W maju tego roku potwierdziły się medialne doniesienia, według których Stephenie Meyer pracuje nad kolejną częścią Zmierzchu. Okazuje się, że powieść Midnight Sun przedstawi doskonale znaną fanom sagi historię miłości Belli i Edwarda, ale z perspektywy przystojnego wampira. Premierę książki w Stanach Zjednoczonych zaplanowano na 4 sierpnia 2020 roku, czyli… na jutro. Dotąd nie wiedzieliśmy, kiedy (i czy w ogóle) Midnigh Sun ukaże się w Polsce. Mamy jednak świetną wiadomość dla wszystkich miłośników sagi Zmierzch! Polskie wydanie najnowszej powieści Stephenie Meyer zostało właśnie potwierdzone. Wiemy, kiedy polskie wydanie Midnight Sun trafi na półki księgarń w całym kraju, mamy zdjęcia okładki, a także znamy kilka faktów dotyczących fabuły. Sprawdźcie poniżej.

Kolejna część Zmierzchu ukaże się także w Polsce!

Premiera najnowszej powieści Stephenie Meyer w USA odbędzie się już jutro. Natomiast na polską wersję językową będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy. Słońce w mroku, bo właśnie tak brzmi tytuł polskiego wydania powieści, trafi na półki księgarń w naszym kraju w listopadzie 2020 roku. Ale warto poczekać! Fabuła zapowiada się bowiem naprawdę obiecująco.

Słońce w mroku to historia miłosna Belii oraz Edwarda, ale widziana oczami głównego bohatera. Z oficjalnego komunikatu prasowego wynika, że nowa część Zmierzchu będzie zdecydowanie mroczniejsza od poprzednich. Co więcej, czytelnicy poznają kilka ciekawych faktów z przeszłości Edwarda (przypomnijmy, że wampir ma ponad 100 lat), dzięki czemu lepiej zrozumieją sposób jego postępowania. Zapowiada się intrygująco, prawda?

W naszej galerii (na górze strony) możecie zobaczyć okładkę Słońca w mroku. Została ona utrzyma w tym samym klimacie, co poprzednie książki autorstwa Stephenie Meyer z serii o wampirach i wilkołakach.

Słońce w mroku – film. Czy powstanie ekranizacja kolejnej części Zmierzchu?

O Belli i Edwardzie usłyszeliśmy ponad 15 lat temu. Ich historia oczarowała cały świat. Poszczególne części sagi o wampirach i wilkołakach osiągnęły status międzynarodowych bestsellerów – sprzedano 160 milionów egzemplarzy na całym świecie. Niewątpliwy sukces osiągnęły także ekranizacje Zmierzchu, Księżyca w nowiu, Zaćmienia oraz dwóch części Przed świtem. Nic więc dziwnego, że fani zastanawiają się, czy powstanie także film na podstawie Słońca w mroku. Na razie niestety nic o tym nie wiadomo. Możemy mieć jednak pewność, że jeśli ktoś postanowi zrealizować ten pomysł, to w roli Edwarda nie zobaczymy już Roberta Pattinsona. Już kilka lat temu aktor przyznał w jednym z wywiadów, że „jest już za stary”. Warto bowiem wspomnieć, że grana przez niego postać ma 17 lat.

Czy Robert Pattinson zagra w filmie „Midnight Sun”, czyli kolejnej części sagi „Zmierzch”? >>>