Tego nie zobaczycie w „The Crown”. Tworcy serialu Netfliksa postanowili pominąć ten kontrowersyjny wątek

O serialu Netfliksa „The Crown” głośno jest odkąd tylko się pojawił (czyli od listopada 2016 roku). Nie tylko dlatego, że traktuje o brytyjskiej rodzinie królewskiej – która nieprzerwanie wzbudza ogromne emocje, ale i dlatego, że nie omija nawet najbardziej kontrowersyjnych momentów z jej historii. Aż do teraz. 

Jak w jednym z ostatnich wywiadów wyznał, Josh O'Connor, aktor, który w trzecim sezonie wciela się w księcia Karola, jeden z wątków z historii brytyjskiej rodziny królewskiej był zbyt kontrowersyjny, by pojawić się w produkcji. On sam zresztą, zanim przyjął rolę, zapowiedział, że kategorycznie odmawia odegrania tej sceny. Chodzi o aferę „Tampongate” związaną z romansem księcia Karola i Camili Parker-Bowles. Skandal wybuchł, gdy w 1992 roku na jaw wyszła treść rozmowy telefonicznej kochanków z 1989 roku. Zgodnie z transkyptem rozmowy Karol miał powiedzieć do Camilii: „Boże, chciałbym zamieszkać w twoich spodniach czy coś takiego, to byłoby znacznie prostsze”. „W co chciałbyś się zamienić – w parę majtek?” – zapytała ona, po czym oboje zaczęli się śmiać. „O Boże, zapomnij, w Tampaxa. Moje szczęście!” – odpowiedział Karol. „Jesteś kompletnym idiotą! Oh, co za wspaniały pomysł” – zakończyła Camilla. 

Są pierwsze zdjęcia Gillian Anderson w roli Margaret Thatcher z „The Crown”, kultowej produkcji Netfliksa >>>

Gdy księżna Diana dowiedziała się o rozmowie, określiła ją jako „chorą”, a niesmak z nią związany ciągnął się za księciem Karolem jeszcze długo, przysparzając problemów całej rodzinie królewskiej. Zdarzenie przesądziło zresztą o rozwodzie książęcej pary. I co tu kryć, było mocno krępujące. To właśnie między innymi dlatego, Josh O'Connor kategorycznie odmówił jego odegrania. „Nie zamierzamy odtworzyć tamtej rozmowy telefonicznej?” – brzmiało jedno z jego pierwszych pytań, będące jednocześnie stanowiskiem aktora w tej sprawie. Twórcy serialu byli jednak w tek kwestii zgodni. Sceny rozmowy księcia Karola i Camilii w trzecim sezonie „The Crown” nie zobaczycie. 

Rodzina królewska ogląda „The Crown”! Wiemy, co królowa Elżbieta II i inni członkowie royal family sądzą o serialu Netflixa >>>