Kim jest Katarzyna Polewany?

Katarzyna Polewany urodziła się 22 lipca 1993 roku. Pochodzi z jednego z najbardziej rock'n'rollowych miast w Polsce - Jarocina. Zawodowo związana jest obecnie jednak przede wszystkim z Krakowem, gdzie w tym roku ukończyła Wydział Aktorski Akademii Sztuk Teatralnych.

5 lat studiów, 5 lat zdawania, 5 za całokształt i 5 na magisterce. Przybijam 5 wszystkim, których spotkałam na swojej drodze artystycznej i życiowej. Dziękuję za ten piękny i twórczy czas w mojej Alma Mater - Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Jestem kompletnie wzruszona tym, co mnie spotkało. Czuję się spełniona i szczęśliwa. Będę dalej sięgać po swoje marzenia - napisała po odbiorze upragnionego dyplomu.

Aktorka aktualnie występuje m.in. na deskach krakowskiego Teatru Groteska - gra główną role w spektaklu „Pchła Szachrajka” w reżyserii Anny Seniuk. Można ją także oglądać w „Wiśniowym sadzie” w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz „Szalonych nożyczkach” i innych przedstawieniach w Teatrze Fabryka Marzeń.

Katarzyna Polewany - najważniejsze role

Katarzyna Polewany stawiała swoje pierwsze kroki na wielkiej scenie w wieku zaledwie 16 lat. Występowała wówczas w popularnym spektaklu „High School Musical On Stage”, czyli musicalu opartym na kultowej już serii filmów Disney Channel z Zakiem Efronem i Vanessą Hudgens w rolach głównych.

Na swoim koncie Kasia ma role w filmach „Moja Jaskółka”, „Mroczne żelazo” i „Kobieta sukcesu”. Możecie ją także kojarzyć z występów w serialach „Barwy szczęścia”, „Zakochani po uszy”, „Na dobre i na złe” (grała tam Anię Mazurską, żonę Karola) oraz „Klangor”.

Katarzyna Polewany - „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Na początku lipca Katarzyna Polewany oficjalnie dołączyła do ekipy kolejnego, siedemnastego już sezonu programu rozrywkowego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Wiem to już teraz, że będzie to przygoda mojego życia, fascynująca nauka, ale też szansa na zbadanie wielości swoich osobowości - napisała.

Metamorfozy Kasi w gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny estrady będzie można oglądać już od 2 września - oczywiście w Telewizji Polsat. Premierowe odcinki show będą emitowane w każdy piątek o godz. 20:00.

Katarzyna Polewany - Instagram

Jeśli chcecie być na bieżąco z tym, co dzieje się w życiu prywatnym i zawodowym Kasi, koniecznie zaobserwujcie jej oficjalny profil w serwisie Instagram. Znajdziecie ją tam pod nazwą @polewany.

Myślicie, że Katarzyna Polewany będzie czarnym koniem „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17”?