Kiedy iść do łóżka z nowym facetem?

Jeżeli trafiłaś na ten artykuł, z pewnością cały czas zastanawiasz się, kiedy będzie odpowiedni moment na pierwszy seks w nowej relacji. Być może nowy facet bardzo ci się podoba, atmosfera w powietrzu jest niezwykle gorąca, a pokusie ledwo możesz się oprzeć. Czy warto się opierać? Kiedy rozpocząć współżycie w nowym związku? W twojej głowie może pojawiać się dużo lęku, niepewności i wiele wykluczających się myśli. Te obawy są jak najbardziej naturalne, a sprzeczne emocje towarzyszą rozpoczęciu każdej relacji. 

Seriale takie jak kultowy Seks w Wielkim Mieście otworzyły nas na dyskusję o seksie i kobiecej seksualności. Dziś w erze body and sex positivity większość z nas wie, że do łóżka z nowym facetem może iść, gdy tylko tego chce. Mimo wszystko, kobiety będące aktywne seksualnie, cały czas muszą mierzyć się z masą stereotypów i stygmatyzacją. Pamiętaj jednak, że niezależnie od społecznych oczekiwań, to ty sama masz pełne prawo decydować o swoim ciele i intymności. Nie musisz poddawać się presji społecznej czy oczekiwaniom partnera. Ważne jest, aby czuć się komfortowo i pewnie w swoich decyzjach, niezależnie czy utożsamiasz się z Carrie, Samanthą, Mirandą czy Charlotte.

Co warto wziąć pod uwagę decydując się na rozpoczęcie współżycia z nowym partnerem lub partnerką?

Silny pociąg fizyczny, może być dobrym znakiem do rozpoczęcia współżycia seksualnego, ale pamiętaj, że nie jest to jedyny ważny czynnik. Komunikacja, zrozumienie siebie nawzajem, swoich potrzeb i oczekiwań seksualnych są kluczowe dla udanego życia seksualnego. W seksie ważne jest swobodne wyrażanie swoich emocji, potrzeb i pragnień bez obawy o osądzenie czy odrzucenie. A konieczną intymność emocjonalną i zaufanie, zbudujecie tylko przez rozmowę. Ważne jest, abyście rozmawiali o bezpiecznym seksie, korzystaniu z prezerwatyw, badaniach na choroby przenoszone drogą płciową itp. Bezpieczeństwo jest kluczowe dla zdrowia i dobrego samopoczucia obojga partnerów.

Znaczenie seksu dla kobiet

 • Służy wyrażeniu osobistej intymności: buduje więź emocjonalną, wzmacnia więzi partnerskie i pozwala zaspokoić potrzebę bliskości z drugą osobą.
 • Źródło przyjemności fizycznej i emocjonalnej.
 • Sposób na lepsze poznanie i akceptację swojego ciała: pomaga budować większą pewność siebie, pozytywny obraz ciała i odczuwać większą satysfakcję z własnej seksualności.
 • Wyrażanie swoich potrzeb, pragnień i upodobań seksualnych.
 • Pomaga budować bezpieczne i zaufane relacje emocjonalne.

Warto pamiętać, że każda kobieta ma swoje unikalne doświadczenia, preferencje i potrzeby seksualne. Ważne jest, aby szanować i słuchać indywidualnych perspektyw oraz zapewniać przestrzeń dla otwartej komunikacji i wzajemnego zrozumienia w kontekście seksualności.

Kiedy jest dobry moment na seks w nowej relacji?

Aby ułatwić podjęcie decyzji o rozpoczęciu współżycia z nowym partnerem bądź partnerką przygotowaliśmy 10 pytań na które powinnaś znać odpowiedź. Są to kwestie, które warto rozważyć nim zdecydujesz się na pójście do łóżka z nową osobą. Odpowiedz na nie szczerze przed samą sobą. Jeżeli któraś z kwestii budzi twoje wątpliwości, porusz ją z potencjalnym partnerem lub partnerką przed rozpoczęciem współżycia.

