Niezależnie od tego, czy chodzi o Khloé Kardashian, czy kogokolwiek innego, nigdy nie jest w porządku krytykować kogoś z powodu jego wyglądu (lub, jak w przypadku gwiazdy reality show, za operację plastyczną) lub zostawiać krzywdzące komentarze – po prostu nie! Po latach nieustannej krytyki jej twarzy Khloé Kardashian nie boi się już odpowiadać. Ale to nie znaczy, że usprawiedliwia się (bo też nie musi) czy rozpoczyna dyskusje w komentarzach w mediach społecznościowych. Gwiazda reality show reaguje inaczej i naszym zdaniem w sam raz – i jest za to ceniona przez swoich fanów oraz fanki.

Khloé Kardashian ma idealną odpowiedź na pytanie, czy tęskni za swoją „starą twarzą”

O tym, że nie ma sensu zadawać Khloé Kardashian (obraźliwych) pytań na temat jej wyglądu, szybko przekonała się fanka po skomentowaniu klipu z porannego treningu celebrytki, który ta udostępniła na swoim koncie na Instagramie.

Tęsknisz za swoją starą twarzą? – zapytała w komentarzu pod postem jedna z obserwatorek Kardashianki. Ta nie wahała się odpowiedzieć. Nie. Jedno słowo i jedna jasna odpowiedź – uwielbiamy to!

Khloé Kardashian wyznała, że ​​nikt nie odpowiada za jej wygląd

Khloe Kardashian wcześniej otwarcie mówiła o ostrzykiwaniu twarzy czy tym, że miała plastykę nosa. W jednym z odcinków show „Keeping Up With the Kardashians” otworzyła się na temat tego, jak publiczne ocenianie jej twarzy i ciała wpłynęło na jej samoocenę.

Wszyscy o mnie mówią:„ O mój Boże, miała trzeci przeszczep twarzy ”, ale ja miałam tylko plastykę nosa – powiedziała Khloe. – I wszyscy są tak zdenerwowani tym, dlaczego o tym nie mówię. Nikt mnie nigdy wprost nie pytał.

Niedawno także Madonna spotkała się z podobnym atakiem z powodu operacji plastycznej po Grammy 2023. Jej konto na Twitterze zostało zalane komentarzami na temat jej twarzy. Legenda popu zdecydowała się skomentować sytuację na Instagramie: Po raz kolejny zetknęłam się z zalewem ageizmu i mizoginii, które przenikają świat, w którym żyjemy. Świat, który odmawia afirmowania kobiet powyżej 45. roku życia i czuje potrzebę ukarania ich, jeśli nadal będą miały silną wolę, pracowitość i będą żądne przygód.

Potem opublikowała złośliwy tweet, potwierdzając swoją decyzję o pójściu pod nóż. Zobaczcie, jaka jestem teraz urocza, kiedy zmniejszył się obrzęk po operacji – zażartowała w opisie swojego selfie. 

Nie ma znaczenia, czy to Madonna, Khloé Kardashian czy ktokolwiek inny: każdy może i powinien wyglądać tak, jak chce. Czy w tej kwestii możemy się wreszcie zgodzić?

Zobacz także:

Ten artykuł ukazał się pierwotnie w serwisie Glamour.com