„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 18” – co działo się w 8. odcinku?

8. odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 18” zaczął się od przemiany Daniela Jaroszka, który wreszcie spełnił marzenie Małgorzaty Walewskiej i wcielił się w prawdziwego macho, amerykańskiego wokalistę i rapera, Pitbulla. I nie tylko, jak zwykle wykazał się talentem wokalnym, wykonując utwór „Fireball”, ale także zaskoczył taneczną ekspresją.

Parę scen było takich, że kupiłam cię bez w ogóle żadnego ale. Wspaniale, że dostałeś taki utwór i wspaniale, że już cię ruszyło, ale jeszcze potrzebujemy tych dwóch odcinków, żebyś to wziął jak swoje. Wokalnie jesteś jak zwykle bez zarzutu, zwłaszcza, że dzisiaj wystąpiłeś w dwóch rolach. Bardzo jestem ciekawa tego, jak będziesz siebie widział podczas ostatniego odcinka. Chodzi mi o drogę, którą przeszedłeś od początku i o sposób myślenia i podejścia do siebie i do sztuki wokalno-aktorskiej – podsumowała bardzo zadowolona Małgorzata Walewska.

Natalia Janoszek tym razem przeistoczyła się w kultową postać, Audrey Hepburn, by zaśpiewać szeptany, sensualny utwór „Moon River”, nagrany na potrzeby niezapomnianego filmu „Śniadanie u Tiffany’ego”.

O Boże, kocham cię, kocham cię Audrey Hepburn – powiedział zauroczony Robert Janowski, po czym szybko zwrócił się do żony, która była na widowni.

Przepraszam cię, ale kochałem się w niej przez całe szczenięce lata i jeszcze długo później – wyznał juror.

fot. mat. prasowe Polsat

Po  chwilach wzruszenia nadeszła pora na występ Krzysztofa Ibisza, który rozłożył wszystkich na łopatki, a to za sprawą postaci, z którą dane mu było się zmierzyć. Krzysztof wyszedł na scenę jako enigmatyczna Amanda Lear i w pięknej cekinowej czerwonej sukience zaśpiewał utwór „Enigma”. I znowu pokazał swoje zgrabne nogi. 

Zobacz także:

Podpisuję się pod wypowiedzią Małgosi, też jestem zachwycony twoim dystansem do siebie, tym jak wyglądasz, nogami. Co prawda uważam, że Daniel ma lepsze nogi, ale te też są spektakularne. Jakbyś króla Leara zagrał tez by było znakomicie. Ja mam w ogóle taki apel, żebyś godnie reprezentował Polskę na Eurowizji. KRZYSZTOF IBISZ NA EUROWIZJĘ! – ocenił rozbawiony Paweł Domagała.

fot. mat. prasowe Polsat

Daria Marx wyszła na scenę z wielkimi obawami, że nie da rady stać się chuliganem i gangsterem „Nelly”. Czy dała radę zarapować „Hot in Herre”?

Ja wstanę, bo wbiło mnie trochę w fotel. Daleko od Sary Brightman z ostatniego odcinka. Znakomicie, jestem zachwycona całym twoim przeobrażeniem, tym, że od razu ruszałaś się jak chłopak. Po prostu weszłaś w postać idealnie. Nie wiem, jak blisko był głos oryginału, ale miałaś głos, może nie męski, ale chłopięcy. W ogóle ani na chwilę nie straciłaś kontroli nad tą barwą. To, że czysto intonacyjnie to może tu akurat nie jest jakimś wyczynem, natomiast rytmicznie wyjątkowo. I miałaś w ciele cały czas puls w środku. Weszłaś w rytm i rytm wszedł z wzajemnością. Jestem zachwycona tym występem – oceniła z przejęciem i powagą Małgorzata Walewska.

Oskar Cyms podzielił się przed występem swoją historią z dzieciństwa. Okazało się, że już jako mały chłopiec chętnie śpiewał piosenki Roberta Gawlińskiego z zespołu Wilki. Może z tego właśnie powodu był zupełnie spokojny o wykonanie piosenki „Na zawsze i na wieczność”. Jury było zachwycone jego występem.

