Wczoraj (17 kwietnia 2021 roku) członkowie rodziny królewskiej i cała Wielka Brytania pożegnali księcia Filipa, który odszedł 9 kwietnia tego roku w wieku 99 lat. Pogrzeb miał charakter prywatny. Uczestniczyło w nim tylko 30 osób, w tym królowa Elżbieta II, dzieci, wnuki księcia Edynburga oraz wybrani członkowie personelu. Uroczystości transmitowano jednak w mediach tradycyjnych i społecznościowych, dzięki czemu każdy i każda z nas mógł / mogła uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu arystokraty. Podczas transmisji na żywo można było zauważyć odręcznie zapisany bilecik na trumnie księcia Filipa. Okazuje się, że to osobista wiadomość od królowej wdowy. Jak brzmi jej treść?

Królowa Elżbieta II zostawiła specjalną wiadomość na trumnie księcia Filipa

Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku we własnym domu. Od tamtej pory mówi się o tym, że królowa Elżbieta II straciła „nie tylko” męża, ale również najlepszego przyjaciela, powiernika własnych sekretów i doradcę. Przeżyli razem blisko 74 lata. Niewątpliwie, łączyło ich wyjątkowe uczucie. I to prawdopodobnie dlatego monarchini postanowiła zostawić swojemu mężowi ostatnią – absolutnie wyjątkową wiadomość. 

Na bileciku, który można było zauważyć na trumnie – wśród kwiatów, widniała specjalna wiadomość od królowej wdowy dla księcia Filipa o treści: „Kocham Cię” i podpis „Lilibeth”. Przypomnijmy, że „Lilibeth” to przydomek królowej Elżbiety II z czasów dzieciństwa i młodości. Przed laty nazywali ją w ten sposób najbliżsi, w tym prawdopodobnie książę Filip. Pałac Buckingham na razie nie komentuje całej sprawy.