Kim jest Katarzyna Ucherska?

Katarzyna Ucherska urodziła się 7 października 1992 roku. Pochodzi z Nowego Sącza, ale obecnie mieszka i pracuje w stolicy. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie rozpoczęła swoją profesjonalną przygodę z aktorstwem w wieku 19 lat. Wystąpiła wówczas w spektaklu pt. „genomgnom” w reżyserii Dariusza Starczewskiego w Teatrze Bagatela w Krakowie. W kolejnych latach zaczęła pojawiać się w popularnych serialach telewizyjnych, takich jak „Klan”, „Ojciec Mateusz”, „Barwy szczęścia” i „Na Wspólnej”.

Przełomem w jej karierze okazała się rola Olyi w „Dziewczynach ze Lwowa”, za którą zresztą w 2018 roku otrzymała swoją pierwszą nominację w plebiscycie TeleKamery. Sporą rozpoznawalność przyniosła jej także rola Eli Horeckiej w serialu komediowym „Tatuśkowie”.

Filigranowa aktorka (mierzy jedynie 160 cm) na swoim koncie ma także występy na dużym ekranie. Z jej dorobku filmowego warto wymienić chociażby rolę Buki w głośnym dramacie muzycznym „Inni ludzie” 2021 roku z Jackiem Belerem, Sonią Bohosiewicz, Magdaleną Koleśnik i Sebastianem Fabijańskim.

Kasia spełnia się również jako aktorka dubbingowa. Podkładała głos bohaterkom filmów „Zamiana” i „Spider-Man: Homecoming” oraz seriali dziecięcych i młodzieżowych „Backstage”, „Legendy” i „Ashley Garcia i jej rozszerzający się wszechświat” (znajdziecie go na Netfliksie).

Filmy, seriale, programy... Warto jednak wiedzieć, że prawdziwym domem Katarzyny Ucherskiej jest teatr. W 2016 roku na zaproszenie dyrektora Andrzeja Domalika dołączyła na stałe do zespołu Teatru Ateneum w Warszawie. Obecnie można ją oglądać w spektaklach „Misja: Młynarski”, „Don Juan, albo kamienna uczta” oraz „Trans-Atlantyk”.

Poza niewątpliwym talentem aktorskim, Kasia Ucherska może pochwalić się także umiejętnościami tanecznymi i wokalnymi.

Ja robiłam różne dziwne rzeczy. Od nauki tańców klasycznych, po nowoczesne. Nauka śpiewu operowego, po współczesne formy. Ale to wszystko się przydaje - zdradziła kilka lat temu w wywiadzie dla Sądeczanin TV.

Katarzyna Ucherska - Instagram

Jak przystało na wschodzącą gwiazdę młodego pokolenia, Katarzyna Ucherska regularnie udziela się w mediach społecznościowych. O tym, co aktualnie u niej słychać, zdecydowanie najszybciej dowiecie się z jej oficjalnego profilu w serwisie Instagram (znajdziecie ją tam pod nazwą @katarzyna_ucherska).


Myślicie, że Kasia Ucherska zrobi wrażenie na jurorach i widzach programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?