Imię to coś, na co nie mamy wpływu. Zostaje nam ono nadane przy urodzeniu i tylko w rzadkich przypadkach można je zmienić. Jak się okazuje, istnieją określone grupy imion damskich, które wpływają na naszą atrakcyjność w oczach mężczyzn. Zapadają im w pamięć i długo siedzą w ich głowach. I prawdopodobnie wydaje ci się, że tylko wyszukane, rzadkie imiona są dla facetów atrakcyjne. A to nie do końca tak jest.

Kobiece imiona, które zapadają mężczyznom w pamięć najbardziej

Pierwsza grupa imion może zaskoczyć. Okazuje się, że facetom podobają się kobiece imiona, które mają w sobie literę „r”. I nie muszą być wcale egzotyczne lub wyszukane. Chodzi o ten charakterystyczny dźwięk wymawiania „r”. Przykłady? Aleksandra, Karolina, Roksana, Róża, Barbara, Rozalia czy Maria.

Mężczyźni lubią, gdy kobiety kojarzą im się z delikatnością i romantyzmem. Często więc zwracają uwagę na imiona damskie, które są w tym stylu. Ważna jest również subtelność i delikatność. Nawet te częste imiona, jak Zuzanna czy Julia, są dla nich bardzo atrakcyjne. Kojarzą się im z romantyzmem i wdziękiem. Jakie jeszcze? Na przykład Klaudia, Zofia, Laura, Emilia, Lena czy Nadia.

Warto też wspomnieć o tym, że damskie imiona, które pojawiają się często, są powszechne, wcale nie powodują, że mężczyzna jest mniej zainteresowany. Okazuje się, że imiona, takie jak Anna, Katarzyna czy wspomniane już Zuzanna i Julia, zapadają mężczyznom w pamięć i zostają im w głowie. Nie chodzi o pospolitość a o wrażenie, jakie wywołują. Być może kojarzą się z romantycznością i wdziękiem lub posiadają określone litery czy ich zbitki, które wpływają na facetów.

Oczywiście, jeśli twoje imię nie znalazło się na liście, nie oznacza to, że wydajesz się mężczyznom mniej atrakcyjna. Imię to tylko jeden z wielu aspektów, na które faceci zwracają uwagę przy wyborze partnerki. Liczą się również zachowanie, charakter, dobre maniery czy wygląd. 

Najpopularniejsze kobiece imiona w Polsce

Najpopularniejszym damskim imieniem w Polsce w 2023 roku była Zofia. Zostało ono nadane 2626 razy. Drugie miejsce zajęła Zuzanna (2489 razy), a trzecie Laura (2450 razy). Następnie Hanna, Maja, Julia, Oliwia, Pola, Alicja i Maria.

Niemal równie popularnymi imionami damskimi są też Anna, Katarzyna, Agnieszka czy Małgorzata. A imiona, które zyskują na popularności coraz bardziej to Emilia, Klara, Aleksandra, Wiktoria czy Michalina.

Zobacz także: