Mimo znoszenia obostrzeń, czyli m.in. otwierania niektórych instytucji kultury jak np. muzea, które będzie można ponownie odwiedzać od 4 maja, nie ma póki co mowy o tym, abyśmy mogli swobodnie chodzić do kina. Na szczęście alternatyw na obejrzenie nowości filmowych jest sporo. Są to oczywiście serwisy streamingowe i kina online. Z taką inicjatywą ruszyło krakowskie Kino Pod Baranami, które stworzyło platformę umożliwiającą obejrzenie filmu po wykupieniu dostępu. Ceny są takie, jak w przypadku tradycyjnych biletów. Niby żadna nowość, bo e-kinopodbaranami.pl działa jak normalny serwis VOD, ale to przede wszystkim doskonała okazja, aby wesprzeć kino, które w czasie pandemii nie funkcjonuje, a więc nie zarabia.

Rząd łagodzi kolejne obostrzenia! Wiemy, kiedy zostaną otwarte galerie handlowe, muzea, przedszkola i żłobki >>>

Kina samochodowe w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie i innych polskich miastach

Robi się coraz cieplej i w normalnych warunkach powoli startowałyby kina plenerowe. Niestety, w obecnej sytuacji nie ma mowy o tym, abyśmy spotykali się i tłumnie uczestniczyli w seansach pod chmurką. Znaleziono jednak rozwiązanie, które po części nam to umożliwi! To kina samochodowe, które startują w wielu miastach w całej Polsce. Pierwszy seans w kinie samochodowym mial miejsce 6 czerwca 1933 roku w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w Camden w stanie New Jersey, a pomysł opatentował Richard Hollingshead. Nic dziwnego więc, że ta forma oglądania filmów stała się szczególnie popularna właśnie w USA. W Polsce także kina drive-in organizuje się od lat, ale wszystko wskazuje na to, że właśnie teraz będą ciszyć się wyjątkową popularnością.

Kina samochodowe organizowane będą na pewno m.in. w Warszawie, Poznaniu, Białymstoku, Sędziszowie Małopolskim, Bydgoszczy, Wrocławiu, Lublinie, Szczecinie, Zielonej Górze, Krakowie czy w Pile. I bardzo możliwe, że to tej listy niebawem dołączą także inne miejscowości. Informacje o kinach drive-in można bez problemu znaleźć na miejskich portalach oraz w mediach społecznościowych. Koniecznie sprawdźcie, czy również w waszej miejscowości planowane są takie wydarzenia i poczujcie się jak Danny i Sandy, czyli John Travolta i Olivia Newton-John w Grease!

VOD: Nowości filmowe na kolejny weekend w domu. Co warto obejrzeć? >>>