Za nami jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń muzycznych ostatnich lat. 20 marca w wypełnionej po brzegi łódzkiej Atlas Arenie odbył się charytatywny koncert „Razem z Ukrainą”, podczas którego wystąpiła cała plejada znanych i lubianych artystów z Polski i Ukrainy. Cel był jeden: zebrać jak najwięcej pieniędzy na rzecz poszkodowanych w trakcie rosyjskiej inwazji. Na scenie zaprezentowali się m.in. Daria Zawiałow, Kayah, Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski, a także Natalia Kukulska i Tomasz Ziętek.

Natalia Kukulska i Tomasz Ziętek na koncercie „Razem z Ukrainą”

Popularna piosenkarka i gwiazdor filmu „Żeby nie było śladów” specjalnie na ten wieczór przygotowali swoją interpretację słynnego utworu-manifestu pt. „Imagine”, a my po raz kolejny przekonaliśmy się, że piosenka ani trochę nie straciła na aktualności. 

Wyobraź sobie, że wszyscy ludzie żyją w pokoju - śpiewał w 1971 roku John Lennon w swoim przeboju napisanym razem z ukochaną Yoko Ono.

„Imagine” w wykonaniu Kukulskiej i Ziętka wybrzmiało w finale koncertu „Razem z Ukrainą” ze zdwojoną mocą. Do duetu wspieranego przez Chór Akademii Morskiej w Szczecinie dołączyli bowiem pozostali artyści, którzy zaprezentowali się tego wieczoru na scenie w Łodzi. Wykonawcy zdobyli się także na bardzo wymowny gest, niosąc połączone flagi Polski i Ukrainy. Ten poruszający występ można już teraz obejrzeć w całości na stronie internetowej tvn24.pl.

Koncert „Razem z Ukrainą” – ile pieniędzy zebrano?

Organizowany przez agencję Follow The Step i TVN koncert „Razem z Ukrainą” miał w pełni charakter charytatywny. Artyści zrzekli się swoich wynagrodzeń, a całkowity dochód z wydarzenia został przekazany na pomoc Ukraińcom i Ukrainkom dotkniętym wojną. Aby zwiększyć zyski, tuż przed rozpoczęciem koncertu na głównej antenie TVN wyemitowano charytatywny blok reklamowy, z którego udało się z niego zebrać 850 tysięcy złotych. Ogromną sumę na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej przekazali także telewidzowie, wysyłając sms-y na specjalny numer i dokonując wpłat. W ten sposób zebrano 4,5 miliona złotych. Kolejne 350 tysięcy złotych to dochód z biletów-cegiełek.

Firma Discovery, czyli właściciel TVN, przekazała od siebie dodatkowo darowiznę w wysokości 500 tysięcy dolarów amerykańskich, czyli ponad 2 miliony złotych. Ostatecznie na konto PAH trafiło więc w sumie niemal 8 milionów złotych.