Wiele osób nie wyobraża sobie świąt bez Kevina samego w domu (i kontynuacji produkcji, czyli Kevina samego w Nowym Jorku), a wieczorny seans z bliskimi traktuje jako jedną z wigilijnych tradycji. Od lat film można oglądać w telewizji, a konkretnie na antenie Polsat. No, z jednym wyjątkiem... Kiedy w 2010 roku Polsat nie planował emisji filmu Kevin sam w domu w święta Bożego Narodzenia, na Facebooku zaprotestowało prawie 50 tysięcy osób. Telewizja musiała ulec swoim widzom, zmieniła ramówkę i wyemitowała legendarny film o chłopcu, który w święta zostaje zupełnie sam i musi zmierzyć się z niebezpiecznymi włamywaczami. To tylko świadczy o kultowości produkcji w reżyserii Chrisa Columbusa, która ma już 28 lat! A jak będzie w tym roku? Czy Macaulay Culkin w roli zaradnego chłopca, Joe Pesci i Daniel Stern powrócą na ekrany?

Kevin sam w domu: czy Polsat pokaże kultowy film w te święta?

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów Kevina McCallistera! Polsat zadecydował, że film Kevin sam w domu zostanie wyemitowany z Wigilię o godzinie 20:00. Czyli wtedy, kiedy większość polskich rodzin kończy już wigilijną kolację lub ma ją już za sobą i może wygodnie rozsiąść się przed telewizorem, by śledzić losy ukochanego bohatera. Rok temu kultowa produkcja przyciągnęła aż 3,76 mln widzów i była absolutnym hitem, jeśli chodzi o wszystkie świąteczne emisje w telewizji.

Przypomnijmy, że w planach jest nowa wersja filmu Kevin sam w domu przygotowywana dla platformy streamingowej Disney+. Za reżyserię odpowiada Dan Mazer, a scenariusz napisali Streeter Seidell i Mikey Day. Fabuła ma zostać nieco zmieniona, gdyż głównym bohaterem będzie nie chłopiec, a para walcząca z chłopakiem złodziejem.

Zobacz także: „Kevin sam w domu” powrócił w nowej genialnej reklamie Google. 38-letni Macaulay Culkin odtworzył najbardziej kultowe sceny