Z powodu pandemii koronawirusa biznes filmowy to jedna z tych branż, która nie ma lekko. Przerwano pracę na planach wszystkich produkcji, a te, które miały się rozpocząć, przełożono na nieznany bliżej nikomu termin. Poprzesuwało się także mnóstwo terminów premier, jakie od dawna były zaplanowane. 27 marca do kin wejść miała między innymi jeden z najbardziej wyczekiwanych obrazów tego roku, filmowa wersja Mulan

Mulan – kiedy premiera filmu Disneya?

Niestety, produkcja Disneya, podobnie jak wiele innych, nie miała do tej pory swojej premiery. Ale jest już nowa data premiery, której możemy się trzymać z nadzieją, że nie będzie zmieniana po raz kolejny. Mulan ma pojawić się na wielkich ekranach 24 lipca tego roku. Filmową Mulan główną rolę zagra Liu Yifei, którą mogliście widzieć w takich produkcjach jak Zakazane Królestwo czy When I’m Gone. Oprócz niej na ekranie pojawią się: Donnie Yen w roli Tunga, nauczyciela Mulan, Jet Li jako cesarz Chin, Gong Li jako Xianniang, Xana Tang w roli siostry Mulan, Jason Scott Lee jako Böri Khan, Yoson An jako Cheng Honghui, Tzi Ma jako ojciec Mulan, Ron Yuan w roli sierżanta Qiang, Doua Moua jako Po, Jimmy Wong jako Ling i Chen Tang w roli Yao. Reżyserem filmu na podstawie bajki, która miała premierę 22 lata temu jest Niki Caro. W nowej wersji zabraknie smoka Mushu, ponieważ scenariusz powstał na podstawie legendy Ballada o Mulan. Główny motyw pozostaje jednak bez zmian. Bohaterka wyrusza na wojnę, aby chronić swojego ojca, udając mężczyznę. Staje się wojownikiem, po drodze napotykając wiele przeszkód. 
 


Najlepsze filmy i seriale o magii i czarodziejach. Co warto obejrzeć? >>>

Cruella – o czym będzie nowy film Disneya i kiedy premiera?

Wśród produkcji Disneya, na które czekamy z wypiekami na twarzy, jest także Cruella z Emmą Stone w roli głównej. Produkcja, za którą odpowiedzialny jest reżyser Craig Gillespie (Jestem najlepsza. Ja, Tonya) oraz scenarzyści Jez Butterworth Aline Brosh McKenna odejdzie trochę od znanej nam wszystkim fabuły filmu 101 Dalmatyńczyków i skupi się na postaci bezwzględnej Cruelli De Mon. Opowie m.in. jej młodzieńczych latach, przypadających na lata 70. oraz wyjaśni, co sprawiło, że stała się tak bezduszna wobec zwierząt. Obok Stone w obsadzie znaleźli się także Emma Thompson, Paul Walter Hauser i Joel Fry. Premierę wstępnie zaplanowano na 28 maja 2021 roku i póki co pozostaje ona bez zmian. 

Nowe produkcje Disney i Marvel – daty premiery

Oprócz Mulan i Curelli zbliżające się filmowe nowości The Walt Disneya Company, czyli m.in. Marvela to także Jedyny i niepowtarzalny Ivan (premiera 14 sierpnia 2020) z gwiazdorską obsadą, czyli Angeliną Jolie, Samem Rockwellem, Helen Mirren i Bryanem Cranstonem, Czarna Wdowa (premiera 6 listopada 2020) Marvela ze Scarlett Johansson z roli głównej, Wyprawa do dżungli z Emily Blunt i Dwayne'em Johnsonem (premiera planowana na 30 lipca 2021) w obsadzie, The Eternals (premiera 12 lutego 2021) opowiadający o zupełnie nowej w Uniwersum Marvela grupie superbohaterów. Na 2022 rok planowana jest zaś kontynuacja Czarnej Pantery oraz Kapitan Marvel. Na który z tych tytułów czekacie najbardziej? 

Netflix: 10 najpopularniejszych seriali i filmów w Polsce. Co najchętniej oglądają teraz Polacy? >>>

Zobacz także: