Księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym w 1997 roku. Mijają lata, a jej historia wciąż wzrusza i inspiruje. W czerwcu dowiedzieliśmy się, że powstanie kolejny film fabularny o królowej ludzkich serc. Główną rolę w filmie Pablo Lorraina zagra Kristen Stewart, czyli filmowa Bella ze Zmierzchu, muza Karla Lagerfelda. Jak się okazuje, aktualnie trwają prace także nad inną produkcją, która przybliży losy Diany Spencer. Netflix przeniesie bowiem na mały ekran głośny musical Broadwayu Diana: A True Musical Story. Na kiedy zaplanowano jego premierę widowiska na platformie?

Broadwayowski musical o księżnej Dianie będzie dostępny na Netflix!

31 marca na Broadwayu miała się odbyć premiera wyjątkowego musicalu o księżnej Dianie. Niestety pandemia koronawirusa doprowadziła do zamknięcia kin i teatrów w Nowym Jorku, a tym samym pokrzyżowała plany ich właścicieli, artystów oraz innych przedstawicieli branży artystycznej. Ze względu na obostrzenia i nowe wytyczne Diana: A True Musical Story zadebiutuje na deskach teatru dopiero w kolejnym sezonie, a konkretnie po 25 maja 2021 roku. Zanim to jednak nastąpi, muzyczny spektakl będzie można obejrzeć na platformie Netflix!

To już pewne! Netflix zainteresował się broadwayowskim musicalem Diana: A True Musical Story, którego premiera miała odbyć się kilka miesięcy temu. Globalna firma streamingowa przeniesie widowisko na mały ekran i już niedługo udostępni je swoim subskrybentom. Jak będzie to wyglądać w praktyce? Jak podają zagraniczne media, na czele z serwisami People i Deadline, oryginalny spektakl zostanie nagrany w Longacre Theater na Broadwayu, ale bez udziału publiczności, a następnie odpowiednio zmontowany. W nagraniu wezmą udział wszyscy członkowie obsady, w tym Jeanna de Waal – odtwórczyni roli księżnej Diany.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że już niedługo będziemy mogli podzielić się naszym spektaklem z miłośnikami teatru na całym świecie” – przyznali producenci musicalu w oficjalnym oświadczeniu dla serwisu People. „To dla nas ogromny zaszczyt. Netflix oferuje wysoką jakość rozrywki swoim subskrybentom na całym świecie, a my możemy stać się częścią tego przedsięwzięcia” – dodają.

Diana: A True Musical Story – data premiery na platformie Netflix

Kiedy musical Diana: A True Musical Story trafi na Netflixa? Konkretna data nie jest jeszcze znana. Możemy mieć jednak pewność, że premiera odbędzie się w 2021 roku – przed otwarciem nowego sezonu na Broadwayu, czyli przed 25 maja. Mamy nadzieję, że produkcja będzie dostępna także dla subskrybentów Netflixa w Polsce.

Tego wątku z historii rodziny królewskiej nie zobaczycie w „The Crown”. Jest zbyt kontrowersyjny >>>