Kolory roku 2021 według Pantone: Ultimate Gray i Illuminating

Znamy kolor roku 2021! A właściwie dwa kolory, bo tym razem prognozująca trendy kolorystyczne firma Pantone postanowiła się nie ograniczać i wskazała dwa odcienie, które mają za zadanie wprawić nas w dobry nastrój i pozwolić poczuć się bezpiecznie. Czy nie właśnie tego najbardziej potrzebujemy, bo trudnym i nieprzewidywalnym pandemicznym roku 2020?

„Mariaż kolorów niosący za sobą siłę i nadzieję, który potrafi podnieść na duchu” – to właśnie mniej więcej tymi słowami (tyle że oczywiście w języku angielskim) na swoim instagramowym profilu marka Pantone opisała połączenie barw, które uznała za najmodniejsze w nadchodzącym roku. I ogłosiła, że kolorami roku 2021 zostają: PANTONE 17-5104 Ultimate Gray i PANTONE 13-0647 Illuminating, czyli jasnoszary i żółty. Pierwszy ma symbolizować solidne podstawy i stabilizację, drugi – niesie za sobą optymizm i nadzieję – w końcu nie mógłby być bardziej żywy i słoneczny, zresztą zobaczcie sami:

Wygląda na to, że kolory roku 2021 się spodobały, bo post firmy Pantone, choć opublikowany zaledwie wczoraj wieczorem, już zdążyło polubić prawie 90 tysięcy osób (łącznie z nami) i liczba ta stale rośnie. A nam przypomina się, że podobne połączenie nosiłyśmy już w latach 2000. – to kolejny trend z epoki, który właśnie powraca. I słusznie. Jasnoszary i żółty świetnie wyglądają w duecie, ale możecie je też nosić w zestawieniu z czernią i bielą. Klasycznie, elegancko i świeżo zarazem.

Trendy 2020: Modne kolory na jesień i zimę? Możecie zapomnieć o nudzie! >>>

Kolory roku z lat ubiegłych

Jakie kolory królowały w latach ubiegłych? Rok 2020 należał do niebieskiego (Classic Blue) w dość ciemnym, klasycznym odcieniu, rok wcześniej na kolor roku wybrano koralowy (Living Colar) , w 2018 panował fiolet (Ultra Violet). Rok 2021 nie jest jedynym, w którym firma Pantone wyróżniła 2 kolory. Na duet barw postawiła ostatnio w 2016 roku, stawiając wówczas na pastele: róż (Rose Quartz) i błękit (Serenity).