„Taniec z Gwiazdami” to jeden z najpopularniejszych i najdłużej emitowanych programów rozrywkowych w historii polskiej telewizji. Show, w którym gwiazdy pod okiem profesjonalistów zagłębiają tajniki tańców towarzyskich, zadebiutowało na ekranach telewizorów wiosną 2005 roku i przez kolejnych sześć lat było stałym elementem ramówki TVN. Pierwsza, historyczna edycja padła łupem prezentera Oliviera Janiaka i Kamili Kajak. W kolejnych sezonach z Kryształowej Kuli, czyli nagrody głównej, cieszyli się m.in. Katarzyna Cichopek, Rafał Mroczek, Kinga Rusin, Agata Kulesza i Julia Kamińska. Po zakończeniu 13. edycji, w której triumfował Kacper Kuszewski u boku Anny Głogowskiej, podjęto decyzję o rezygnacji z dalszej produkcji. 

Format – ku ogromnej radości widzów – powrócił po niespełna trzyletniej przerwie pod nową nazwą „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Tym razem za emisję odpowiedzialny był Polsat, który przejął prawa od TVN-u. Do tej pory telewizja zarządzana przez Zygmunta Solorza-Żaka zrealizowała 12. edycji tanecznego show, a na liście zwycięzców znajdują się: Aneta Zając, Ewelina Lisowska, Natalia Szroeder, Beata Tadla czy Damian Kordas

„Taniec z Gwiazdami 2022” – kiedy premiera 13. edycji programu? 

Jesienią 2021 wyemitowano ostatnią jak do tej pory, 12. edycję „Tańca z Gwiazdami”. Na parkiecie mogliśmy wówczas podziwiać: Piotra Mroza, Magdalenę „Kajrę” Kajrowicz, Oliwię Bieniuk, Sylwię Bombę, Łukasza „Jurasa” Jurkowskiego, Kingę Sawczuk, Izabelę Małysz, Radosława Liszewskiego, Wojciecha „Fit Oldboy” Węcławowicza oraz Denisa Urubko. W wielkim finale, który odbył się 25 października, spotkali się Piotr Mróz w parze z Hanną Żudziewicz i Magdalena „Kajra” Kajrowicz z Rafałem Maserakiem. Ostatecznie górą był aktor znany z roli funkcjonariusza policji w paradokumencie „Gliniarze”.

Kto powtórzy jego sukces? Odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero jesienią, bowiem „Tańca z gwiazdami” zabrakło w wiosennej ramówce Polsatu. Dodajmy, że 12. sezon – w przeciwieństwie do poprzednich edycji – był emitowany w poniedziałkowe wieczory, a nie jak wcześniej w piątki o 20:00. 

Krzysztof Rutkowski pierwszym uczestnikiem „Tańca z Gwiazdami 2022”

Pod koniec czerwca producenci programu w końcu przerwali milczenie. Nie tylko oficjalnie potwierdzono, że „Tańca z Gwiazdami” powróci jesienią do ramówki Polsatu, ale także ujawniono nazwisko pierwszego uczestnika. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami mediów, okazał się nim Krzysztof Rutkowski.

Wracamy do Was jesienią z nową edycją „Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami”. Poniedziałki ponownie będą roztańczone. W związku z tym czas oficjalnie ujawnić pierwszą gwiazdę #TZG13. Najpopularniejszy polski detektyw – Krzysztof Rutkowski będzie szlifował swoje taneczne umiejętności w naszym programie. Powodzenia! – czytamy na oficjalnych profilach show w mediach społecznościowych.

Nie jest tajemnicą, że znany były detektyw będzie mógł liczyć na iście gwiazdorską stawkę. Zgodnie z ustaleniami serwisu Pudelek.pl, miałoby to być rzekomo aż 30 tysięcy złotych za jeden odcinek. Z powodu obowiązującej go tajemnicy handlowa umowy celebryta nie może rozmawiać na temat konkretnej wysokości swojego wynagrodzenia. Potwierdził jednak, że faktycznie jest ono wysokie. Tym bardziej cieszy więc fakt, że Rutkowski zadeklarował przekazać je na cele charytatywne.

Zobacz także:

Honorarium nie jest małe, jest duże. Nie mniej, całe moje wynagrodzenie, całą kwotę uzyskaną za program, przeznaczę na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Funkcjonariuszach Policji. Jeśli ktoś pisze, że „Rutkowski dostał gigantyczne honorarium” albo, że „Rutkowski stanie się milionerem”, to oczy otwieram szeroko ze zdziwienia - wyjaśnił w rozmowie z serwisem Plejada.pl.

Ilona Krawczyńska oficjalnie kolejną uczestniczką 13. edycji „Tańca z Gwiazdami” 

Oficjalnie potwierdzony został na ten moment udział w „Tańcu z Gwiazdami” Ilony Krawczyńskiej, czyli prowadzącej polsatowski program „Farma”, ale też jednej z sióstr ADiHD i wziętej influencerki. Informacja na ten temat pojawiła się w social mediach stacji Polsat i tanecznego show. 

Maja Włoszczowska w 13. edycji „Tańca z Gwiazdami”

Producenci programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” podzielili się informacjami co do kolejnej uczestniczki 13. edycji programu. 1 lipca dowiedziałyśmy się i dowiedzieliśmy się, że na parkiecie swoich sił spróbuje uwielbiana w Polsce gwiazda kolarstwa, czyli Maja Włoszczowska!

Taniec z gwiazdami oglądałam jeszcze będąc na studiach i marzyłam wówczas o występie. Nigdy jednak sezon kolarski na to nie pozwalał. Dziękuję produkcji za zaproszenie! Timing idealny. Czas porozciągać przykurczone po karierze kolarskiej mięśnie – tymi słowami podzieliła się nowiną w swoich mediach społecznościowych Maja Włoszczowska. 

Przypomnijmy, że domeną Mai jest kolarstwo górskie i ma ona na swoim koncie tytuł dwukrotnej wicemistrzyni olimpijskiej. Zatem kondycję do treningów będzie miała bez wątpienia. Czy jednak poradzi sobie z tanecznymi figurami? I kto będzie jej partnerował? Czekamy niecierpliwie na kolejne doniesienia!

Łukasz Płoszajski kolejnym uczestnikiem 13. edycji „Tańca z Gwiazdami”

Wiemy już też, że w tanecznym show swoich sił spróbuje lubiany aktor związany z telewizją Polsat. 44-letni Łukasz Płoszajski to kolejny uczestnik „Tańca z Gwiazdami 2022”, którego na pewno kojarzycie z takich produkcji: „Pierwsza miłość” czy „Haker umysłu”.

Wiem, że czeka mnie masa pracy, emocji, podróży a przede wszystkim przygoda życia, która wierzę dostarczy samych pozytywnych emocji nam wszystkim. Trzymajcie za mnie kciuki tak jak robiliście to dotychczas przy każdym moim wcześniejszym wyzwaniu i będzie wszystko super – napisał na swoim instagramowym koncie.


 

Pierwsza jednopłciowa para w „Tańcu z Gwiazdami”

Ekscytujące wieści na temat nadchodzącej edycji „Tańca z Gwiazdami” nie mają końca. Zaledwie dzień po tym jak media obiegła plotka o występie Małgorzaty Rozenek, portale internetowe zaczęły się rozpisywać o kolejnym nowym uczestniku. Według serwisu Pomponik.pl, na najsłynniejszym parkiecie tanecznym w Polsce tej jesieni pojawi się znany z gejowskiego programu randkowego „Prince Charming Polska” Jacek Jelonek. Telewizja Polsat potwierdziła te doniesienia. Co ciekawe, idąc śladem zagranicznych wersji show, w których zaczynają pojawiać się pary jednopłciowe, model i celebryta wystąpi w parze z tancerzem, a nie z tancerką. Dodajmy, że będzie to pierwsza tego typu sytuacja w historii polskiego „Tańca z Gwiazdami”.

Pierwszy polski „Prince Charming”, popularny model w branży fashion – Jacek Jelonek to kolejna z gwiazd, która wystąpi w nadchodzącej edycji #TZG! Ma na swoim koncie udział w wielu pokazach i sesjach zdjęciowych dla prestiżowych marek i czasopism z całego świata. Po raz pierwszy w Polsce w „Tańcu z Gwiazdami” na parkiecie zobaczymy parę jednopłciową - ogłoszono na oficjalnym profilu show.

fot. mat. prasowe Player / TVN

Choć nie ujawniono jeszcze oficjalnie, kto z kim tańczy w najbliższej edycji, pojawiają się pierwsze przecieki. Serwis WP Gwiazdy donosił niedawno, że wyzwaniem okazało się znalezienie partnera tanecznego dla Jacka. Podobno znani i lubiani nie chcieli występować w męsko-męskim duecie (podano, że propozycji odmówili Rafał Maserak i Stefano Terrazzino, ten ostatni – jak się później okazało – nie wystąpi w 13. odsłonie w roli trenera).

 

Z „Nasz Nowy Dom” do „Tańca z Gwiazdami”

Do grona uczestników 13. edycji show „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” oficjalnie dołączył Wiesław Nowobilski, czyli kierownik budowy z programu „Nasz Nowy Dom”.

Pracowity góral o wielkim sercu. Wiesław Nowobilski – kierownik budowy z programu „Nasz Nowy Dom” to kolejna gwiazda, która wystąpi w nadchodzącej edycji „Tańca z Gwiazdami”. Ciekawe, czy na parkiecie #TZG13 Wiesiek poradzi sobie równie dobrze jak podczas remontów - czytamy na oficjalnych profilach programu.

To ogłoszenie mocno podzieliło internautów. Wiele osób uważa bowiem, że budowlaniec nie do końca wpisuje się w definicję „gwiazdy”.

Naprawdę już nie mają kogo brać

No i kolejna osoba, o której 90% ludzi słyszy po raz pierwszy... I to mają być gwiazdy?

Znaleźli się też tacy, którzy stanęli w obronie decyzji producentów programu.

Bardzo ciężko pracuje w popularnym programie Polsatu więc też jest gwiazdą

Zapowiada się coraz ciekawiej. Czuje, że następna gwiazda bedzie zaskoczeniem, ale tak czy inaczej trzymam kciuki za pana Wiesia

Agnieszka Litwin uczestniczką 13. edycji „Tańca z Gwiazdami”

Do grona gwiazd, które zatańczą w 13. edycji popularnego show dołączyła Agnieszka Litwin. Aktorka znana z kabaretu „Jurki” od lat bawi publiczność. Tym razem jednak na scenie wystąpi w zupełnie nowej roli. Jak sprawdzi się jako tancerka? O tym przekonamy się już wkrótce na antenie telewizji Polsat.

Przyszedł czas na prawdziwy wulkan energii i uśmiechu - czytamy w oficjalnej zapowiedzi.

Michał Mikołajczak oficjalnie dołącza do grona uczestników „Tańca z Gwiazdami 2022”

W połowie czerwca media obiegły kolejne nieoficjalne doniesienia na temat nadchodzącego sezonu „Tańca z Gwiazdami”. Jak wynikało z informacji, do których dotarł popularny serwis plotkarski, już wkrótce na parkiecie swoje umiejętności prezentował będzie Michał Mikołajczak. Aktor, którego w ostatnim czasie można było oglądać m.in. w serialu „Kowalscy kontra Kowalscy” oraz filmach „365 dni”, „Na bank się uda” i „Underdog”, ponoć wynegocjował bardzo atrakcyjną stawkę.

Produkcji bardzo na Mikołajczaku zależało. On rzucił im zaporową stawkę, bo myślał, że i tak się nie zgodzą, ale się zgodzili – donosi informator Pudelka. Jak informuje źródło serwisu, Mikołajczak otrzyma za jeden odcinek show aż 20 tysięcy złotych.

Plotki o udziale Michała Mikołajczaka potwierdziły się. 11 lipca na oficjalnych profilach show w mediach społecznościowych oficjalnie ogłoszono, że aktor dołączył do ekipy 13. edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”.

Boooom! Przyszedł czas, by ogłosić kolejnego uczestnika #TZG13. Michał Mikołajczak w jesienne poniedziałki będzie próbował swoich sił na naszym parkiecie - czytamy.

Natalia Janoszek w „Tańcu z Gwiazdami 13”

W poniedziałek, 18 lipca na oficjalnym Instagramie programu pojawiło się kolejne nazwisko uczestnika, a właściwie uczestniczki. Jest nią Natalia Janoszek – aktorka, piosenkarka i wielokrotna reprezentantka Polski w międzynarodowych konkursach piękności. Widzowie mogą kojarzyć ją głównie z filmu „365 dni”, gdzie wciela się w rolę Karoliny, przyjaciółki Laury. Jak poradzi sobie na parkiecie?

W poniedziałkowy wieczór czas na ujawnienie kolejnej uczestniczki 13. edycji „Tańcu z Gwiazdami”. Natalia Janoszek – aktorka kina Bollywood i Hollywood. Pierwsza Polka nagrodzona dwukrotnie indyjską nagrodą filmową JIFFA. Kocha sporty ekstremalne, więc tym bardziej jesteśmy ciekawi jak poradzi sobie na naszym parkiecie. Witamy w programie i życzmy samych 10 od jurorów! – czytamy.

Jamala w 13. edycji  „Tańca z Gwiazdami”

Z kolei portal Wirtualnemedia na początku lipca nieoficjalnie ustalił, że w tegorocznym sezonie „Tańca z Gwiazdami” pojawi się również ukraińska wokalistka Jamala, czyli zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji 2016 w Sztokholmie. Kilka tygodni później okazało się, że to prawda. Twórczynie i twórcy hitowego programu potwierdzili, że gwiazda pojawi się na parkiecie. Warto dodać, że jesienią ubiegłego roku autorka hitu „1944” brała udział w ukraińskiej wersji „Dancing with the Stars”. Dość szybko jednak pożegnała się z show, zajmując dziewiąte miejsce.

Najwyższa pora ogłosić kolejną uczestnikę #TZG13! Jamala - ukraińska piosenkarka oraz aktywistka, która wspiera swój kraj w walce o wolność. Zwyciężczyni 61. Konkursu Piosenki Eurowizji już jesienią spróbuje swoich sił na naszym parkiecie - czytamy na oficjalnym profilu programu na Instagramie. 

„Taniec z gwiazdami 13”: Karolina Pisarek pojawi się na gwiazdorskim parkiecie

W lipcu w mediach pojawiły się doniesienia, według których na gwiazdorskim parkiecie zobaczymy także Karolinę Pisarek. Jako pierwszy poinformował o tym „Pomponik”, a chwilę później serwis „Wirtualne Media”. Medialne rewelacje zostały dość szybko potwierdzone przez twórców i twórczynie formatu. Tym razem plotki okazały się prawdą - Karolina Pisarek wystąpi w 13. edycji programu. Przypomnijmy, że modelka ma na swoim koncie udział w kilku programach rozrywkowych. Zdobyła popularność dzięki „Top Model”. Następnie - już jako gwiazda - wzięła udział w „Ameryka Express” i współprowadziła „Top Model. Front Row”. Wiosną 2022 roku wystąpiła natomiast w show „Twoja twarz brzmi znajomo”. 

Czas na ujawnienie ostatniej uczestniczki 13. edycji @tanieczgwiazdami! Karolina Pisarek - polska top modelka i osobowość telewizyjna, robiąca karierę w kraju i zagranicą. Scena to jej żywioł - czytamy na Instagramie popularnego show. 

„Taniec z Gwiazdami 2022” – kto jeszcze wystąpi?

Zanim jeszcze Telewizja Polsat potwierdziła oficjalnie, że jesienią 2022 wyemituje 13. edycję „Tańca z Gwiazdami”, media już zaczęły spekulować, kto może pojawić się na słynnym parkiecie. Wśród potencjalnych kandydatów i kandydatek najczęściej padało nazwisko Beaty KozidrakW programie były dużo starsze od niej gwiazdy. A Beata wciąż jest w dobrej kondycji, co widać na koncertach, więc powinna sobie poradzić – zdradza źródło „Pomponika”. Sama zainteresowana na razie nie odniosła się do medialnych doniesień. Przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu w wywiadzie dla „Plejady” 61-letnia artystka mówiła, że choć wielokrotnie dostawała propozycję udziału w show i jest jego ogromną fanką, to nie chciałby wziąć w nim udziału. 

fot. AKPA

Kto oprócz autorki hitu „Ta sama chwila” miałby stanąć do walko o 100 tys. złotych i Kryształową Kulę? Kolorowa prasa donosi, że w 13. sezonie „Tańca z Gwiazdami” swoje umiejętności miałaby zaprezentować Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 i triumfatorka innego tanecznego show „Dance, Dance, Dance” (TVP), a także Daria Marcinkowska, znana szerszej publiczności pod scenicznym pseudonimem Daria lub Daria Marx. 

Warto dodać, że wbrew wcześniejszym doniesieniom mediów, w nadchodzącym sezonie „Tańca z Gwiazdami” nie zobaczymy Magdy Mołek. Dziennikarka, która przez niemal 15 lat współprowadziła „Dzień dobry TVN”, a także... pierwszą edycję „Tańca z Gwiazdami” na antenie TVN, na początku lipca zaprzeczyła plotkom o swoim rzekomym powrocie do telewizji.

Anna Lewandowska w „Tańcu z Gwiazdami 13”?

Anna Lewandowska uczestniczką „Tańca z Gwiazdami”? O udziale najpopularniejszej polskiej WAGs we flagowym programie Polsatu mówi się od dawna. Do tej pory jednak zawsze kończyło się tylko i wyłącznie na medialnych spekulacjach. Niewykluczone, że w zapowiadanej na jesień 13. edycji show w końcu zobaczymy żonę kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski. Na Instagramie trenerki pojawiło się bowiem jej wspólne zdjęcie z Rafałem Maserakiem, który zawitał na jeden z obozów organizowanych przez Lewandowską i jej zespół. Fanki i fani od razu zaczęli snuć domysły, czy 33-latka nie chciała w ten sposób zakomunikować, że we wrześniu zatańczy na słynnym parkiecie „Tańca z Gwiazdami”. 

Oj, to chyba będzie start w „TzG”!!!; Ania do „Tańca z Gwiazdami”; Widzę Cię w „Tańcu z Gwiazdami” – czytamy w komentarzach.

Małgorzata Rozenek – transfer do Polsatu i „Taniec z Gwiazdami”?

Ta informacja zelektryzowała media. Jak wynika z ustaleń serwisu internetowego Party.pl, Małgorzata Rozenek-Majdan właśnie zakończyła swoją wieloletnią współpracę ze stacją TVN i postanowiła przyjąć atrakcyjną ofertę konkurencji. Jako nowa twarz Telewizji Polsat była prowadząca „Projektu Lady” zadebiutować ma właśnie już jesienią w 13. edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Informacja nie została jednak potwierdzona przez żadną ze stron.

„Taniec z Gwiazdami 13” – skład jury 

Pod koniec maja jeden z tabloidów donosił, że w nowym sezonie „Tańca z Gwiazdami” widzów czekają przetasowania w składzie jury. Andrzeja Piasecznego miał zastąpić Marcin Hakiel, zwycięzca tanecznego show sprzed ponad 15 lat mąż (jeszcze aktualny) Katarzyny Cichopek. Jak udało nam się ustalić, Polsat jest gotowy złożyć tancerzowi gwiazdorską ofertę i dać solidne pieniądze. Z tym że Marcin nie brykałby już na parkiecie, a… został jurorem show. W tej roli mógłby zastąpić Andrzeja Piasecznego – sugerował „Super Express”. 

Jury „Tańca z gwiazdami 13” / fot. AKPA

Mimo pojawiających się spekulacji medialnych, telewizja Polsat nie zdecydowała się na roszady w składzie jury i prowadzących. Za stołem sędziowskim ponownie zasiądą: Andrzej Grabowski, Andrzej Piaseczny, Michał Malitowski oraz Iwona Pavlović, która ocenia poczynania gwiazd na parkiecie od 2005 roku, czyli pierwszej edycji „Tańca z Gwiazdami”. Z kolei w roli prowadzących raz jeszcze zobaczymy: Krzysztofa Ibisza, Paulinę Sykut i Izabelę Janachowską.