Zawodowy polski śpiewak, który zjeździł cały świat, może być jednak mało znany szerszej publiczności. Dzięki programowi Polsatu, czyli „Twoja twarz brzmi znajomo 17” ma szansę zaistnieć w naszej świadomości. Bez wątpienia ma talent i warsztat, ale jak odnajdzie się w rozrywkowym repertuarze, wykonując radiowe przeboje?

Robert Szpręgiel – wykształcenie, kariera, zainteresowania

Urodzony w Mławie Robert Szpręgiel to śpiewak operowy, znany w Polsce i na świecie baryton, podobno jeden najlepszych w naszym kraju. Naukę zaczynał w lokalnej szkole muzycznej i to od gry na akordeonie. Następnie jednak pokochał śpiew i w tym kierunku postanowił się rozwijać. Ukończył Gdańską Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki. Już na studiach brał udział w licznych spektaklach operowych, choćby podejmując się głównych ról w takich operach jak „Aptekarz” Józefa Haydna czy „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego.

Po studiach postanowił spróbować swoich sił w Warszawie. Pracował w Teatrze Muzycznym Roma – można go było słuchać i oglądać w spektaklach „Orfeusz w piekle” czy „Piotruś Pan”. Po kilku latach wrócił do śpiewu klasycznego – w Warszawskiej Operze Kameralnej przez 14 lat występował w dziełach Mozarta, Moniuszki czy Verdiego.

Aktualnie Piotr Szpręgiel jest solistą Polskiej Opery Królewskiej. Mimo tego zapewnia, że pozostaje otwarty na różnorodność form i gatunków muzycznych, może o tym świadczyć choćby udział w show Polsatu, ale i to, że w swoim repertuarze ma zarówno partie operowe, jak i utwory musicalowe czy z muzyki rozrywkowej.

Warto podkreślić, że Szpręgiel ma na swoim koncie występy nie tylko na deskach operowych, lecz także na telewizyjnych scenach. Poza tym koncertuje na całym świecie. Można go było podziwiać w Niemczech czy Szwajcarii, jak i Hiszpanii, Francji lub Japonii.

Robert Szpręgiel – wiek

Niestety nie wiemy, ile lat ma Robert Szpręgiel. Bez wątpienia jest już jednak uznanym i doświadczonym śpiewakiem. 

Robert Szpręgiel – rodzina

Mało także wiadomo o życiu prywatnym artysty. W jednym z wywiadów, którego udzielił mławskiemu dziennikowi kilka lat temu, przyznał, że śpiew był od zawsze obecny w jego życiu. Jego rodzice chętnie muzykowali, śpiewali i on siłą rzeczy przesiąkł tym. Zresztą widzieli, że syn ma talent i pchali go do tego, aby go rozwijał.

Podejmuję takie wyzwania zawodowe, żeby mieć czas dla domu. Pracuję na miejscu z tego względu, że mam żonę i trójkę dzieci. Rodzina jest dla mnie najważniejsza. Unikam długich wyjazdów i kontraktów z instytucjami. Robię wszystko żeby na długo i daleko nie wyjeżdżać z domu, tylko obracać się w środowisku warszawskim i jego okolicach – opowiadał w wywiadzie udzielonym portalowi naszamlawa.pl

Robert Szpręgiel – „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

W programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Robert Szpręgiel pojawi się obok Kasi Wilk, Michała Milowicza czy Jakuba Zdrójkowskiego. Jak wypadnie? Czy jego łatwość do żonglowania gatunkami muzycznymi i doświadczenie zapewnią mu wygraną? Bez wątpienia informacja o tym, że pojawi się w programie zainteresowała fanów tego show. Komentowali oni w sieci, że do tej pory w TTBZ nie było śpiewaka operowego, że wreszcie nowa twarz, świeża krew. 

Robert Szpręgiel – Instagram

Robert Szpręgiel co prawda ma konto na Instagramie (@rszpregiel), ale póki co można tam znaleźć zaledwie jeden post (urocza rolka artysty z żoną, który opowiada o tym, jak relaksują się na łonie przyrody), choć osób obserwujących przybywa. Być może to skłonie solistę Warszawskiej Opery Kameralnej do dzielenia się ze światem swoją codziennością, a przede wszystkim kulisami polsatowskiego show, jaki i  swojej pracy w operze. Liczymy na to i trzymamy kciuki!