Euro 2020 trwa w najlepsze! Wczoraj (14 czerwca) odbył się pierwszy mecz Biało-Czerwonych podczas Mistrzostw Europy, których data musiała zostać przełożona ze względu na pandemię koronawirusa. Niestety Polacy przegrali ze Słowacją. Ale spokojnie. Mamy też dobre wiadomości dla fanek i fanów piłki nożnej. W miniony poniedziałek odbył się także mecz towarzyski, w którym kobieca reprezentacja Polski w piłce nożnej zmierzyła się z reprezentacją Czech. Podopieczne trenerki Niny Patalon zwyciężyły. I to w wielkim stylu. 

Kobieca reprezentacja Polski w piłce nożnej pokonała w meczu towarzyskim reprezentację Czech! 

W miniony poniedziałek kobieca reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegrała mecz towarzyski z reprezentacją Czech. Spotkanie, które odbyło się na stadionie w Kartagenie, zakończyło się wynikiem 5:0 dla piłkarek z kraju nad Wisłą. Gole dla Polski zdobyły Ewa Pajor (26. i 33. minuta meczu), Adriana Achcińska (43), Weronika Zawistowska (68) oraz Zofia Buszewska (87)

Wynik meczu, który Polki rozegrały z Czeszkami, skomentowała m.in. Martyna Kaczmarek. Aktywistka pogratulowała reprezentantkom za pośrednictwem Instagramu. Co więcej, przypomniała krzywdzący wpis, który Zbigniew Boniek opublikował około cztery lata temu na Twitterze. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej napisał wtedy, że „baba” nie jest mu potrzebna do rozmów o piłce nożnej. W ten sposób odpowiedział na opublikowany chwilę wcześniej komentarz Karoliny Hytrek-Prosieckiej (dyrektorki ds. komunikacji w Ekstraklasie). 

 

 

Martyna Kaczmarek zaznaczyła w swoim poście na Instagramie, że szanuje każdego piłkarza i piłkarkę. Natomiast bardziej kibicuje kobietom, ponieważ były w gorszej sytuacji niż mężczyźni. Stworzona przez nią ilustracja została udostępniona przez wiele gwiazd i innych osób, które postanowiły wesprzeć kobiecą reprezentację Polski w piłce nożnej, a zarazem pogratulować im świetnego wyniku. 

 

Zobacz także:

 

Warto wspomnieć, że mecz z kobiecą reprezentacją Czech w piłce nożnej był ostatnim, który rozegrały Polki przed startem eliminacji do Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet. Wiele wskazuje na to, że Polki są w świetnej formie, a tym samym mają szansę na kolejne sukcesy. Na samym początku eliminacji podopieczne trenerki Niny Patalon spotkają się z reprezentacją Belgii. Mecz zaplanowano na 17 września 2021 roku. Będziesz im kibicować?