Krzysztof Rutkowski – wiek, rodzina, kariera

Krzysztof Rutkowski urodził się 6 kwietnia 1960 roku w Teresinie (województwo mazowieckie). Po ukończeniu technikum w wieku 21 lat rozpoczął służbę, jako milicjant (tak jak jego tata, który również służył w milicji). W roku 1988 został dyrektorem firmy ochroniarskiej, a dwa lata później założył własną agencję detektywistyczną w Austrii. W międzyczasie współpracował z telewizją TVN, a później także z Superstacją. To właśnie wtedy nazwisko „Rutkowski” zaczęło kojarzyć się z rozwiązaniem trudnych spraw kryminalnych. Mimo sukcesów na tym polu, detektyw w 2010 roku stracił swoją licencję. Jego ścieżka zawodowa prowadziła także przez działalność polityczną – był posłem na Sejm IV kadencji oraz posłem do Parlamentu Europejskiego V kadencji. Jego życie prywatne również jest bardzo barwne. Krzysztof Rutkowski był trzykrotnie żonaty. Obecnie jest w związku małżeńskim z 37-letnią Mają Plich, z którą ma 10-letniego syna. Zdjęcie Rutkowskiego z partnerką możecie zobaczyć w naszej galerii. 

Krzysztof Rutkowski – „Taniec z Gwiazdami”

W sieci zawrzało po tym, jak pojawiła się informacja o udziale Krzysztofa Rutkowskiego w show Polsatu. Budzący wiele emocji detektyw i celebryta nie miał w przeszłości okazji, by kształcić się w tej dziedzinie. W jednym z wywiadów wyznał, że to właśnie chęć nauki profesjonalnego tańca była głównym czynnikiem, który zachęcił go wzięcia do udziału w programie. Pomimo świetnej formy, pierwsze kroki na parkiecie wcale nie były dla niego takie proste. Jego partnerką została Sylwia Madeńska, która również powiedziała, że początki były trudne, dodała jednak, że Krzysztof Rutkowski może jeszcze wszystkich zaskoczyć. Można powiedzieć, że program jeszcze się nie zaczął, a główny zainteresowany już zdążył zaskoczyć. Media obiegła informacja, jakoby detektyw miał zrezygnować z udziału w show z powodu braku czasu. Okazało się, że rzeczywiście zastanawiał się nad tym, czy gdyby przeszedł do kolejnego odcinka, regulamin pozwoliłby mu oddać swoje zwycięstwo pierwszemu przegranemu. Twórcy i twórczynie programu, a także Sylwia, przekonali go, by walczył do końca, a swój los w „Tańcu z Gwiazdami” powierzyć jurorom i widzom oraz widzkom.

Krzysztof Rutkowski – Instagram

Krzysztof Rutkowski posiada swój profil na Instagramie – znajdziecie go pod nazwą @detektywkrzysztofrutkowski, jednak aktualnie nie można oglądać udostępnianych przez niego postów, bo konto jest prywatne. Mimo to, ma prawie 35 tys. obserwatorów i obserwatorek, co może sugerować, że detektyw tylko tymczasowo zablokował swój profil lub że publikuje tam wyjątkowo ciekawy content.