Zdjęcia jedzenia na Instagramie zaczynają już nudzić. Po boomie na #foodporn, użytkownicy Instagramu zaczęli uznawać niemal wszystko co jedli za warte pokazania światu. Jedzenie na zdjęciach nie robi więc już na nas tak dużego znaczenia. No, chyba, że są to zdjęcia naprawdę wybitnych dań, niesamowitych miejsc, albo autorstwa prawdziwych pasjonatów. Albo zdjęcia kawy.

Kawa i wolny zawód

Przede wszystkim - otoczenie. Konta na Instagramie, które zyskują popularność publikując wyłącznie zdjęcia kawy, podobają nam się, bo przywołują skojarzenia z rytuałem picia kawy. Jeśli zajrzycie do @christophercarmelo oraz @andrewbchoi, zobaczycie małą, parzoną kawę podawaną do śniadania w modnych restauracjach w Nowym Jorku. To kawa człowieka wykonującego wolny zawód, jedzącego pierwszy posiłek późno i niemal zawsze na mieście. Jeśli to nie wystarcza, zajrzyjcie na @nyccoffee i zobaczcie jak swoją poranną (i nie tylko) kawę piją nowojorczycy.

Kawa i podróże

Użytkowniczka @ktnewms swoją czarną kawę pije w domu, najczęściej we własnym łóżku w towarzystwie dwóch potężnych bokserów. Poza psami na jej zdjęciach pojawiają się rozmaite aparaty fotograficzne - przede wszystkim analogowe oraz wspomnienia z podróży lub etapy jej planowania. U Caitie podpatrzycie też kawowe trendy, takie jak picie kawy ze słoika przez kolorową słomkę. Może to dobry pomysł na pomyślenie o wymianie kubków?

Kawa i moda

U @fashionedchicstyling kawa łączy się z modą. Zdjęcie kubka z gorącą americaną, czy spienionym latte jest tylko pretekstem do pokazania nowych akcesoriów lub całej stylizacji. Jeśli ten pomysł wam się podoba, pokochacie profil @coffeenclothes - to wyłącznie fotografie kawy i ubrań. Jeśli zaglądałyście na pozostałe polecane przez nas Instagramy, to rozpoznacie wśród zdjęć coffenclothes kilka wcześniejszych perełek. Autor nie zajmuje się fotografowaniem, ale zbieraniem zdjęć o tej tematyce w jednym miejscu.

Zobacz także:

Kawa i jej opakowanie

Jeśli mamy zachwycać się kawą, której nie możemy wypić, musi ona mieć piękne otoczenie, ale i opakowanie. @luftaffe to profil rosyjskiego artysty Illariona Gordona, który tworzy małe dzieła sztuki na papierowych kubkach od swojej kawy. @jengotch wybiera kubki z dowcipnymi napisami, np. "Excuse #1: Sorry, I'm saving myself for Tom Sellec".

Wy też możecie pić swoją codzienną kawę w bardziej nietypowy sposób. Niżej znajdziecie propozycje kubków, które umilą wam poranną kawę.