„Taniec z Gwiazdami” to jeden z najpopularniejszych i najdłużej emitowanych programów rozrywkowych w historii polskiej telewizji. Show, w którym gwiazdy pod okiem profesjonalistów zagłębiają tajniki tańców towarzyskich, zadebiutowało na ekranach telewizorów wiosną 2005 roku i przez kolejnych sześć lat było stałym elementem ramówki TVN. Pierwsza, historyczna edycja padła łupem prezentera Oliviera Janiaka i Kamili Kajak. W kolejnych sezonach z Kryształowej Kuli, czyli nagrody głównej, cieszyli się m.in. Katarzyna Cichopek, Rafał Mroczek, Kinga Rusin, Agata Kulesza i Julia Kamińska. Po zakończeniu 13. edycji, w której triumfował Kacper Kuszewski u boku Anny Głogowskiej, podjęto decyzję o rezygnacji z dalszej produkcji. 

Format – ku ogromnej radości widzów – powrócił po niespełna trzyletniej przerwie pod nową nazwą „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Tym razem za emisję odpowiedzialny był Polsat, który przejął prawa od TVN-u. Do tej pory telewizja zarządzana przez Zygmunta Solorza-Żaka zrealizowała 12. edycji tanecznego show, a na liście zwycięzców znajdują się: Aneta Zając, Ewelina Lisowska, Natalia Szroeder, Beata Tadla czy Damian Kordas

„Taniec z Gwiazdami 2022” – kiedy premiera 13. edycji programu? 

Jesienią 2021 wyemitowano ostatnią, dwunastą edycję „Tańca z Gwiazdami”. Na parkiecie mogliśmy wówczas podziwiać: Piotra Mroza, Magdalenę „Kajrę” Kajrowicz, Oliwię Bieniuk, Sylwię Bombę, Łukasza „Jurasa” Jurkowskiego, Kingę Sawczuk, Izabelę Małysz, Radosława Liszewskiego, Wojciecha „Fit Oldboy” Węcławowicza oraz Denisa Urubko. W wielkim finale, który odbył się 25 października, spotkali się Piotr Mróz w parze z Hanną Żudziewicz i Magdalena „Kajra” Kajrowicz z Rafałem Maserakiem. Ostatecznie górą był aktor znany z roli funkcjonariusza policji w paradokumencie „Gliniarze”.

Kto powtórzy jego sukces? Odpowiedź na to pytanie poznamy najprawdopodobniej we wrześniu, bowiem „Tańca z gwiazdami” zabrakło w wiosennej ramówce Polsatu. „Wszyscy żyjemy nadzieją, że jesień będzie bardzo taneczna. Mam nadzieję, że tak będzie. To wszystko zależy od wielu czynników” – przyznał Krzysztof Ibisz, prowadzący show, w rozmowie z „Jastrząb Post”. 

Dodajmy, że dwunasty sezon – w przeciwieństwie do poprzednich edycji – był emitowany w poniedziałkowe wieczory, a nie jak wcześniej w piątki o 20:00. 

„Taniec z Gwiazdami 2022” – uczestnicy 13. edycji. Kto wystąpi? 

Mimo że telewizja Polsat nie potwierdziła oficjalnie, że jesienią 2022 wyemituje 13. edycję „Tańca z Gwiazdami”, to media już zaczęły spekulować, kto może pojawić się na słynnym parkiecie. Wśród potencjalnych kandydatów i kandydatek najczęściej pada nazwisko Beaty Kozidrak„W programie były dużo starsze od niej gwiazdy. A Beata wciąż jest w dobrej kondycji, co widać na koncertach, więc powinna sobie poradzić” – zdradza źródło „Pomponika”. Sama zainteresowana na razie nie odniosła się do medialnych doniesień. Przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu w wywiadzie dla „Plejady” 61-letnia artystka mówiła, że choć wielokrotnie dostawała propozycję udziału w show i jest jego ogromną fanką, to nie chciałby wziąć w nim udziału. 

Beata Kozidrak wystąpi w 13. edycji „Tańca z Gwiazdami”? / fot. AKPA

Zobacz także:

Kto oprócz autorki hitu „Ta sama chwila” miałby stanąć do walko o 100 tys. złotych i Kryształową Kulę? Kolorowa prasa donosi, że w 13. sezonie „Tańca z Gwiazdami” swoje umiejętności miałyby pokazać Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 i triumfatorka innego tanecznego show „Dance, Dance, Dance”, a także Daria Marcinkowska, znana szerszej publiczności pod scenicznym pseudonimem Daria lub Daria Marx. 

Anna Lewandowska w „Tańcu z Gwiazdami 13”?

Anna Lewandowska uczestniczką „Tańca z Gwiazdami”? O udziale najpopularniejszej polskiej WAGs we flagowym programie Polsatu mówi się od dawna. Do tej pory jednak zawsze kończyło się tylko i wyłącznie na medialnych spekulacjach. Niewykluczone, że w zapowiadanej na jesień 13. edycji show w końcu zobaczymy żonę kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski. Na Instagramie trenerki pojawiło się bowiem jej wspólne zdjęcie z Rafałem Maserakiem, który zawitał na jeden z obozów organizowanych przez Lewandowską i jej zespół. Fanki i fani od razu zaczęli snuć domysły, czy 33-latka nie chciała w ten sposób zakomunikować, że we wrześniu zatańczy na słynnym parkiecie „Tańca z Gwiazdami”. Oj, to chyba będzie start w „TzG”!!!; Ania do „Tańca z Gwiazdami”; Widzę Cię w „Tańcu z Gwiazdami” – czytamy w komentarzach. 

Czy tak się wydarzy? Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco wraz z pojawianiem się kolejnych wieści o 13. edycji „Tańca z Gwiazdami”. 

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.