O tym, ile korzyści przynosi regularne uprawianie seksu pisaliśmy już wielokrotnie. Regularna aktywność seksualna jest szczególnie wskazana tym, którzy mają stresującą pracę lub z natury są nerwusami – nic tak nie zmniejsza niepotrzebnego napięcia i ciśnienia, jak miłosne uniesienia z partnerem. Seks świetnie działa również na serce. Badania dowodzą, że jeśli stosunek kończy się orgazmem, ryzyko zawału i udaru zmniejsza się nawet o połowę. Seks może być też dobrym sposobem na bezsenność, jak również sprzyja odchudzaniu. Czyli im więcej się zmęczymy podczas stosunku, tym więcej kalorii spalimy.

Jeżeli więc zależy ci na tym, aby uprawiając seks wspomagać spalanie tłuszczu, powinnaś wiedzieć które pozycje seksualne są najbardziej skuteczne. Od razu uspokajamy – nie musisz dokładnie znać całej kamasutry, bo wiele z tych pozycji być może miałaś już okazję wypróbować. A jeżeli lubisz i nie boisz się eksperymentować, to możesz liczyć na to, że kilka bardziej wymagających konfiguracji przynosi wyraźne lepsze efekty. Jakie konkretnie? Posiadamy taką wiedzę i nie zamierzamy zachowywać jej dla siebie. Enjoy!


Ta pozycja seksualna urozmaici Twoje życie łóżkowe! >>>
 

Pozycje seksualne, które spalają najwięcej kalorii

Pozycja seksualna: na stojąco

Pozwala spalić nawet 51 kcal na minutę! Podczas tej pozycji pracują twoje mięśnie nóg oraz grzbiet. Nie ma co ukrywać – jest to pozycja dość angażująca, więc nie martw się, jeżeli nie od razu będzie wam wychodzić.

Pozycja seksualna: równowaga tyłem

Ta pozycja spala jeszcze więcej kalorii, bo 53 kcal na minutę. Wszystko za sprawą układu ciał angażującego zarówno mięśni ud, jak i pośladków, ale również mięśni brzucha i ramion. Od razu uprzedzamy, że ty napracujesz się bardziej niż twój partner. Ale warto!

Pozycja seksualna: na kolanach

Już na wstępie zaznaczamy, że chcąc wypróbować tę pozycję, warto zadbać o miękkie podłoże – inaczej kolana mogą nieco ucierpieć. Pozycja ta będzie wymagać równego zaangażowania od ciebie i twojego partnera, uruchamiając wasze uda i pośladki.

Pozycja seksualna: most

Nazwa tej pozycji kojarzy ci się z mostkiem, który wykonywałaś na lekcjach W-F? Podczas seksu będzie musiał ja zrobić twój partner. Ty z kolei siadasz na nim okrakiem, ćwicząc nogi oraz pośladki. Spalic można sporo, bo aż 59 kcal na minutę.

Zobacz także:

Pozycja seksualna: pan domu

Pozycja ta angażuje nogi, brzuch, pośladki oraz ramiona, dając możliwość spalenia 62 kcal na minutę. Jak ja wykonać? Twój partner klęczy i opiera się na nogach, natomiast ty musisz się zawiesić na nim swoimi nogami.

Pozycja seksualna: wielka waga

W tej pozycji możesz spalić nawet 64 kalorie na minutę! Jak tego dokonać? Twój partner stoi, a ty opierając się na przedramionach (np. na łóżku czy stole), pozwalasz mu unieść dolną część swojego ciała. Dzięki temu w ruch idą ramiona, brzuch, a plecy się wzmacniają.

Pozycja seksualna: flipper

Ta pozycja seksualna przypomina inną wcześniej polecaną – pana domu. Tym razem twój partner nie opiera się na ramionach, a klęczy i podtrzymuje twoje nogi. Oprócz nich w ruch idą więc pośladki. Ile można spalić? 65 kcal na minutę!

Pozycja seksualna: na antylopę

Choć z początku może okazać się niemożliwa do wykonania, to gra jest warta świeczki – a dokładnie 67 kalorii spalonych w jedną minutę. Twój partner unosi cię w taki sposób, jakbyś właśnie na niego skoczyła, chcąc się w nim przywitać (ten ruch też można wykonać, czemu nie!). Następnie odchylacie się, trzymając swojego partnera za szyję. Pracują wtedy wasze zewnętrze i wewnętrzne mięśnie uda, plecy oraz ramiona.

Pozycja seksualna: świeca

I znowu wracamy do czasów gimnastyki podczas szkolnych zajęć. Jeśli lubiłaś robić świecę, ta umiejętność może przydać ci się podczas seksu. Opierając nogi o ramiona partnera, wzmacniasz plecy, brzuch oraz pośladki. No i spalasz aż 71 kcal na minutę.

Pozycja seksualna: na jeźdźca

Ta zapewne doskonale znana ci pozycja pozwala spalić nawet 70 kalorii na minutę. Wiedziałaś o tym?!


10 nietypowych pozycji seksualnych. Wypróbujcie je jeszcze dziś! >>>