Jego nazwisko przewija się ostatnio we wszystkich tabloidach, kolorowych magazynach i portalach internetowych. Roger Salla wkroczył do świata mediów za sprawą związku z Karoliną Pisarek, czyli jedną z niewielu uczestniczek „Top Model”, którym po programie udało się na dłużej zagrzać miejsce w show-biznesie. Choć wcześniej nie był znany, to w towarzystwie celebrytów i influencerów obracał się już od dłuższego czasu.

Kim jest Roger Salla?

Roger Lucas Salla urodził się 8 czerwca 1993 roku. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie, ale nie jest tajemnicą, że sporą część swojego życia spędził w Niemczech. Początkowo swoją przyszłość wiązał ze sportem, a konkretnie z piłką nożną. Występował w juniorskich składach takich klubów jak VfL Obereisesheim, SV Leingarten i TSG 1899 Hoffenheim. Swoich sił próbował także w krajowych rozgrywkach – zasilał chociażby młodzieżowe składy Legii Warszawa i Polonii Warszawa. Co ciekawe, w barwach stołecznej drużyny występował także jego młodszy o trzy lata brat, René.

Ostatecznie jednak Roger zrezygnował z dalszego podbijania świata futbolu i skupił się na zdobywaniu gruntownego wykształcenia i karierze w finansach. W 2012 roku zaczął studiować zarządzanie w Akademii Leona Koźmińskiego. Po obronie tytułu licencjata wyjechał na parę lat do Anglii, gdzie ukończył studia magisterskie na kierunku International Business Management w University of Bradford. Następnie studiował na kierunku International Strategic Management w Koźmińskim – dyplom uzyskał w 2017 roku.

Wybranek Karoliny Pisarek nie marnował czasu i już w trakcie studiów zaczął zdobywać doświadczenie zawodowe. Nie da się ukryć, że miał nieco ułatwione zdanie. Znalazł bowiem zatrudnienie w firmie swojego ojca, znanego biznesmena Marka Sali, który od ponad 20 lat związany jest z sektorem usług finansowych. Pierwszy wpis w jego CV to praca na stanowisku kierownika ds. kontroli ryzyka. Obecnie pełni prestiżową funkcję wiceprezesa ds. finansów w rodzinnym przedsiębiorstwie o nazwie Global Primex Limited, czyli jednym z liderów branży e-commerce.

Roger Salla prywatnie

Aktywność fizyczna nadal jest bardzo ważnym elementem życia młodego biznesmena. Wysoki (185 cm wzrostu) i dobrze zbudowany wybranek Pisarek szczególnie upodobał sobie sporty walki. To zresztą właśnie dzięki tej pasji poznał swoją przyszłą żonę.

W jednym z wywiadów Roger wyznał, że gdy po raz pierwszy spotkał młodszą od siebie o cztery lata Karolinę Pisarek, uznał, że jest ona najpiękniejszą kobietą, jaką kiedykolwiek widział. Początkowo jednak nie do końca wiedział, jak zdobyć uwagę zapracowanej celebrytki. Szybko okazało się, że jego przyjaciel, trener osobisty, na co dzień dba także o formę modelki.

Później wszystko poszło już z górki. Panowie tak ułożyli harmonogram treningów, aby Roger mógł „przypadkiem” natknąć się na Karolinę i mieć w końcu okazję bliżej ją poznać. Reszta to już historia.

Zobacz także:

Roger Salla i Karolina Pisarek na polskiej premierze filmu „Dom Gucci” / fot. AKPA

Co ciekawe, regularne treningi sztuk walki w przypadku Rogera zaowocowały nie tylko miłością, ale także przyjaźniami. Jednym z bliskich kolegów Salli, który bawił się chociażby na jego wieczorze kawalerskim, jest popularny youtuber i influencer Marcin Dubiel, który od jakiegoś czasu jest związany ze światem walk w formule freak fight.


Chcecie na bieżąco śledzić poczynania partnera Karoliny Pisarek? Koniecznie zaobserwujcie jego oficjalny profil w serwisie Instagram (znajdziecie go pod nazwą @rogeiro20). Roger, biorąc przykład ze swojej wybranki, regularnie publikuje tam posty i nagrania, ukazujące go od bardziej prywatnej strony.