W niedawnym wywiadzie udzielonym magazynowi The Guardian Kate Winslet powiedziała, że była krytykowana ze względu na swój wygląd, a konkretnie wagę. To bardzo mocno wpłynęło na stan psychiczny gwiazdy i jej poczucie własnej wartości. Gdy miałam 20 lat, ludzie dużo mówili o mojej wadze. Zostałam też w pewnym sensie wezwana do skomentowania mojego fizycznego “ja”. Wtedy dostałam etykietkę szczerej i bezczelnej, ale ja tylko się broniłam. To zniszczyło moją pewność siebie” – wyznała Winslet.

Kate Winslet wyznała, jak krytyczne komentarze w mediach wpłynęły na jej psychikę, gdy była jeszcze nastolatką 

W ramach tej samej rozmowy Kate Winslet przyznała się, że ostatnio wróciła do artykułów, jakie pisano na jej temat pod koniec lat 90., kiedy była jeszcze nastolatką. „To było śmieszne, a zarazem szokujące i okrutne, jak bezwzględni byli wobec mnie dziennikarze tabloidów (…) Komentowali mój rozmiar, szacowali, ile ważę, zastanawiali się, na jakiej diecie jestem” – ujawniła aktorka. Dodała, że to drastycznie obniżyło jej pewność siebie i sprawiło, że nie chciała rozwijać swojej kariery w Hollywood, bo bała się, z jak bardzo negatywnymi opiniami tam będzie się mierzyć, skoro w rodzinnej Anglii media były wobec niej tak bezwzględne.

W przypadku Winslet przełomem w samoakceptacji było macierzyństwo. Gdy miała 25 lat urodziła się jej córeczka Mia i „wszystkie lęki wyparowały”. Co ciekawe, Mia rok temu także rozpoczęła karierę aktorską, zaczynając tym samym w podobnym czasie, co jej mama – zagrała w filmie Shadows, włoskim thrillerze dramatycznym w reżyserii Carlo Lavagny.

Kate Winslet – najważniejsze role, które trzeba znać

45-letnia dziś Kate Winslet to jedna z najzdolniejszych aktorek swojego pokolenia. Przygodę z aktorstwem rozpoczęła w wieku 11 lat. Na małym ekranie zadebiutowała w 1991 roku w produkcji Dark Season, a na dużym trzy lata później w obrazie Heavenly Creatures. Popularność przyniosła jej kreacja Marianne Dashwood w Rozważnej i romantycznej (1995), za którą otrzymała nominację do Oscara, a później postać Rose w – jak się szybko okazało – hicie wszech czasów, filmie Titanic (1997), gdzie zagrała u boku Leonardo DiCaprio. Na planie produkcji Jamesa Camerona zaczęła się przyjaźń tej dwójki, która 11 lat później spotkała się ze sobą na planie Drogi do szczęścia (2008) w reżyserii Sama Mendesa (Winslet była wtedy jego żoną). 2009 rok przyniósł Winslet Oscara za rolę w Lektorze Stephena Daldy’ego. Winslet wcieliła się w nim bileterkę Hannah, która romansuje z 15-letnim Michaelem.

Ostatni film z udziałem Kate to Amonit (2020), w którym partneruje jej Saoirse Ronan. W produkcji jest także Avatar 2 z Winslet w obsadzie, a już niebawem, bo 19 kwietnia w HBO i na platformie HBO Go pojawi się serial Mare z Easttown, w którym aktorka wciela się w policjantkę z małego miasteczka w Pensylwanii prowadzącą śledztwo dotyczące morderstwa.