Kleopatra kochała zażywać kąpieli w kozim mleku, ponieważ działało ono zbawiennie na skórę. Teraz okazało się, że kąpiele w czerwonym winie są równie zdrowe dla naszego ciała. Jeżeli nie wyobrażacie sobie napełniania całej wanny czerwonym trunkiem bogów, to nie martwcie się - w winie możecie wykąpać się w specjalnie przeznaczonym do tego basenie.

Tego typu basen znajdziemy w jednym z japońskich SPA. Nie jest to jednak jedyna atrakcja dostępna w kompleksie Yunesson, ponieważ miejsce to słynie z kąpieli we wszystkim poza wodą - do dyspozycji mamy np. kawę lub herbatę. Co ważne, zbiorniki są na tyle duże, że zmieścimy się w nim z całą grupą znajomych.

A dlaczego kąpiele w czerwonym winie uważane są za prozdrowotne? Otóż, od dawna wiadomo, że wino świetnie rozluźnia nasz organizm (m.in. dlatego podaje się je kobietom tuż przed porodem - oczywiście w minimalnych ilościach), jest więc to dobry sposób na odstresowanie się. Ponadto, czerwone wino oraz zawarte w nim enzymy, niesamowicie nawilżają skórę i zapobiegają jej starzeniu. 

ZOBACZ TAKŻE: Warszawa jednym z najlepszych miast dla millenialsów! Niestety w rankingu BARDZO daleko za pierwszą dziesiątką... 

Nowy basen w Yunesson Spa Resort of Hakone, bo tak brzmi pełna nazwa tego japońskiego raju, cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Nie odstrasza ich nawet dość wysoka cena wejściówki, która wynosi 100 dolarów

My już planujemy wakacje w Japonii, a Wy?