Od czego zaczynasz poszukiwania nowej biżuterii? Rozglądasz się za modelami, które wpisują się w bieżące trendy, czy stawiasz przede wszystkim na ponadczasowe rozwiązania? Jeżeli kupujesz biżuterię z myślą, że powinna pasować do każdej stylizacji, do której tylko zechcesz ją założyć i nigdy się nie starzeć, to mamy dobrą wiadomość. Na szczęście istnieją uniwersalne modele, które nigdy nie wychodzą z modą i dopasowują się do wszystkich trendów w kolejnych sezonach. Na liście takich ponadczasowych hitów, które można dowolnie zestawiać, jest łańcuszek. Prosty naszyjnik z połączonych ze sobą ogniw to piękna ozdoba do wszystkiego. Dodatkowo ten rodzaj biżuterii możesz zawsze spersonalizować dodając ciekawą zawieszkę, która w razie potrzeby może zawsze zniknąć. W końcu taki naszyjnik wygląda świetnie także w pojedynkę i nic więcej mu nie potrzeba. Jaki łańcuszek wybrać, żeby wycisnąć z niego maksimum potencjału? Poszczególne modele różnią się detalami w postaci kształtu i wielkości ogniw, ale najtrudniejsze wydaje się podjęcie decyzji o kolorze. A ty stawiasz na złoty naszyjnik czy srebrny? A może oba?

Jaki łańcuszek wybrać?

Jeżeli zdecydowałaś się na zakup łańcuszka, który ma pozostać w twojej szkatułce na biżuterię już na zawsze, to musisz zwrócić uwagę na kilka detali. Punktem wyjścia zawsze powinien być twój własny styl, a nie chwilowe trendy, które sugerują wybór konkretnego fasonu. Nawet jeżeli proponowany przez projektantów mody łańcuszek to uniwersalny model, nie znaczy, że nie ma czegoś lepszego, co będzie jeszcze bardziej skrojone pod twoje potrzeby. Wybór można zacząć od decyzji o kolorze naszyjnika. Przez ostatnie lata królowało złoto. Teraz projektanci mody coraz częściej prezentują nam srebrną biżuterię, do której na nowo się przekonujemy. Warto jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, co tak naprawdę nam się podoba. W przypadku tego dodatku kolor to kluczowa kwestia. Na tym jednak nie koniec.

Kiedy już podejmiesz decyzję dotyczącą wyboru złotego lub srebrnego łańcuszka, pozostaje jeszcze kilka istotnych kwestii. Jedną z nich jest wielkość ogniw. Jeżeli jesteś minimalistką i wybierasz proste, stonowane rzeczy, to w twoich stylizacjach lepiej sprawdzi się delikatny łańcuszek. Jeżeli natomiast lubisz wyraziste ubrania i dodatki to taka subtelna biżuteria może zupełnie zniknąć w twoim zestawie, a przecież nie chodzi o to, żeby była niewidoczna. W takim przypadku uniwersalny łańcuszek, który będzie pasował do różnych outfitów powinien być bardziej okazały. Ostatnia na liście jest długość naszyjnika. Ta zależy głównie od naszych preferencji. Z jednej strony możesz postawić na choker, który jest blisko szyi, z drugiej nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sięgnęła po dłuższy model. To kwestia gustu.

Jak nosić łańcuszek?

Jeżeli już podjęłaś decyzję o zakupie uniwersalnego łańcuszka, to faktycznie ten naszyjnik będzie pasował do wszystkiego. W końcu biżuterię można nosić nie tylko na specjalne okazje, ale nawet z dresem. Dodatkowo nie trzeba się ograniczać tylko do jednego modelu. Kilka łańcuszków noszonych jednocześnie może świetnie wyglądać. W takim przypadku warto znaleźć dla nich jakiś wspólny mianownik. Dobra wiadomość jest taka, że nie musi być nim kolor. Jeszcze niedawno łączenie złota i srebra budziło wiele wątpliwości, ale teraz ten duet stał się powszechny. Łańcuszki w tych dwóch kolorach mogą ze sobą świetnie współgrać.

Elementem, który będzie łączył poszczególne naszyjniki, mogą być na przykład tematyczne zawieszki. Popularne w ostatnich latach monety lub inne ozdoby, które po prostu ci się podobają. Dobra wiadomość jest jednak taka, że łańcuszki są same w sobie na tyle proste, że nawet miksując ze sobą różne kolory, wielkości ogniw, długości i zawieszki możemy uzyskać bardzo ciekawe połączenie. Z tego powodu baw się przy tym i pamiętaj, że efekt końcowy ma trafiać w twój gust, a nie wszystkich wokół. Dzięki temu tworzenie stylizacji będzie czystą przyjemnością, a nie codziennym obowiązkiem.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.