Oskar Cyms – życie prywatne i początki kariery 

Oskar Cyms ma 22 lata. Swoją przygodę z muzyką zaczynał jeszcze jako dziecko od występów w lokalnym chórze. Na pierwszą próbę zabrała go babcia, która w przeszłości także była chórzystką. Następnie Oskar wstąpił do wokalno-instrumentalnego zespołu kościelnego, w którym śpiewał przez około pięć lat.

Młody wokalista pochodzi z małej miejscowości o nazwie Nowe w województwie kujawsko-pomorskim. Otwarcie przyznaje, że bardzo ceni sobie wsparcie lokalnej społeczności.

Wspaniałe jest to, że czuć tam taką lokalną więź. Jeżeli komuś zaczyna coś wychodzić, to wszyscy starają się w tym pomóc. Gdy wychodził mój utwór, to kilkaset osób z mojego miasta udostępniało go, co było niezastąpioną pomocą w zdobywaniu zasięgów. Jestem ogromnie wdzięczny wszystkim mieszkańcom, którzy okazali tę małomiasteczkową solidarność i mi pomogli. To jest cudowne – wyznał w podcaście „Zdanowicz pomiędzy wersami”.

Oskar Cyms może na co dzień liczyć także na ogromne wsparcie rodziców, starszej o trzy lata siostry, która jest fizjoterapeutką oraz swojej dziewczyny, Julii Zawistowskiej. 20 października 2022 roku para świętowała drugą rocznicę związku.

Piosenkarz aktualnie skupia się przede wszystkim na swojej karierze artystycznej. Zanim jednak zaczął osiągać pierwsze sukcesy w show-biznesie, postanowił zdobyć gruntowne wykształcenie. Po maturze rozpoczął studia na kierunku informatyka i ekonometria. Dość szybko jednak doszedł do wniosku, że nie jest to jego powołanie.

To totalnie nie jest to, co chcę robić. Z ręką na sercu muszę przyznać, że jest to jeden z największych błędów mojego życia – stwierdził Cyms.

Mimo wszystko postanowił dokończyć studia. We wrześniu ubiegłego roku obronił pracę licencjacką na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Oskar Cyms – „365 dni” i „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Przełom w karierze Oskara Cymsa nastąpił wiosną 2022 roku wraz z premierą ballady pt. „My Girl”, która zasiliła soundtrack filmu „365 dni: Ten dzień”.

Zobacz także:


Fani międzynarodowego hitu Netfliksa momentalnie pokochali ten nastrojowy utwór. Co ciekawe, część z nich myślała, że piosenkę wykonuje sławny brytyjski artysta.

Byłam przekonana, że śpiewa to Ed Sheeran, a tu taka niespodzianka. Zakochałam się od razu, gdy pierwszy raz usłyszałam – pisze jedna z internautek.

Oskar Cyms w Operze Leśnej w Sopocie / fot. AKPA

Ciepło przyjęty przez słuchaczy został także utwór „All I Have” z następnej, trzeciej już części popularnej sagi, czyli „Kolejne 365 dni”.

Potencjał zdolnego piosenkarza szybko dostrzegła Telewizja Polsat, która zaprosiła go do udziału w 18. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Wśród jego rywali znalazły się gwiazdy show-biznesu o ugruntowanej pozycji, m.in. Julia Kamińska, Piotr Stramowski, czy Krzysztof Ibisz, obok których stanął jak równy z równym.

Oskar Cyms w ciągu całej edycji wygrał trzykrotnie - jako Eminem, Passenger i Robert Gawliński z zespołu Wilki. W ostatnim odcinku tylko potwierdził swój niebywały talent. Jego wersja „Arcade” Duncana Laurence'a powaliła widzów, jurorów, a także obecne w studiu gwiazdy na kolana. Złota Maska, czyli główna nagroda programu zdecydowanie należała się młodemu artyście. Wygraną pieniężną - 100 tysięcy złotych muzyk przeznaczył na Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Oskar Cyms na planie programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” / fot. mat. prasowe Polsat

Oskar Cyms – pierwsze hity i debiutancki album

Poza anglojęzycznymi utworami nagranymi z myślą o ścieżkach dźwiękowych do filmów z serii „365 dni” Oskar Cyms ma już na swoim koncie także parę kawałków po polsku. Zarówno ubiegłoroczny przebój pt. „Daj mi znać”, jak i wydany na początku tego roku singiel „Nic więcej” osiągnęły sukces w rozgłośniach radiowych i serwisach streamingowych.


Obydwa utwory zapowiadają jego debiutancką płytę studyjną, która ma ukazać się już wkrótce.