Kiedy w 2005 roku ukazała się książka Zmierzch autorstwa Stephenie Meyer, czytelników zafascynowała historia o wampirach i wilkołakach oraz perypetie miłosne wampira Edwarda Cullena i zwykłej śmiertelniczki Belli Swan. 3 lata później powstał film oparty na bestsellerowej powieści i wtedy naprawdę mnóstwo osób oszalało na punkcie świata wampirów, a Kristen Stewart i Robert Pattinson – czyli główni bohaterowie sagi – stali się międzynarodowymi gwiazdami. W późniejszych latach powstały również kolejne filmy na podstawie kolejnych części sagi Stephenie Meyer: Księżyc w nowiu, Zaćmienie oraz dwie części Przed świtem. Ostatni film ukazał się w 2012 roku, mimo to świat stworzony przez amerykańską pisarkę wciąż cieszy się ogromną popularnością. Po 10 latach od napisania ostatniej części Stephenie Meyer zrobiła niespodziankę fanom i wydała Słońce w mroku, czyli kolejną część bestsellerowej serii. Książka, która przedstawia dobrze znaną fanom i fankom Zmierzchu historię z perspektywy Edwarda, trafiła do sprzedaży w ubiegłym roku i okazała się absolutnym hitem.O serii znów jest głośno. Jak się jednak okazuje, Stephenie Mayer nie powiedziała (a właściwie nie napisała) jeszcze ostatniego słowa. Powstaną dwie kolejne części bestsellerowej sagi - to już pewne. Sprawdźcie, co wiadomo na ten temat. 

Powstaną jeszcze dwie części „Zmierzchu”! Stephenie Mayer potwierdziła tę informację 

O tym, że powstaną dwie kolejne części Zmierzchu mówiono już latem ubiegłego roku. Stephenie Mayer udzieliła wtedy wywiadu USA Today, w którym potwierdziła, że fanki oraz fani bestsellerowej sagi będą miały i mieli jeszcze okazję, by wrócić do deszczowego Forks w stanie Waszyngton. Prace nad książkami trwają. Nie wiadomo niestety, na jakim są etapie.  

„Są jeszcze dwie książki z tego świata, które chcę napisać. Mam je zaplanowane i napisałam już bodajże jeden rozdział z pierwszej książki, więc wiem, że powstanie więcej. Ale nie jestem gotowa, żeby napisać je teraz" – powiedziała Stephenie Meyer w rozmowie z USA Today.

Niestety autorka nie podała żadnych konkretnych informacji. Właśnie dlatego nie wiadomo, kiedy możemy się spodziewać kolejnych przygód ulubionych bohaterów i bohaterek, ale przynajmniej zadeklarowała, że ma takie plany, a to już coś! Obecnie planuje skupić się na innych projektach. 

Ostatnio informacje na temat kolejnych części Zmierzchu powróciły. Powód? Prawdopodobnie ma to związek z tym, że wszystkie filmy z Kristen Stewart i Robertem Pattinsonem w rolach głównych od lipca 2021 roku są dostępne na Netflix w Stanach Zjednoczonych oraz innych krajach. Niestety nic nie wskazuje na to, aby Zmierzch, Księżyc w nowiu, Zaćmienie oraz dwie części Przed świtem miały zasilić także bibliotekę produkcji, do których dostęp mają subskrybenci i subskrybentki platformy streamingowej w Polsce.