Choć swoją premierę miał w 1990 roku, wciąż zasiadamy do oglądania, gdy tylko Polsat puszcza go na Boże Narodzenie. To już nowa świecka tradycja, tym bardziej, że film Chrisa Columbusa „Kevin sam w domu” doczekał się statusu kultowego. Teraz, 30 lat po oryginale, będziemy mogli zobaczyć reboot legendarnej producji, za którą wziął się Disney+. „Home Sweet Home Alone”, bo właśnie taki tytuł nosić będzie film, doczekał się nawet pierwszego zwiastunu. Jego pojawienie się w sieci wywołało jednak prawdziwą burzę. Dlaczego? Już wyjaśniamy.

„Home Sweet Home Alone” to reboot filmu „Kevin sam w domu”: Zwiastun spotkał się z krytyką

Pierwsze zaskoczenie? W reboocie „Kevin sam w domu” nie będzie Kevina. Główny bohater nazywa się Max. Którego zamiast Macaulaya Culkina (z naturalnych względów) gra Archie Yates, młodziutki aktor znany z „Jojo Rabbit” (2019). A jego rodzice zamiast do Paryża polecą do Tokio. Tutaj kończą się zmiany, bo reszta filmu – z dialogami włącznie – jest już łudząco podobna do oryginału. Z dokładnością do większości dialogów! I właśnie to nie spodobało się wiernym fanom produkcji po tym, jak zobaczyli pierwszy zwiastun reboota, który właśnie trafił do sieci. Najlepiej zresztą obejrzyjcie sami:

„Zbyt podobne do oryginału”, „Nie widzę tego”, „Pewnych klasyków po prostu się nie rusza” – piszą internauci, nie kryjąc sceptycyzmu. i żartują: „Skoro chcą to robić, niech dają starą obsadę”.

„Home Sweet Home Alone” : Data premiery, gdzie obejrzeć i co jeszcze warto wiedzieć?

Bo oczywiście nie tylko odtwórca głównej roli się zmienia. W „Home Sweet Home Alone” obok Archiego Yatesa zobaczymy także Ellie Kemper, gwiazdę „Druhen” i „The Office”, która wcieli się w jego matkę oraz Roba Delaneya („Gorący temat”), który zagra ojca. Reżyser – Dan Mazer – uznał także, że zamiast dwóch włamywaczy czyhających na bogaty dom rodziny McCallisterów (który wygląda dokładnie tak samo jak w oryginalnej produkcji) pojawią się włamywacz i włamywaczka. Czy to dobry pomysł? Dowiedzieć się będzie można już niebawem. Premiera „Home Sweet Home Alone” planowana jest na 12 listopada. Reboot „Kevina samego w domu” będzie można obejrzeć na Disney+. A to oznacza, że polscy widzowie, chcąc obejrzeć film, będą musieli trochę poczekać. Disney+ w naszym kraju ma zadebiutować dobiero latem 2022 roku. Pozostanie nam więc włączyć Polsat. Jak co roku.