Jeszcze tego nie robiłem w tym sezonie, ale wstanę. Brawo! Wstałem dlatego, że znamy się z Robertem od lat 80. Mieliśmy wspólne kanciapki w klubie Stodoła. Mieliśmy też wspólną koncepcję, żeby stworzyć wspólną kapelę na dwóch wokalistów, dwa basy i dwie perkusje. To były wspaniałe czasy. Znam go bardzo dobrze. Wiem, jak chodzi, stoi, macha rękami, stoi przy mikrofonie. Byłeś prawdziwym Gawlińskim. Kim ty jesteś, Oskar? Bardzo mi ciężko cię zdefiniować, bo twoje występy są zawsze na najwyższym poziomie. I dzisiaj było tak samo. Gratulacje – ocenił Robert Janowski.

fot. mat. prasowe Polsat

Katarzyna Kołeczek wylosowała wyjątkowo kolorową szaloną piosenkarkę, Cindy Louper. Dzięki piosence „Girls just want to have a fun” mogła wyżyć się energetycznie.

Ja jako miłośnik porządku jestem zbulwersowany. Miałaś bardzo trudne zadanie. Po pierwsze nie wiem, czy jest jakiś bardziej charakterystyczny głos. Po drugie musiałaś na tej scenie sama wszystko zagospodarować., bo tu nie miałaś żadnych pomocniczek. Moim zdaniem twój najlepszy występ. Była taka pełna energia. Miałaś tak dobrze wywalone na to. Takiego wywalenia życzę ci więcej – podsumował roześmiany Paweł Domagała. 

Piotr Stramowski miał najtrudniejsze zadanie ze wszystkich uczestników. Wylosował bardzo wyjątkowo wymagający utwór „Chop Suey” Serja Tankiana z zespołu System of a Down i jednocześnie przechodził ostre zapalenie krtani i zatok. 

To tam był jakiś tekst? On był z prędkością karabinu wystrzelany, więc ja nie zdążyłam go zauważyć, ale podziwiam. Byłeś znakomity postaciowo. Przykro, że się zmagasz z taką niedyspozycją, także wielkie bohaterstwo. Energetycznie byłeś znakomity, no wokalnie… Zacząłeś bardzo dobrze, na końcu ten głos po prostu nie wytrzymał tej presji, bo cały czas orałeś go pługiem – oceniła zakłopotana Małgorzata Walewska.

Julia Kamińska jako Dua Lipa w „Love Again” zrobiła cowboyskie show włącznie z ujeżdżaniem byka na scenie. Jak wypadła?

Bardzo wysoki poziom, bardzo wam wszystkim dziękuję za dzisiaj. Tak tylko mówię, żebyście wiedzieli, że za chwilę będziemy mieli największy kłopot na świecie. Jestem pełen szacunku dla pracy, którą włożyłaś przez tydzień, bo to trzeba zrobić synchronizację itd. Nie było magnetyzmu takiego, żeby mi niżej kopara opadała, niż powinna opaść. Pełen szacunek dla twojej pracy, ale mnie łba nie urwało. Tak powiem. Kropka – skwitował Robert Janowski.

fot. mat. prasowe Polsat

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 18” – wyniki 8. odcinka (28.04.2023)

8. odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 18” wygrał Oskar Cyms jako Robert Gawliński z zespołu Wilki. Czek na 10 tysięcy złotych przekazał Fundacji Siepomaga, a konkretnie dla Julki, którzy oczekuje na operację serca. To już jego trzecie zwycięstwo. Przypomnijmy, że wcześniej wygrał jako Eminem i Passenger. Tym samym młody wokalista stał się wyraźnym faworytem do zwycięstwa w tej edycji show.

Oto pełna tabela wyników w 8. odcinku show:

  1. Oskar Cyms
  2. Daniel Jaroszek
  3. Natalia Janoszek
  4. Piotr Stramowski
  5. Daria Marx
  6. Krzysztof Ibisz
  7. Katarzyna Kołeczek
  8. Julia Kamińska

fot. mat. prasowe Polsat