Od premiery drugiej części Przed świtem minęło już prawie dziewięć lat. Jednak o filmach z serii Zmierzch wciąż jest głośno. Powód? Latem tego roku wszystkie produkcje, które powstały na podstawie bestsellerowych powieści  Stephenie Meyer, trafiły na Netflix w USA i kilku innych krajach. Nic nie wskazuje na to, aby Zmierzch, Księżyc w nowiu oraz dwie części Przed świtem miały zostać udostępnione także subskrybentkom i subskrybentom z Polski. Nie byłybyśmy jednak sobą, gdybyśmy nie wspomniały, że wszystkie są dostępne na platformie streamingowej Player. Ale czy warto w ogóle wracać do historii miłosnej Belli i Edwarda? Zdania na ten temat są oczywiście podzielone. Wiele fanek oraz fanów przyznaje, że ponowne obejrzenie hitowych filmów zmieniło nieco ich spojrzenie na relację głównych bohaterów. Co więcej, filmy nie wywołują już takich emocji, jak przed laty - gdy oglądano je jako dzieci czy osoby dorastające. Niemniej jednak wzbudzają pewien sentyment. Są również fanki oraz fani, według których (w myśl starego przysłowia) „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Właśnie dlatego zastanawiają się, czy powstanie kolejny film z serii Zmierzch - na podstawie Słońca w mroku, czyli najnowszej książki autorstwa  Stephenie Meyer? A jeśli tak, to czy zobaczymy w nim Kristen Stewart, Roberta Pattinsona, Taylora Lautnera, a także pozostałych członków i członkinie oryginalnej obsady? Oto wszystko, co wiemy na ten temat. 

Czy powstanie film „Midnight Sun”? 

Czy powieść Midnight Sun zostanie przeniesiona na wielki ekran? Pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się w zagranicznych mediach już kilka dni po tym, jak Stephenie Meyer ogłosiła, że w ogóle chce wydać kolejną powieść. Od tamtej pory powstało kilka teorii związanych z ewentualnym filmem. Niektóre osoby uważają, że taka produkcja nie miałaby sensu. W końcu Midnight Sun opowiada tę samą historię, którą mogłyśmy i mogliśmy oglądać w ekranizacji pierwszej części Zmierzchu. Inni natomiast sądzą, że nowa – odświeżona wersja Twilight to świetny pomysł. Niestety głos w sprawie zabierają głównie fanki oraz fani, którym zależy na tym, by jeszcze raz spotkać swoich ulubionych bohaterów, a także bohaterki. Brak jakichkolwiek – oficjalnych informacji. Dlatego pytanie „czy powstanie film na podstawie Midnight Sun?” musimy pozostawić bez odpowiedzi. Przynajmniej na razie. 

Czy Robert Pattinson oraz Kristen Stewart zagrają w filmie „Midnight Sun”, jeśli taki powstanie?

Warto jednak wspomnieć, że nawet jeśli kiedykolwiek powstanie film na podstawie Midnight Sun, to prawdopodobnie nie zobaczymy w nim Roberta Pattinsona. Już kilka lat temu w mediach pojawiły się informacje, według których Stephenie Meyer pracuje nad kolejną częścią sagi Zmierzch. Właśnie wtedy Robert Pattinson, czyli odtwórca roli Edwarda Cullena, przyznał w jednym z wywiadów, że nie mógłby zagrać wampira w kolejnej części Zmierzchu, ponieważ… jest już za stary. Zdaniem gwiazdora twórcy i twórczynie ewentualnego filmu powinni i powinny zaprosić do współpracy zupełnie nowych aktorów oraz aktorki. Przypomnijmy, że Edward Cullen jest wampirem o wyglądzie nastolatka. Natomiast Robert Pattinson obchodził niedawno 35. urodziny. To samo dotyczy Kristen Stewart, Taylora Lautnera, jak również innych członków i członkiń oryginalnej obsady.