Taniec z Gwiazdami 12” w Telewizji Polsat cieszył się w tym sezonie ogromną popularnością. Po wielu tygodniach tanecznych zmagań nadszedł jednak czas na finał, do którego udało się dojść tradycyjnie dwóm parom. W finale 12. edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” znalazły i znaleźli się: Magdalena „Kajra” Kajrowicz i Rafał Maserak, Piotr Mróz i Hanna Żudziewicz. W przedostatnim półfinałowym odcinku odpadła Oliwia Bieniuk, której partnerował Michał Bartkiewicz.

„Taniec z Gwiazdami 12” – nagroda

Udział w tanecznym show to nie tylko możliwość sprawdzenia się na parkiecie, zdobycia nowych umiejętności i rozgłosu. To także szansa na zdobycie statuetki Kryształowej Kuli i nagrody pieniężnej, która wynosi 100 tysięcy złotych dla gwiazdy i 50 tysięcy złotych dla tancerza lub tancerki.

„Taniec z Gwiazdami 12” – kto znalazł się w finale?

Do finału 12. edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” doszedł faworyt, czyli Piotr Mróz, który od początku zachwycał swoimi występami jury, ale też cieszył się popularnością widzek i widzów. 33-latek z Różan ma brata bliźniaka, spotyka się z modelką Agnieszką Wasilewską, gra (m.in. policjanta) w hitowych produkcjach Polsatu. I jak się okazuje ma też taneczny talent.

W finale „Tańca z Gwiazdami 12” znalazła się także Kajra, czyli Magdalena Kajrowicz, tańcząca z Rafałem Maserakiem. Kajra udowodniła, że nie jest tylko partnerką sceniczną swojego męża. Szybko pokazała na co ją stać na parkiecie, zdobywając uznanie jury, ale i osób oglądających program. Choć nie była obstawiana jako faworytka tej edycji, stała się nią błyskawicznie. A mąż Sławomir co odcinek gorąco jej kibicował.

„Taniec z Gwiazdami 12” – co działo się w finale?

Ostatni odcinek 12. sezonu programu obfitował nie tylko w tańce na najwyższym poziomie, ale przede wszystkim w masę emocji. Finaliści nie ukrywali wzruszenia. To był wyjątkowy finał również dlatego, że bo obie pary szły łeb w łeb! Mieliśmy okazję podziwiać tango, cha cha cha, jive’a, taniec współczesny czy wzbudzający najwięcej emocji freestyle. W każdym z trzech tańców otrzymały dokładnie tyle samo punktów od jury. Jednak tym razem oceny od jurorów nie miały wpływu na wynik. To widzowie zadecydowali o wygranej. Do kogo powędrowała Kryształowa Kula?

Zanim jednak zobaczyliśmy finałowe taneczne zmagania, mogliśmy podziwiać występy specjalne. Na otwarciu obejrzeliśmy namiętne tango argentino, które zatańczyli znani i lubiani tancerze. W finałowym odcinku na parkiecie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” zobaczyliśmy też wszystkie pary, które brały udział w tej edycji. 

Na pewno nie brakowało wzruszeń. Na parkiecie polsatowskiego show pojawiła się para seniorów z Niemiec! Nellia i Dietmar swoimi tanecznymi wyczynami podbijają świat i pokazują, że wiek to tylko liczba! Gość i gościni zatańczyli lindy hop, udowadniając nam, że nigdy nie jest za późno na naukę tańca!

Zobacz także:

Podczas finału „Tańca z Gwiazdami 12” na żywo zaśpiewała Doda, Michał Szpak oraz Alicja Majewska w wyjątkowym duecie z Andrzejem Piasecznym. Rywalizujące pary tańczyły do utworów w wykonaniu zespołu Kombi.

„Taniec z Gwiazdami 12” – kto wygrał?

Decyzją widzów Kryształowa Kula, czyli nagroda 12. edycji  „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” trafiła w ręce Piotra Mroza i jego tanecznej partnerki Hanny Żudziewicz. Zwycięzcy nie ukrywali ogromnego wzruszenia i radości.