Kristen Stewart będzie miała okazję zmierzyć się z prawdziwą legendą. Aktorka, której największą popularność przyniosła rola w serii Zmierzch na podstawie literackiej sagi autorstwa Stephenie Meyer, gdzie zagrała zakochaną w wampirze Edwardzie (Robert Pattinson) Bellę Swan, wcieli się jedną najsłynniejszch postaci z brytyjskiej rodziny królewskiej. Będzie to księżna Diana Spencer!

- To jedna z najlepszych aktorek. Żeby zrobić to dobrze, potrzebujesz czegoś ważnego w filmie, a tym jest zagadka. Kristen potrafi zagrać wiele, może być bardzo tajemnicza, krucha, a zarazem silna, a tego właśnie chcemy – mówi o Kristen Stewat reżyser. Niestety za każdym pojawieniem się nowego zdjęcia z planu filmu Spencer, w sieci widać skrajne emocje. Internautki i internauci nie są przekonani, czy wybór Kirsten do tej roli był najlepszym pomysłem. 

fot. Getty Images

Scenariusz do filmu Spencer stworzył Steven Knight. Zdjęcia do produkcji niedawno ruszyły, a do sieci trafiają kolejne zdjęcia Stewart w roli legendarnej Lady Di. Najpierw mogliśmy zobaczyć, jak aktorka pozuje do zdjęcia w looku idealnie oddającym klimat stylizacji Diany z lat 1986 roku, czyli czarnej bluzce z wiązaniem, czerwonej marynarce i czarnym kapeluszu z woalką. 

Jakiś czas potem świat obiegło zdjęcie Stewart z charakterystycznym, ogromnym pierścionkiem zaręczynowym, który Diana dostała od księcia Karola. Oczywiście aktorka nosi jego kopię. 


Broadwayowski musical o księżnej Dianie będzie dostępny na Netflix! Kiedy premiera? >>>

Kiedy premiera filmu Spencer o księżnej Dianie z Kristen Stewart w roli głównej

Teraz wszyscy mówią z kolei o tym zdjęciu, a w zasadzie plakacie promującym film. Pojawiło się ono na instagramowym koncie produkcji z wymownym podpisem: „Każda bajka kiedyś się kończy”. Na plakacie widzimy Kristen jako Dianę w pięknej sukni jak z bajki, jak przystało na księżniczkę. Jest ona odwrócona plecami i ukrywa twarz w dłoniach i fałdach sukni.

Zobacz także:

Przy okazji ujawniono też datę premiery filmu. Pojawi się on w kinach 5 listopada 2021 roku. Po raz pierwszy będzie on wyświetlany już 3 września podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

fot. materiały prasowe

Kristen Stewart zagra księżną Dianę. O czym będzie film Spencer 

Na jakim okresie z życia Diany Spencer skupi się film Larraina? Tym, w którym księżna zdecydowała się rozstać z księciem Karolem, czyli na początku lat 90. i na jej ostatnich świętach w House of Windsor w Sandringham. Najstarszy syn królowej Elżbiety II i Spencer pobrali się w 1981 roku. Ich burzliwy związek zakończył się 11 lat później, a w 1996 roku ostatecznie rozwodem. Rok później matka księcia Williama i Harry’ego zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu, kiedy uciekała przed paparazzi. Premiera filmu Spencer zaplanowana jest na jesień tego roku. 

10 zaskakujących faktów o księżnej Dianie >>>

Dla Kristen Stewart rola Diany Spencer to szansa, by widzowie poznali ją z zupełnie innej strony. Swoje aktorskie możliwości miała już jednak okazję zaprezentować choćby w takich produkcjach, jak Sils Maria w reżyserii Oliviera Assayasa, nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes Personal Shopper tego samego reżysera czy Seberg Benedicta Andrewsa, gdzie wcieliła się w aktorkę Jean Seberg. Ostatnio mogliśmy ją oglądać w nowej odsłonie Aniołków Charlie’ego, a także w thrillerze sci-fi ębia strachu.

Z kolei dla widzów rola Kristen Stewart będzie ciekawą alternatywą dla kreacji, jakie znamy do tej pory. W Lady Di wcieliły się już bowiem Naomi Watts w filmie Diana z 2013 roku, ostatnio Emma Corrin w 4. sezonie serialu Netflixa The Crown, a w kolejnych częściach zastąpi ją Elizabeth Debicki

Teaser filmu Spencer

Doczekałyśmy i doczekaliśmy się już pierwszego traillera filmu Spencer w reżyserii Larraina, który odpowiadał za świetnie przyjętą Jackie. Otwiera go piosenka Perfect Day Lou Reeda. Widzimy luksusową rezydencję, która jest niczym klatka, w której uwięziona jest główna bohaterka. Niektórzy już wróżą Kristen Stewart Oscara za rolę księżnej Diany. Zobaczcie zwiastun. Czy faktycznie zapowiada się oscarowa produkcja?

Pełen zwiastun filmu Spencer

Ponad dwuminutowy zwiastun, który dziś trafił do sieci, to poszerzona wersja teasera, o którym pisałyśmy. W zwiastunie przenosimy się do 1991 roku. Jest grudzień, święta Bożego Narodzenia. W związku Diany i Karola od jakiegoś już czasu źle się dzieje, jednak święta spędzają razem. W królewskiej posiadłości Sandringham są zastawione stoły, wielkie choinki, polowania. Po kontach komentuje się zachowanie księżnej Walii, jej spóźnione przybycie. W kolejnej scenie widzimy, jak mówi do siebie, że to tylko trzy dni, że wytrzyma, zrobi to dla synów.