W kolekcji Circular Design Story, która powstała w ramach konceptu H&M Innovation Stories, znajdziemy odzież damską, męską i akcesoria. Każdy z tych elementów łączy funkcjonalność, odważny projekt, maksymalizacja użytkowania, a także możliwość recyklingowania. Możemy też zestawiać je ze sobą na wiele sposobów. Do stworzenia kolekcji wykorzystano innowacyjne technologicznie i bardziej przyjazne środowisku materiały.

Konkursowa sesja zdjęciowa H&MxGlamour

Baw się modą w stylu eko - profesjonalna sesja zdjęciowa z udziałem zwycięzców konkursu 

Poniżej znajdziecie więcej informacji na temat tej przełomowej inicjatywy, a tymczasem przypominamy o organizowanym przez nas niedawno konkursie „Retro na nowo w najnowszej kolekcji marki H&M Innovation Stories: Circular Design Story. Jakie ikony mody z dawnych lat inspirują Twój styl na co dzień?”? Odpowiedź należało dołączyć w formularzu razem ze swoim zdjęciem inspirowanym tym stylem. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Wyróżnione osoby to Paweł O. z Brudzewka, Agnieszka K. z Warszawy, Alicja G. z Wrocławia. Laureaci otrzymali karty podarunkowe o wartości 500 zł, zestawy niespodzianki od marki H&M i książki Oli Zawadzkiej „Moda Vintage”. W artykule znajdują się efekty konkursowej sesji zdjęciowej. Jesteśmy zachwyceni!

Moda cyrkularna modą przyszłości - Circular Design Story w ramach konceptu H&M Innovation Stories

Jeśli do tej pory wszystkie ekstrawaganckie materiały i projekty kojarzyłaś z mało ekologicznym podejściem, z przyjemnością wyprowadzimy cię z błędu. Do tej kolorowej kolekcji wykorzystano bowiem Ambercycle Cycora™, czyli regenerowany poliester, Resortec® - rozpuszczalną nić, która ułatwia późniejszy proces recyklingowania, cekiny bez powłok metalicznych oraz przędzę celulozowa Eastman Naia™ Renew. Są materiałami wysokiej jakości, dzięki czemu ubrania będą służyć nam jak najdłużej. I takie inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju lubimy najbardziej! Przypominamy, jak na ten temat wypowiada się Ella Soccorsi, Concept Designer w H&M, której słowa najlepiej oddają główną ideę tego projektu:

“(...) Ubrania zostały stworzone do noszenia na wiele różnych okazji i sposobów. Tymi ubraniami wręcz trzeba się dzielić, przekazywać je i później poddawać recyklingowi”.

Konkursowa sesja zdjęciowa H&MxGlamour

Zupełnie nie dziwi nas fakt, że projekty te są tak zjawiskowe - przy tworzeniu nowej kolekcji pracował bowiem jeden z najzdolniejszych stylistów młodego pokolenia, Ib Kamar. Redaktor naczelny Dazed Magazine w przeszłości tworzył między innymi dla Rihanny, Madonny oraz marek takich jak Fenty, Hermès, Christian Dior, Louis Vuitton czy Burberry. Niebanalne koncepty i przyszłościowe rozwiązania - takie połączenie nie mogło się nie udać.

Zobacz także:

Konkursowa sesja zdjęciowa H&MxGlamour

Kolekcja Circular Design Story dostępna jest od jutra (9 grudnia) od godz. 9:00 na hm.com i w wybranych sklepach stacjonarnych na całym świecie (w Polsce szukajcie jej w sklepie H&M przy ul. Marszałkowskiej). 

Konkursowa sesja zdjęciowa H&MxGlamour