 1. Czy potrafisz szczerze rozmawiać z partnerem lub partnerką na tematy intymności, oczekiwań i granic?
 2. Czy rozmawialiście na temat preferencji seksualnych?
 3. Czy czujesz się komfortowo w dzieleniu swoich myśli i potrzeb z partnerem lub partnerką?
 4. Czy czujesz, że łączą was silne emocje i zaufanie?
 5. Czy odczuwasz pociąg fizyczny do partnera lub partnerki?
 6. Czy jesteście na tyle blisko, żeby dzielić ze sobą intymne chwile?
 7. Czy omówiliście kwestie związane z bezpieczeństwem podczas seksu?
 8. Czy możesz ufać swojemu partnerowi lub partnerce?
 9. Czy partner lub partnerka szanuje twoje granice?
 10. Czy podążasz swoim tempem?

Pamiętaj, że te pytania mają pomóc ci w podjęciu świadomej decyzji. Ważne jest, abyście oboje byli gotowi na intymność i mieli zgodę na wszelkie działania, które podejmiecie razem. Komunikacja, wzajemne zrozumienie i szacunek są kluczowe w tworzeniu zdrowej i satysfakcjonującej relacji seksualnej.

Po jakim czasie przespać się z facetem?

Jeżeli dotrwałaś do tego miejsca, już wiesz, że zanim zdecydujesz się na pójście do łóżka z nowym facetem, pod uwagę musisz wziąć inne kwestie, niż długość trwania waszej znajomości. Decyzja o przespaniu się z nowym partnerem powinna być indywidualna i zależy od twoich własnych potrzeb, wartości i komfortu. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, po jakim czasie powinnaś to zrobić, ponieważ każda osoba i związek są inne. Ważne jest, abyś czuła się gotowa emocjonalnie i fizycznie oraz była pewna swoich własnych granic i oczekiwań w związku z seksem.

Zobacz także:

Musisz też zrozumieć, że wasza pierwsza wspólna noc, może mieć dla ciebie całkowicie inne znaczenie niż dla faceta. Jako kobiety przypisujemy pewnym sytuacjom całkowicie inną wartość niż mężczyźni. Ta reguła dotyczy między innymi seksu. Oznacza to, że niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na seks wcześniej czy później, istotne jest budowanie wzajemnego zaufania, komunikacji i szacunku w związku. Niezależnie od naszych różnic płciowych, warto stawiać na zdrowe i satysfakcjonujące relacje oparte na wzajemnym zrozumieniu i zgody.

Współżycie w nowym związku: co jest ważne w seksie dla kobiet?

W sferze seksualnej dla większości kobiet ważne jest poczucie bezpieczeństwa i oswojenie z drugą osobą. Dla mężczyzn seks rzadziej jest momentem przełomowym w związku. Seks nie daje gwarancji trwałości relacji czy uczucia partnera. Dlatego tak ważne jest, aby rozumieć i szanować siebie i zawsze działać w zgodzie ze sobą. To, co seks może nam dać, to przyjemność i bliskość, oczywiście pod warunkiem że nasz partner ma podobne podejście. 

Pamiętaj, że to ty masz kontrolę nad swoim ciałem i decyzjami. Słuchaj swojego wnętrza, zrozum swoje potrzeby i podejmuj decyzje, które są dla ciebie najbardziej odpowiednie. Nie ma jednej reguły dotyczącej czasu, po którym powinnaś się przespać z partnerem. To indywidualna decyzja, którą powinnaś podjąć, gdy czujesz się gotowa i komfortowo w swojej relacji.

