Co ciekawe, sprawa wcale nie jest świeża, bo taki park zlokalizowany w samym sercu Bordeaux, nazywany zresztą nie bez powodu Guggenheimem dla winiarzy, istnieje już od 2 lat. Oferta La Cité du Vin ma stricte edukacyjny charakter, ale choć nie przewiduje kąpieli w różowym winie, degustacja w towarzystwie najlepszych sommelierów jest jak najbardziej uwzględniona w planie. A jest co próbować: dla gości przygotowano ponad 500 butelek najlepszych roczników win!

ZOBACZ TAKŻE: Kochacie wino? W tym SPA możecie się w nim kąpać! >>>

Jak dokładnie wygląda ten przybytek dobra? Miłośnicy trunku bogów będą bardziej niż zadowoleni – na powierzchni ponad 3000 m2 parku znajdą 20 wydzielonych obszarów tematycznych związanych z kulturą picia wina – m.in. z jego statusem w różnych epokach i historią wybranych gatunków. Wśród licznych wykładów nie zabraknie też tych uwzględniających największe ekscesy z tym alkoholem w roli głównej.

W samym sercu tego parku rozrywki znajduje się 10-piętrowa budowla oddająca ducha miejsca, zaprojektowana tak, że przypomina sposób, w jaki wino wiruje w kieliszku i kładzie się na jego ściankach w trakcie degustacji. Z wysokości 35 metrów, sącząc lampkę jednego z najwytrawniejszych gatunków, można podziwiać wyjątkowo malownicze okolice Bordeaux.

Poza tym do dyspozycji  odwiedzających La Cité du Vin będzie także bogato zaopatrzona winiarnia, dwie restauracje, a także rejsy do najbardziej znanych winnic tego rejonu, a dla chętnych przewidziano nawet warsztaty winiarskie, w trakcie których można własnymi rękami doświadczyć procesu powstawania wina.

Cała przyjemność to koszt mniej więcej 75 złotych, a La Cité du Vin można śmiało uznać za obowiązkowy punkt na mapie letnich destynacji!

ZOBACZ TAKŻE: Wolicie wino od ćwiczeń? Spróbujcie zajęć drunk yoga! >>>