Kinga Sawczuk to przedstawicielka nowego pokolenia idoli polskiej młodzieży. Zaczynała kilka lat temu od nagrywania prostych filmików i publikowania ich w popularnych aplikacjach i serwisach. Dziś może się pochwalić ogromnymi zasięgami i rzeszą wiernych widzów, dzięki którym spełnia swoje kolejne marzenia o nagrywaniu, piosenek, grze w filmach i – a jakże – występach w telewizji. Poznajcie lepiej uczestniczkę dwunastego sezonu programu Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami w Telewizji Polsat.

Kinga Sawczuk – wiek, wczesne lata

Kinga Sawczuk urodziła się 12 marca 2001 roku, jak więc łatwo policzyć, w tym roku skończyła 20 lat. Pochodzi z Przasnysza, ale obecnie mieszka w Warszawie. Ma starszego od siebie o cztery lata brata, Kacpra. Otwarcie przyznaje, że wprost uwielbia Justina Biebera. Jak sama przyznała, jest jego wielką fanką już od 2012 roku.

Okres nauki w gimnazjum, czyli między 13. a 16. rokiem życia, w sporej mierze upłynął jej pod znakiem udziału w licznych konkursach recytatorskich, które kilka razy nawet udało się jej wygrać. Z kolei w liceum uczęszczała do klasy o profilu humanistyczno-prawniczym. W przeszłości była też harcerką – przez sześć lat  należała do Związku Harcerstwa Polskiego.

W jednym ze swoich starszych filmów Kinga wyznała, że ma skoliozę. Skrzywienie kręgosłupa wynosi u niej aż 15 stopni, przez co przez lata musiała uczęszczać na zajęcia korekcyjne.

Kinga Sawczuk – Kompleksiara, kariera

Kinga Sawczuk przez długi czas była znana w sieci głównie pod swoim pseudonimem. Przypomnijmy, że to właśnie jako Kompleksiara zaczynała w 2016 roku swoją przygodę z aplikacją Musical.ly (dziś znaną pod nazwą TikTok), która uczyniła z niej jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim internecie.

Jeszcze kilka lat temu Kinga ograniczała się do zamieszczania w sieci treści lifestylowych i zabawnych filmików. Choć przyznawała, że lubi śpiewać, to jednak nie chciała robić tego przed kamerą. W końcu jednak zdobyła się na odwagę i bardzo jej się to opłaciło. Jej teledyski do coverów przebojów z repertuaru Sanah czy Sobla mają na ten moment już przeszło 200 tysięcy wyświetleń w serwisie YouTube.

Kinga Sawczuk ma także za sobą debiut na dużym ekranie. W 2019 roku do kin w całej Polsce trafiła komedia młodzieżowa #Jestem M. Misfit w reżyserii Marcina Ziębińskiego, gdzie wcieliła się w postać Zuzy. W sierpniu tego roku premierę miał drugi film z jej udziałem – komediodramat Czarna owca w reżyserii Aleksandra Pietrzaka, w którym główne role zagrali Arkadiusz Jakóbik i Magdalena Popławska.

Zobacz także:

Kinga Sawczuk – Instagram, YouTube, TikTok

Swój pierwszy filmik zatytułowany po prostu 30 faktów o mnie Kinga Sawczuk opublikowała w serwisie YouTube 14 lutego 2015 roku. Regularnie zaczęła tam zamieszczać treści jednak dopiero od kwietnia 2017 roku. Dziś jej kanał ma już blisko pół miliona subskrybentów.

Jak przystało na gwiazdę młodego pokolenia, Kinga jest również bardzo aktywna na Instagramie. Na jej oficjalnym profilu (@kingasawczuk), który obserwuje przeszło milion użytkowników serwisu, do tej pory pojawiło się już ponad tysiąc postów.

Zdecydowanie największą widownią Kinga cieszy się jednak na TikToku (@kompleksiaraxx), gdzie śledzi ją już przeszło pięć milionów osób.

Kinga Sawczuk – chłopak

Nie jest tajemnicą, że Kinga Sawczuk od kilku lat jest w stałym związku. O jej ukochanym, Michale Chmielińskim, jednak nie wiadomo zbyt wiele. Na jej profilach próżno więc szukać wspólnych zdjęć czy filmików z chłopakiem. W jednym z wywiadów influencerka wyjaśniła, że ma to związek z jej ogromną popularnością w mediach społecznościowych.

Oboje nie chcieliśmy się pokazywać, aby utrzymać zdrową relację. Widzowie też ciężko na to reagują. Czasami pojawiały się negatywne komentarze, a ja nie chciałam, aby on takie komentarze otrzymywał. Duży jest też nacisk moich widzów na jakąkolwiek osobę z mojego prywatnego życia, którą pokażę. Zaraz mają mnóstwo obserwujących i komentarzy od mich widzów, co jest słodkie, ale jednak chciałabym utrzymać ten dystans - - mówiła pod koniec 2020 roku w rozmowie z redaktorką serwisu Party.pl.

O partnerze Kingi Sawczuk wiemy tyle, że także pochodzi z Przasnysza i pomaga jej przy tworzeniu materiałów na jej liczne profile w social mediach. Para zostali gdy Kinga miała zaledwie 16 lat. 16 września 2021 roku będą świętować kolejną rocznicę.

Kinga Sawczuk – „Taniec z Gwiazdami

Kinga Sawczuk przyjęła ofertę Telewizji Polsat, dzięki czemu już od 30 sierpnia 2021 roku będziemy mieć okazję oglądać jej popisy na najsłynniejszym parkiecie w Polsce. Trenerem i zarazem partnerem tanecznym influencerki w programie został Jakub Lipowski.

Choć dla Kuby to debiut w programie, ma on ogromne doświadczenie jako trener.

Ostatnio odwiedziłam Kubę podczas jego warsztatów w Toruniu. Ćwiczyłam razem z innymi uczestnikami. A raczej próbowałam, bo tempo było dla mnie bardzo szybkie - wyznała Kinga. - Kuba to świetny człowiek. Cały czas mnie wspiera, motywuje i wierzy we mnie – dodała.

Myślicie, że Kinga i Jakub będą czarnymi końmi jesiennego sezonu Tańca z Gwiazdami?