Zmierzch, Księżyc w nowiu, Zaćmienie oraz Przed świtem, czyli powieści autorstwa Stephenie Meyer podbiły serca młodych czytelniczek i czytelników na całym świecie. Filmy, które powstały na ich podstawie, także osiągnęły globalny sukces. I choć od premiery drugiej części Przed świtem, czyli ostatniego z nich minęło już dziewięć lat (okej, w tym momencie poczułyśmy się naprawdę staro), wciąż jest o nich głośno, np. w mediach społecznościowych, na czele z TikTokiem. Poza tym, niedawno okazało się, że wszystkie części Zmierzchu będą dostępne na Netflix, ale (niestety) nie we wszystkich krajach. Ta informacja poruszyła fanów i fanki historii miłosnej Belli Swan (w tej roli Kristen Stewart) i Edwarda Cullena (Robert Pattinson), czyli ponad stuletniego wampira. Naszym zdaniem to idealna okazja do tego, by przypomnieć sobie, jak zmieniły się gwiazdy, które zagrały w uwielbianych na całym świecie produkcjach. Niektórzy aktorzy oraz aktorki są nie do poznania. 

Jak wygląda dziś obsada filmów z serii „Zmierzch”?

Udział w filmach z serii Zmierzch przyniósł międzynarodową sławę, a także rozpoznawalność wielu aktorkom i aktorom. Część z nich regularnie możemy podziwiać w amerykańskich filmach czy serialach. Do tego grona należy m.in. Robert Pattinson, który po premierze Przed świtem – część 2 zagrał w takich produkcjach jak Królowa pustyni, Król oraz Tenet. Niebawem zobaczymy go natomiast w Batmanie. Od czasów Zmierzchu dużo mówi się również o Kristen Stewart. Odtwórczyni roli Belli Swan ma na swoim koncie współpracę z marką Chanel, a także udział w kilku filmach, np. Śmietanka towarzyska, natomiast teraz pracuje nad Spencer, czyli nowej produkcji o życiu księżnej Diany. Mimo tego, że gwiazda stroni od Instagrama, w mediach dość często pojawiają się informacje na jej temat, a także zdjęcia. W związku z tym wiemy, jak teraz wygląda. 

Jednak o niektórych członkach i członkiniach obsady filmów z serii Zmierzch przysłowiowy słuch zaginął. Jak wyglądają teraz Ashley Green, Nikki Reed, Elizabeth Reaser, Jackson Rathbone, Kellan Lutz i Peter Facinelli, czyli Cullenowie, Taylor Lautner, który wcielił się w rolę Jacoba oraz Billy Burke – odtwórca roli Charlie’ego Swana, ojca Belli? W naszej galerii (na górze strony) możesz zobaczyć ich najbardziej aktualne zdjęcia. Część z nich naprawdę trudno rozpoznać.