Kompleksowa pielęgnacja twarzy to skomplikowane i wielowątkowe zagadnienie, które interesuje wiele kobiet. Nic dziwnego, w końcu każda z nas chciałaby jak najdłużej cieszyć się gładką cerą bez zmarszczek, jędrną i pozbawioną przebarwień oraz innych mankamentów skórą. Od kilku lat Europejki odkrywają tajniki urody Koreanek, które mogą pochwalić się nieskazitelną cerą. To dzięki Azjatkom do codziennej pielęgnacji włączyłyśmy maski w płachcie, skoncentrowane sera do twarzy i olejki do demakijażu. Wciąż jednak czasami gubimy się nie tylko od zalewu informacji, ale również reklam, rekomendujących najróżniejsze kosmetyki. Coraz częstszą zagwozdką jest różnica między kremem a serum do twarzy. Który produkt lepiej wybrać i jakie są właściwości każdego z nich? Wyjaśniamy poniżej.

Krem a serum do twarzy – czym się różnią?

Krem do twarzy jest niezbędnym produktem w kosmetyczce każdej kobiety. Jego główną właściwością jest głębokie nawilżanie, ale na rynku istnieją również kosmetyki rozświetlające, odżywające, matujące i przeciwzmarszczkowe. Krem nawilżający pełni również funkcję ochronną cery, zapobiegając przed nadmierną utratą wody i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Powinno się go stosować rano i wieczorem. Warto wybrać produkt z wysoką ochroną przeciwsłoneczną, która opóźnia starzenie skóry.

Krem do twarzy – w przeciwieństwie do serum – może być stosowany samodzielnie. Serum charakteryzuje się silniejszym działaniem niż krem i różni się od niego ciężą formułą. Dzięki temu, że występuje głównie jako wodnisty żel, szybko się wchłania, poprawiając kondycję skóry, odżywiając ją i regenerując. Zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych, łagodzi przebarwienia po lecie oraz przywraca skórze elastyczność. Serum do twarzy należy stosować raz na 2, 3 dni lub w miesięcznych kuracjach, ponieważ dokładnie tyle czasu potrzebuje cera na regenerację.

Krem i serum w codziennej pielęgnacji

Podsumowując, krem nawilżający do twarzy powinien stanowić podstawę codziennej pielęgnacji. Natomiast serum należy stosować wtedy, gdy skóra wymaga dodatkowego odżywienia. Należy pamiętać, że nakładamy je w towarzystwie kremu – najpierw zawsze serum, które pozostawiamy do pełnego wchłonięcia, potem przykrywamy je cienką warstwą kremu. Dzięki temu połączeniu skóra jest lepiej nawilżona i nie traci wody, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Poniżej znajdziecie propozycje najlepszych kremów i serów do twarzy.