Kiedy w 2005 roku ukazała się książka „Zmierzch” autorstwa Stephenie Meyer, czytelników zafascynowała historia o wampirach i wilkołakach oraz perypetie miłosne wampira Edwarda Cullena i zwykłej śmiertelniczki Belli Swan. 3 lata później powstał film oparty na bestsellerowej powieści i wtedy naprawdę mnóstwo osób oszalało na punkcie świata wampirów, a Kristen Stewart i Robert Pattinson – czyli główni bohaterowie sagi – stali się międzynarodowymi gwiazdami. W późniejszych latach powstały również kolejne filmy na podstawie kolejnych części sagi Stephenie Meyer: „Księżyc w nowiu”, „Zaćmienie” oraz dwie części „Przed świtem”. Ostatni film ukazał się w 2012 roku, mimo to świat stworzony przez amerykańską pisarkę wciąż cieszy się ogromną popularnością. Po 10 latach od napisania ostatniej części Stephenie Meyer zrobiła niespodziankę fanom i wydała „Słońce w mroku”, czyli kolejną część bestsellerowej serii. Książka ukazała się już za granicą, natomiast w Polsce premiera będzie miała miejsce w listopadzie 2020 roku. Natomiast to nie koniec zaskakujących wiadomości! W ostatnim wywiadzie autorka zdradziła, że planuje napisać kolejne dwie części „Zmierzchu”!

Kolejna część „Zmierzchu” ukaże się także w Polsce! Znamy datę premiery powieści „Słońce w mroku” i znamy szczegóły nowej książki Stephenie Meyer >>>

Powstaną dwie kolejne części „Zmierzchu”! Stephenie Mayer potwierdziła tę informację 

Są jeszcze dwie książki z tego świata, które chcę napisać. Mam je zaplanowane i napisałam już bodajże jeden rozdział z pierwszej książki, więc wiem, że powstanie więcej. Ale nie jestem gotowa, żeby napisać je teraz – powiedziała Stephenie Meyer w rozmowie z „USA Today”. Nie podała żadnych konkretnych informacji, dlatego nie wiadomo, kiedy możemy się spodziewać kolejnych przygód ulubionych bohaterów, ale przynajmniej zadeklarowała, że ma takie plany, a to już coś! Obecnie planuje skupić się na innych projektach. Tymczasem czekamy z niecierpliwością na polską premierę „Słońca w mroku”, która opowiada o historii miłosnej Belli i Edwarda oczami głównego bohatera. Czytelnicy dowiedzą się o kilku nieznanych wcześniej faktach z życia ponad 100-letniego wampira, które pozwolą lepiej zrozumieć jego postępowanie. Już nie możemy się doczekać!