Seks dla przyjemności - perspektywa kobiet

Również dla wielu kobiet seks jest tylko seksem, czyli ma sprawiać przyjemność, a nie służyć przypieczętowaniu relacji. Do spraw związanych ze sferą seksualną mają luźniejsze podejście i nie ma w tym nic złego. Ważne jest, aby uznać, że to naturalne i normalne podejście do seksu. Pamiętaj, że każda z nas jest inna i czegoś innego oczekuje od życia seksualnego. 

Niektóre kobiety czerpią przyjemność z eksplorowania własnej seksualności, odkrywania swoich upodobań i spełniania swoich potrzeb bez konieczności angażowania się w długotrwały związek. To podejście ma wiele podstaw. Najczęściej wynika z poczucia wolności, samodzielności. Często łączy się w wysoką samooceną. Kobiety te wchodzą w relacje, które nie muszą być oparte na tradycyjnym modelu romantycznym.

Warto podkreślić, że decyzje dotyczące seksu są sprawą osobistą i powinny być podejmowane na podstawie indywidualnych potrzeb, preferencji i granic. Każda kobieta ma prawo wybierać, jak chce przeżywać swoją seksualność i kształtować swoje życie erotyczne. Ważne jest, aby czuć się swobodnie i pewnie w podejmowaniu decyzji dotyczących swojego ciała i intymności.

Czy iść do łóżka na pierwszej randce?

Nie ma nic złego w seksie na pierwszej randce. Jeżeli nadajecie na tym samych falach, świetnie się dogadujecie i podobacie się sobie, jeżeli tylko chcesz możesz przespać się z facetem na pierwszej randce. Jeżeli jednak masz pewne obawy albo odczuwasz presję związaną ze zbliżeniem, nie rób tego. Czasem warto dać sobie czas na rozmowę, również o seksie, żeby poznać preferencje partnera i sprawdzić, czy zgadzają się z twoimi. Pamiętaj też, że seks dla przyjemności czasem może być ucieczką w której łatwo jest się zatracić. Może się stać sposobem na chwilową bliskość, jednakże hormony, które wydzielają się po stosunku, takie jak oksytocyna, robią swoje. Sprawiają, że tęsknisz za partnerem i potrzebujesz jego bliskości, a to, co wydaje się dla ciebie świetnym początkiem znajomości, dla niego może być one night standem, czyli przygodą na jedną noc.

Pierwszy seks z nowym partnerem

Pierwszy seks z nowym partnerem może być wydarzeniem, które zapamiętamy na dłużej lub... o którym chcemy zapomnieć jak najszybciej. Co zrobić, gdy poczujemy się zawiedzeni po pierwszym zbliżeniu z facetem, w którym pokładałaś duże nadzieje. Po pierwsze, zrozum, że dla twojego partnera pierwszy seks był tak samo stresujący jak dla ciebie. Często budujemy oczekiwania i nadzieje wokół tej intymnej chwili, a gdy nie spełnią się one w pełni, naturalne jest, że czujemy się zawiedzeni lub zdezorientowani. W takiej sytuacji warto jest dać sobie nawzajem trochę więcej czasu i przestrzeni.

Nieudany pierwszy seks z nowym partnerem

Co więcej, po pierwszym zbliżeniu nie należy od razu wyciągać pochopnych wniosków, szczególnie jeśli był on spontaniczny i na pierwszym etapie znajomości. Każdy z nas ma inne preferencje i potrzeby seksualne, a w nowym związku może być potrzebna pewna doza eksploracji i komunikacji, aby lepiej zrozumieć się nawzajem. 

Rozmawiaj o swoich uczuciach i oczekiwaniach w nowym związku

Ważne jest również, aby otwarcie rozmawiać z partnerem o swoich uczuciach i oczekiwaniach. Niezadowolenie po pierwszym seksie może wynikać z braku komunikacji, niewłaściwego zrozumienia czy niezgody na pewne aspekty. Porozmawiajcie o swoich doświadczeniach, potrzebach, lękach i pragnieniach. Otwarta rozmowa może pomóc w zrozumieniu siebie nawzajem i znalezieniu wspólnego języka.

