Kristen Stewart będzie miała okazję zmierzyć się z prawdziwą legendą. Aktorka, której największą popularność przyniosła rola w serii Zmierzch na podstawie literackiej sagi autorstwa Stephenie Meyer, gdzie zagrała zakochaną w wampirze Edwardzie (Robert Pattinson) Bellę Swan, wcieli się jedną najsłynniejszch postaci z brytyjskiej rodziny królewskiej. I będzie to księżna Diana Spencer!

Nie, nie chodzi o kolejny sezon The Crown, a o nowy film Pablo Larraina, reżysera Jackie z Natalie Portman w roli Jackie Kennedy. Z kolei za scenariusz Spencer, bo taki tytuł będzie nosiła produkcja, odpowiedzialny jest Steven Knight. Start zdjęć zaplanowano na początek 2021 roku.

Powstała kolejna część sagi „Zmierzch”! Oto wszystko, co musicie wiedzieć o nowej powieści Stephenie Meyer >>>

Kristen Stewart zagra księżną Dianę. O czym będzie film Spencer?

Na jakim okresie z życia Diany Spencer skupi się film Larraina? Tym, w którym księżna zdecydowała się rozstać z księciem Karolem, czyli na początku lat 90. I na jej ostatnich świętach w House of Windsor w Sandringham. Najstarszy syn królowej Elżbiety II i Spencer pobrali się w 1981 roku. Ich burzliwy związek zakończył się 11 lat później, a w 1996 roku ostatecznie rozwodem. Rok później matka księcia Williama i Harry’ego zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu, kiedy uciekała przed paparazzi. 

10 zaskakujących faktów o księżnej Dianie >>>

Dla Kristen Stewart rola Diany Spencer to szansa, by widzowie poznali ją z zupełnie innej strony. Swoje aktorskie możliwości miała już jednak okazję zaprezentować choćby w takich produkcjach, jak Sils Maria w reżyserii Oliviera Assayasa, nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes Personal Shopper tego samego reżysera czy Seberg Benedicta Andrewsa, gdzie wcieliła się w aktorkę Jean Seberg. W zeszłym roku mogliśmy ją też oglądać w nowej odsłonie Aniołków Charlie’ego, a na początku tego w thrillerze sci-fi W głębi strachu.