Kristen Stewart będzie miała okazję zmierzyć się z prawdziwą legendą. Aktorka, której największą popularność przyniosła rola w serii Zmierzch na podstawie literackiej sagi autorstwa Stephenie Meyer, gdzie zagrała zakochaną w wampirze Edwardzie (Robert Pattinson) Bellę Swan, wcieli się jedną najsłynniejszch postaci z brytyjskiej rodziny królewskiej. Będzie to księżna Diana Spencer!

- To jedna z najlepszych aktorek. Żeby zrobić to dobrze, potrzebujesz czegoś ważnego w filmie, a tym jest zagadka. Kristen potrafi zagrać wiele, może być bardzo tajemnicza, krucha, a zarazem silna, a tego właśnie chcemy – mówi o Kristen Stewat reżyser. Niestety za każdym pojawieniem się nowego zdjęcia z planu filmu Spencer, w sieci widać skrajne emocje. Internautki i internauci nie są przekonani, czy wybór Kirsten do tej roli był najlepszym pomysłem. 

fot. Getty Images

Za scenariusz filmu Spencer odpowiedzialny jest Steven Knight. Zdjęcia do produkcji niedawno ruszyły, a do sieci trafiają kolejne zdjęcia Stewart w roli legendarnej Lady Di. Najpierw mogliśmy zobaczyć, jak aktorka pozuje do zdjęcia w looku idealnie oddającym klimat stylizacji Diany z lat 1986 roku, czyli czarnej bluzce z wiązaniem, czerwonej marynarce i czarnym kapeluszu z woalką. 

Teraz świat obiegło zdjęcie Stewart z charakterystycznym, ogromnym pierścionkiem zaręczynowym, który Diana dostała od księcia Karola. Oczywiście aktorka nosi jego kopię. 


Broadwayowski musical o księżnej Dianie będzie dostępny na Netflix! Kiedy premiera? >>>

Kristen Stewart zagra księżną Dianę. O czym będzie film Spencer i kiedy premiera?

Na jakim okresie z życia Diany Spencer skupi się film Larraina? Tym, w którym księżna zdecydowała się rozstać z księciem Karolem, czyli na początku lat 90. i na jej ostatnich świętach w House of Windsor w Sandringham. Najstarszy syn królowej Elżbiety II i Spencer pobrali się w 1981 roku. Ich burzliwy związek zakończył się 11 lat później, a w 1996 roku ostatecznie rozwodem. Rok później matka księcia Williama i Harry’ego zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu, kiedy uciekała przed paparazzi. Premiera filmu Spencer zaplanowana jest na jesień tego roku. 

10 zaskakujących faktów o księżnej Dianie >>>

Dla Kristen Stewart rola Diany Spencer to szansa, by widzowie poznali ją z zupełnie innej strony. Swoje aktorskie możliwości miała już jednak okazję zaprezentować choćby w takich produkcjach, jak Sils Maria w reżyserii Oliviera Assayasa, nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes Personal Shopper tego samego reżysera czy Seberg Benedicta Andrewsa, gdzie wcieliła się w aktorkę Jean Seberg. Ostatnio mogliśmy ją oglądać w nowej odsłonie Aniołków Charlie’ego, a także w thrillerze sci-fi ębia strachu.

Z kolei dla widzów rola Kristen Stewart będzie ciekawą alternatywą dla kreacji, jakie znamy do tej pory. W Lady Di wcieliły się już bowiem Naomi Watts w filmie Diana z 2013 roku, ostatnio Emma Corrin w 4. sezonie serialu Netflixa The Crown, a w kolejnych częściach zastąpi ją Elizabeth Debicki