Kiedy w 2010 roku Polsat nie planował emisji filmu „Kevin sam w domu” w święta Bożego Narodzenia, na Facebooku zaprotestowało prawie 50 tysięcy osób. Telewizja musiała ulec swoim widzom, zmieniła ramówkę i wyemitowała legendarny film o chłopcu, który w święta zostaje zupełnie sam i musi zmierzyć się z niebezpiecznymi włamywaczami. To tylko świadczy o kultowości produkcji w reżyserii Chrisa Columbusa, która ma już 29 lat! Dla Polaków, święta bez Kevina to po prostu nie święta. Czy w tym roku Macaulay Culkinw roli zaradnego chłopca, Joe Pesci i Daniel Stern powrócą na ekrany?

Zobacz także: „Kevin sam w domu” – szczegół, który przegapiliście, a który całkowicie zmienia odbiór filmu

Czy Polsat pokaże „Kevin sam w domu”  w święta?

Polsat zadecydował, że „Kevin sam w domu” zostanie wyemitowany z Wigilię o godzinie 20:00. Czyli wtedy, kiedy większość polskich rodzin kończy już wigilijną kolację, lub ma już ją za sobą i może wygodnie rozsiąść się przed telewizorem, by śledzić losy ukochanego Kevina McCallistera. Rok temu druga część kultowego filmu, czyli „Kevin sam w Nowym Jorku” przyciągnął 4,5 mln widzów i był absolutnym hitem, jeśli chodzi o wszystkie świąteczne emisje w telewizji.

Przypomnijmy, że w planach jest nowa wersja „Kevin sam w domu” przygotowywana dla platformy streamingowej Disney+. Za reżyserię odpowiada Dan Mazer, a scenariusz napisali Streeter Seidell i Mikey Day. Fabuła ma zostać nieco zmieniona, gdyż głównym bohaterem będzie nie chłopiec, a para walcząca z chłopakiem złodziejem.

Zobacz także: „Kevin sam w domu” powrócił w nowej genialnej reklamie Google. 38-letni Macaulay Culkin odtworzył najbardziej kultowe sceny