Pamiętaj, że każdy związek potrzebuje czasu. Dajcie sobie szansę, aby mógł się rozwinąć, a wy dopasować do siebie. Pierwszy seks nie jest wyrocznią na całą przyszłość waszej relacji. Czas na naukę i wzajemne poznawanie się na różnych poziomach, nie tylko seksualnym, jest superważny i cenny, więc nie spieszcie się.

Postaw siebie na pierwszym miejscu

Wreszcie, nie zapominaj o własnym samopoczuciu i potrzebach. Jeśli po pierwszym zbliżeniu odczuwasz niezadowolenie, ważne jest, abyś wyraziła swoje uczucia i nie zaniedbała swojego dobrego samopoczucia. Jeśli dana sytuacja powtarza się i czujesz, że nie spełniasz swoich potrzeb i oczekiwań, ważne jest, abyś zastanowiła się, czy dana relacja spełnia twoje potrzeby i czy jest zdrowa dla ciebie.

Kiedy relacja rozwija się za szybko?

Nowa relacja może być ekscytująca i pełna namiętności, ale czasami warto zastanowić się, czy przypadkiem nie posuwa się ona zbyt szybko. Dlatego ważne jest, aby słuchać swojej intuicji i być świadomym pewnych czynników, zanim podejmie się decyzję o rozpoczęciu współżycia. Każdy związek wymaga czasu, a jeśli ktoś angażuje się w relacje zbyt szybko, może to wskazywać na tendencje narcystyczne. Ważne jest, aby być świadomym tych czerwonych flag i uważać na nie, zanim zdecydujesz się rozpocząć współżycie w nowym związku.

Głębokie zaangażowanie się w relację od samego początku

Jednym z głównych ostrzeżeń jest głębokie zaangażowanie się w relację już na początku związku. Jeśli twój partner wykazuje tendencje do wprowadzania cię w intensywną relację, w której oczekuje, że będziesz spełniać wszystkie jego potrzeby emocjonalne i fizyczne, może to być sygnał ostrzegawczy, że jest on zbyt prędki w budowaniu relacji. Pamiętaj, że zdrowy związek wymaga czasu na rozwój, budowanie więzi i wzajemne zrozumienie. Jeśli czujesz, że wszystko dzieje się zbyt szybko i brakuje ci stabilności, warto zatrzymać się i porozmawiać z partnerem o swoich obawach.

Narcystyczne cechy u partnera

Drugą czerwoną flagą jest obecność narcystycznych cech u partnera. Narcyzm oznacza skupienie się na sobie, brak empatii dla innych i silną potrzebę bycia w centrum uwagi. Jeśli twój partner wykazuje brak zainteresowania twoimi potrzebami i uczuciami, może to być poważny sygnał ostrzegawczy. 

Ufaj swojej intuicji

Ważne jest, aby ufać swojej intuicji i być świadomym tych czerwonych flag. Jeśli masz wątpliwości, dobrze jest skonsultować się z przyjaciółmi lub rodziną, którzy mogą spojrzeć na sytuację z zewnątrz i podzielić się swoją perspektywą. Jeśli obserwujesz te sygnały ostrzegawcze, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z potencjalnego ryzyka i konsekwencji przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu współżycia.

Już wiesz, że decyzja o tym, kiedy rozpocząć współżycie w nowym związku należy tylko do ciebie. Pamiętaj, że wartość i zdrowie twojej relacji są niezwykle ważne. Nie bój się postawić granic i być asertywnym w wyrażaniu swoich potrzeb. Jeśli widzisz czerwone flagi i masz wątpliwości, warto zastanowić się, czy jesteś gotowa na współżycie w tej fazie związku. Zamiast przyspieszać rozwój relacji, skoncentruj się na budowaniu solidnej podstawy emocjonalnej i uczuciowej.