Off Festival 2019, 2-4 sierpnia, Katowice

Festiwal muzyki alternatywnej, którego pomysłodawcą jest Artur Rojek, to jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalnych każdego lata. W tym roku na Off Festival w Katowicach zagra m.in. brytyjska grupa Foals, która wraca do Polski kilka miesięcy po wydaniu nowego materiału Everything Not Saved Will Be Lost Part 1. Kolejną gwiazdą festiwalu jest również pochodzący z Wielkiej Brytanii zespół Suede, grający głównie alternatywny rock. Poza koncertami, na Offie znajduje się np. Kawiarnia Literacka, gdzie Syliwa Chutnik i Karolina Sulej prowadzą rozmowy z ciekawymi gośćmi, m.in. Jerzym Sturem. A wieczorem możecie obejrzeć tam spektakle Klubu Komediowego.

Polish Hip-Hop Festival 2019, 1-3 sierpnia, Płock

Polish Hip-Hop Festival to najważniejsi wykonawcy polskiej sceny rapowej w jednym miejscu. Podczas tegorocznej edycji posłuchacie koncertów legend hip-hopu na czele z O.S.T.R., Małpą, Tede, KęKę i Sokołem. Nie zabraknie również innych artystów, takich jak: Jan-Rapowanie, Otschodzi, PlanBe, Young Igi i Rasmentalism. Jednym z ciekawszych koncertów będzie występ artystów Holak & Frosti Rege, którzy po raz pierwszy wykonają na żywo materiał ze wspólnej płyty Tego nie widać, to słychać.

Jak być bardziej eko na festiwalu? 5 kroków, które powinniście wcielić w swoje życie jeszcze w te wakacje >>>

Yeasayer, 7 sierpnia, Warszawa

Wieczór z dobrą muzyką w jednym z cool miejscówek w stolicy? Brzmi jak plan. Amerykańskie trio Yeasayer, przedstawiciele psychodelicznego popu i progresywnego rocka, wystąpią w industrialnej przestrzeni Centrum Praskie Koneser, gdzie kiedyś znajdowała się Wytwórnia Wódki „Koneser”. Zajmujemy miejsce pod sceną!

Wisłoujście, 9-11 sierpnia, Gdańsk

Druga edycja Wisłoujścia to festiwal dla fanów muzyki elektronicznej. Zorganizowany w klimatycznym miejscu na terenie Muzeum Historycznego Gdańsk to 3 dni zabawy do setów najciekawszych przedstawicieli elektroniki. Wystąpią m.in. Catz n'Dogz, Aksamit, KAMP!, MIÓD, Hypno, Glasse i Kuba Sojka.

Kraków Live Festival 2019, 16-17 sierpnia, Kraków

Tego wydarzenia raczej nie musimy nikomu przedstawiać. W tym roku w Krakowie headlinerami są Post Malone i Calvin Harris. Ale line-up to również mocna reprezentacja polskich artystów. W sierpniu usłyszycie takich wykonawców jak Rosalie, Natalia Nykiel, Marcelina czy Krzysztof Zalewski. Pełną rozpiskę znajdziecie tutaj >>>.

Salt Wave Festival 2019, 23-24 sierpnia, Jastarnia

Weekend nad morzem w otoczeniu pięknych zachodów słońca, morskiego krajobrazu i świetnej muzyki to najlepsze, co możecie dla siebie zrobić na zakończenie wakacji. Pożegnanie lata na Helu to Salt Wave Festival, gdzie nie zabraknie międzynarodowych gwiazd i polskich artystów. Ostatnie dni wakacji umilą Wam: The Cinematic Orhcestra, WhoMadeWho, The Dumplings, Fisz Emade Tworzywo i PRO8L3M.

Fest Festival 2019, 23-24 sierpnia, Chorzów

Fest Festival w Chorzowie to nowe wydarzenie na festiwalowej mapie Polski, które zdecydowanie wyróżnia się różnorodnością artystów, którzy na nim zagrają. Po raz pierwszy nasz kraj odwiedzi Jaden Smith, który zagra w Parku Śląskim drugiego dnia festiwalu. Po za tym wystąpią tacy wykonawcy jak: Rejjie Snow, Disclosure, Lion Babe, Sevdaliza, Metronomy, JMSN i Alan Walker. Pełny line-up znajdziecie tutaj >>>.