Brat bliźniak Adama Zdrójkowskiego wychodzi z cienia

Jakub Zdrójkowski powoli wyrasta na nową gwiazdę Telewizji Polsat. Zdolny i wysportowany aktor, który ma na swoim koncie m.in. rolę w telenoweli „Barwy szczęścia” i występ w show „Ninja Warrior Polska”, od roku gra w jednej z obecnie najpopularniejszych produkcji stacji, czyli sitcomie „Kowalscy kontra Kowalscy”. Tej jesieni fani Kuby będą mieli dodatkowy powód, aby regularnie oglądać Polsat. Młody gwiazdor dołączył bowiem niedawno do grona uczestników flagowego show stacji - „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Kuba Zdrójkowski prywatnie i zawodowo

Jakub Zdrójkowski urodził się 29 maja 2000 roku w Warszawie jako syn Edyty i Dariusza Zdrójkowskich. Nie jest tajemnicą, że do tej pory w mediach o wiele częściej można było usłyszeć o jego bracie bliźniaku, który jako nastolatek zyskał ogromną rozpoznawalność za sprawą roli w hitowym serialu TVP1, „Rodzinka.pl”. Może niektórzy z was będą tym faktem zdziwieni, ale Jakub rozpoczął swoją karierę aktorską wcześniej niż Adam.

Przypomnijmy, że w wieku zaledwie pięciu lat Kuba otrzymał rolę syna Katarzyny Herman i Krzysztofa Stelmaszyka w popularnym serialu TVN „Magda M.”. Cztery lata później obaj bracia pracowali na planie polsatowskiej „Rodziny zastępczej” - Jakub wcielał się w Piotrusia, a Adam w Pawełka.

Adam i Jakub Zdrójkowscy na planie „Rodziny zastępczej” / fot. AKPA

W kolejnych latach można było go oglądać w takich kinowych produkcjach jak „Ciacho” i „Być jak Kazimierz Deyna”. W swoim aktorskim CV ma także gościnne role w serialach „Londyńczycy 2”,„Hotel 52” i „Ojciec Mateusz”. Co ciekawe, ma także doświadczenie prezenterskie - w latach 2012-2014 prowadził program kulinarny dla dzieci o nazwie „Deserownia”.

Warto wspomnieć, że Jakub Zdrójkowski spełnia się także jako aktor dubbingowy. Podkładał swój pod postacie w takich animowanych produkcjach Disneya jak „Następcy 3”, „Wielka Szóstka”, „Oddział specjalny” oraz „Crash i Bernstein”.

Przełom w jego dotychczasowej karierze nastąpił w 2021 roku, gdy dołączył do obsady nowości w ramówce Polsatu, czyli wspomnianego wcześniej serialu komediowo-obyczajowego „Kowalscy kontra Kowalscy”. Lekka produkcja bardzo przypadła do gustu widzom, a Kuba z dni na dzień zaczął zyskiwać rzesze nowych fanów. Na ten moment jego oficjalny profil na Instagramie (znajdziecie go pod nazwą @zdrujekkk) obserwuje już przeszło 125 tysięcy użytkowników serwisu.

Jakub Zdrójkowski - metamorfoza

Jakiś czas temu Kuba przeszedł sporą przemianę. Nie mamy tu jednak na myśli efektów pracy ekspertów z programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Aktor postanowił bowiem zwalczyć swój kompleks, jakim była jego niedowaga.

Do momentu wejścia na plan „Kowalskich”, czyli w wakacje zeszłego roku, ćwiczyłem intensywnie rok, żeby się pozbyć kompleksu wagi. Przy wzroście 182 cm ważyłem 60 kilogramów i wyglądało to naprawdę mizernie - opowiadał w rozmowie z „Faktem” w 2021 roku.

Dzięki regularnym treningom na siłowni i zbilansowanej diecie, aktorowi udało się w ciągu roku znacznie zwiększyć masę mięśniową.

Brakowało mi tej masy i chciałem coś z tym zrobić. Dlatego zapisałem się na siłownię i złapałem bakcyla. Przez rok zyskałem 12 kilogramów masy mięśniowej i od razu poczułem się lepiej - zdradził.

Myślicie, że występy w roli gwiazd polskiej i światowej estrady w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17” uczynią z niego rozchwytywanego celebrytę?