Jakie kolory będą modne w kolejnych miesiącach? Zgodnie z tradycją Pantone, czyli firma prognozująca trendy kolorystyczne, ogłosiła swój typ. Kolorem roku 2022 został [PANTONE 17-3938] Very Peri, który symbolizuje zachodzące w naszym świecie zmiany, a także pobudza kreatywność. To właśnie ten odcień będzie królował w naszych wnętrzach, jak również... w garderobach. Jak wygląda odcień Very Peri i dlaczego to właśnie on został wyróżniony? Sprawdźcie poniżej.

Kolor roku 2022 według Pantone: Very Peri

Miejsce Ultimate Gray i Illuminating, które zostały uznane za kolory roku ostatnim razem, zajął właśnie Very Peri. To nieoczywiste połączenie dynamicznego, a zarazem najcieplejszego z możliwych niebieskiego z energetyzującym fioletem oraz subtelną – niemal niezauważalną domieszką czerwieni. Odcień jest pewnego rodzaju powiewem świeżości. Według Pantone, ma inspirować, jak również pobudzać osobistą kreatywność i zachęcać do wyrażania siebie. Oto on:

Dlaczego to właśnie Very Peri został kolorem 2022 roku? Jak dowiadujemy się z oficjalnego uzasadnienia Pantone, które można znaleźć m.in. na oficjalnym profilu firmy na Instagramie, żyjemy w czasach wielu przemian. Odcień oznaczony numerem 17-3938 może pomóc w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości, a jednocześnie zachęca do kreowania własnego świata. Dodaje energii.  

„Żyjemy w czasach przemian. Gdy wychodzimy z intensywnego okresu izolacji, zmieniają się nasze poglądy i standardy. Okazując beztroską pewność siebie i śmiałą ciekawość, które ożywiają naszego twórczego ducha, dociekliwy i intrygujący PANTONE 17-3938 Very Peri pomaga nam ogarnąć ten zmieniony krajobraz możliwości, otwierając nas na nową wizję, kiedy ponownie piszemy nasze życie. Wzbudzająca wdzięczność za niektóre rzeczy, które reprezentuje niebieski, uzupełniona nową perspektywą, która rozbrzmiewa dzisiaj, PANTONE 17-3938 Very Peri stawia przyszłość w nowym świetle” – czytamy na Instagramie Pantone. 

Podoba wam się Very Peri? Jeśli tak, dobrze się składa. Nie mamy wątpliwości, że już niebawem popularne marki wnętrzarskie zaczną oferować nam dodatki w tym odcieniu. Prawdopodobnie Kolor Roku 2022 według Pantone pojawi się również na ubraniach i modnych akcesoriach.