Gwiazdy od kilku tygodni angażują się w walkę w koronawirusem. Kylie Jenner przekazała milion dolarów na zakup specjalistycznego sprzętu do amerykańskich szpitali, podobnie jak Chiara Ferragni, która przeznaczyła 100 tysięcy euro dla mediolańskiej placówki szpitalnej. Polscy artyści także wspierają walkę z pandemią. Julia Wieniawa ogłosiła wyprzedaż szafy i zadeklarowała, że cały dochód z akcji trafi do służby zdrowia. Z powodu epidemii Covid-19 odwołano wszystkie koncerty i wydarzenia kulturalne, a zagraniczni wokaliści wyszli ze wspaniałą inicjatywą, która dodaje otuchy w ciężkich czasach. Chris Martin z grupy Coldplay, Lizzo, Shawn Mendes, John Legend i wielu innych zaprosiło fanów do swoich domów i zagrało koncert na Instagram Stories. Wczoraj odbył się występ m.in. Billie Eilish, Alicii Keys i Backstreet Boys, który można było obejrzeć na platformach Fox i iHeart. Podczas wydarzenia, którego gospodarzem był Elton John, zbierano datki na wsparcie organizacji, pomagającym najbardziej potrzebującym Amerykanom w czasie pandemii koronawirusa. Polscy artyści także postanowili urządzić występy na żywo i wspólnie z platformą Facebook wesprzeć Szlachetną Paczkę, której wolontariusze pomagają osobom starszym i samotnym podczas kwarantanny. Poniżej znajdziecie więcej szczegółów o wyjątkowej akcji „Kwarantanna na na!”.

Koronawirus: Kazar, CCC, 4F i inne marki pomagają w walce z pandemią Covid-19 >>>

Polscy artyści występują na Facebooku w słusznej sprawie

Polscy artyści dołączyli do walki z koronawirusem i zaangażowali się w akcję #WspieramZDomu. „Kwarantanna na na” to koncerty online popularnych wykonawców, które będzie można obejrzeć na stronie Facebook app. W tym tygodniu odbędą się aż trzy występy! Pierwszy z nich obejrzymy już dzisiaj o godzinie 18:00. Dla fanów w domach zaśpiewa i zagra Krzysztof Zalewski, który za każdym razem hipnotyzuje publiczność i jesteśmy pewni, że dzisiejszy koncert online nie będzie wyjątkiem. „W tych trudnych momentach Kayax i nasi artyści solidaryzujemy się z innymi w potrzebie, dlatego bez chwili wahania przyjęliśmy zaproszenie Facebooka. Konwencję każdego z występów pozostawiliśmy w rękach artystów. Muzyka będzie w nich przeplatana z interakcją z publicznością, osobistymi historiami a wszystko to w kameralnej, domowej atmosferze. Cykl domowych koncertów rozpocznie Krzysztof Zalewski - nasz kayaxowy specjalista od solo actów”, zapowiada Tomik Grewiński szef wytwórni i managementu Kayax. W kolejnych dniach (środa i piątek) usłyszymy Mery Spolsky, jedną z najciekawszych artystek młodego pokolenia, która szturmem podbiła polską scenę muzyczną. Natomiast pod koniec tygodnia posłuchamy duetu KARAŚ/ROGUCKI, który zadebiutował pierwszą wspólną płytą w tym roku. Album „Ostatni bastion romantyzmu” podbił serca szczególnie wrażliwych fanów. 

Podczas trwania koncertów online na stronie Facebook app, a także po ich zakończeniu, będzie można wesprzeć akcję „Kwarantanna na na” i wpłacić datek za pomocą funkcji „Przekaż datek”. Cały dochód trafi do organizacji Szlachetna Paczka, której wolontariusze codziennie pomagają potrzebującym w zakupach, w realizacji recept i w sprawach urzędowych. Dzwonią do nich i poświęcają im swój czas w tym trudnym okresie pandemii. Już nie możemy doczekać się wieczorów z muzyką podczas domowej kwarantanny. Zostajemy w domu, słuchamy i wspieramy!