącą miłości do siebie idealnie wpisuje się także marka Bella, która jest znana wszystkim kobietom ceniącym sobie wygodę, a co za tym idzie – lepsze samopoczucie na co dzień. To, jak się ze sobą czujemy, wpływa bowiem na nasze wybory i na nasz nastrój. 

Bella Perfecta Ultra dba o to, aby każda kobieta mogła maksymalnie korzystać z życia.

Materiały prasowe

Produkty higieniczne Bella Perfecta Ultra stworzono dla każdej z nas, w oparciu o nasze potrzeby. Nie musisz rezygnować przez kilka dni w miesiącu z zaplanowanych wcześniej aktywności czy przyjemności – twoja maksymalna swoboda jest na wyciągnięcie ręki. 

Podpaski Bella Perfecta Ultra mają zaledwie 2 mm, dzięki czemu są niewyczuwalne. Różnorodność produktów w linii Bella Perfecta Ultra imponuje. Dziewięć kolorów to dziewięć wariantów produktu: z osłonkami bocznymi, bez osłonek, zapachowe, bezzapachowe i tak dalej. Wybieraj spośród różnych długości i różnych pokryć, Extra Soft i Silky Drai. A jeśli lubisz aktywnie spędzać czas albo masz obfite miesiączki, postaw na powiększone, boczne osłonki podpasek Bella i... niczym się nie martw.

 

Materiały prasowe

Żyj w zgodzie ze sobą, zadbaj o swój komfort i zaprzyjaźnij z tym fajnym człowiekiem, którego widzisz w lustrze.

 

Materiał promocyjny marki Bella.