Uważana niegdyś za aktorkę jednej roli, dziś jest jedną z najbardziej zapracowanych i wszechstronnych gwiazd polskiego show-biznesu. Julia Kamińska gra w filmach, serialach i teatrze, pisze scenariusze, śpiewa, bierze udział w sesjach zdjęciowych, występuje w programach telewizyjnych, a także prowadzi własny biznes – salon fryzjersko-makijażowy Spiękniej w Warszawie. Do tego jeszcze wciąż znajduje czas, aby pomagać najbardziej potrzebującym i zabierać głos w ważnych sprawach.

Julia Kamińska – kariera w show-biznesie

Julia Kamińska zdobyła popularność w 2008 roku, gdy otrzymała główną rolę w serialu „BrzydUla”. Na ekranie zadebiutowała jednak już znacznie wcześniej. Jako nastolatka zagrała w serialach „Magiczne drzewo” i „Dylematu 5” oraz filmach „Pełną parą” i „Towar”. W 2005 roku wygrała casting i wystąpiła w sesji zdjęciowej do popularnego pisma dla młodzieży, „Dziewczyna”. Była to zarówno jej pierwsza okładka, jak i pierwsza wizyta w stolicy.

Jesienią 2009 roku pożegnała się z rolą Uli, ale nie zniknęła z show-biznesu. Wiosną kolejnego roku w parze z Rafałem Maserakiem wzięła udział w 11. edycji programu „Taniec z Gwiazdami” w TVN. Na parkiecie radziła sobie znakomicie, dzięki czemu dotarła do ścisłego finału, w którym zdobyła upragnioną Kryształową Kulę.

W latach 2013-2016 grała dr Zuzę Krakowiak w serialu „Na dobre i na złe”. Pojawiała się też w kinowych hitach, takich jak „Wkręceni”, „Narzeczona na niby” i „Jak zostać gwiazdą”. Dwa lata temu, ku wielkiej radości fanek i fanów, powrócił serial „BrzydUla”, w którym Julia ponownie otrzymała główną rolę. Aktualnie na antenie TVN trwa emisja finałowego sezonu.

Od niedawna Julię Kamińską można także oglądać w roli jurorki-detektywki w bijącym rekordy popularności na całym świecie programie rozrywkowym „Mask Singer”. W wolnych chwilach pracuje nad swoim debiutanckim albumem. Niektóre jej piosenki można zresztą już teraz usłyszeć w nowych odcinkach „BrzydUli 2”.

Julia Kamińska – wykształcenie

Rozpoczęcie kariery w młodym wieku nie stanęło jej na przeszkodzie w zdobyciu gruntownego wykształcenia. Pomimo przerwania studiów w najgorętszym zawodowo okresie, Julia ostatecznie ukończyła germanistykę na Uniwersytecie Gdańskim.

Uważam, że moim największym sukcesem jest to, że po tych latach kompletnego szału, udało mi się wrócić na studia i kontynuować naukę. Jest ona dla mnie bardzo ważna. Myślę, że niezwykłe jest to, że zdecydowałam się na ten krok. Jestem z siebie bardzo dumna - mówiła w 2011 roku w rozmowie z PAP Life.

Julia Kamińska prywatnie

Julia Kamińska urodziła się 13 listopada 1987 roku. Pochodzi z Gdańska. Jej rodzice, Małgorzata i Krzysztof Kamińscy, są inżynierami. Ma młodszego brata, Christiana. Rodzeństwo od dzieciństwa uczestniczyło w zajęciach artystycznych. Ważną rolę w jej życiu odgrywa muzyka. Nie tylko zawsze lubiła śpiewać, ale nawet przez sześć lat uczyła się gry na pianinie.

Pod koniec 2021 roku media obiegła informacja o tym, że aktorka rozstała się ze swoim długoletnim partnerem, scenarzystą i reżyserem, Piotrem Jaskiem. Żadne z nich nie skomentowało tych doniesień, ani tym bardziej nie wypowiadało się publicznie na temat przyczyń zakończenia dwunastoletniego związku.

Mamy bardzo dobrą relację i myślę, że to się nigdy nie zmieni, ale nie chcemy, ani ja, ani Piotr, opowiadać o szczegółach naszego życia. To jest sprawa bardzo intymna i tak jest nam lepiej - wyznała w programie „Uwaga! TVN” w cyklu „Kulisy Sławy”.

Pewne jest jednak, że pozostają w kontakcie oraz są wciąż ze sobą związani zawodowo. Julia i Piotr pracują bowiem razem nad jej płytą oraz wideoklipem, który ma promować nadchodzące wydawnictwo.

Jestem zadowolona z pracy koncepcyjnej i reżyserskiej Piotra - oznajmiła.

Julia Kamińska znana jest z tego, że wykorzystuje swoją rozpoznawalność w szczytnych celach. Bliskie są jej szczególnie tematy praw człowieka. Gwiazda jest m.in. ambasadorką Fundacji Dobre Serce i Kampanii Przeciw Homofobii. Często też bierze udział w akcjach społecznych i dobroczynnych.

Julka angażuje się w wiele akcji charytatywnych. Pomaga dzieciom. Sama też te akcje często inicjuje. Ona jest więc nie tylko piękna zewnętrznie, ale i wewnętrznie - mówi o niej koleżanka z planu BrzydUli”, Małgorzata Socha.

Zdjęcia Julii Kamińskiej, w prywatnym i zawodowym wydaniu, znajdziecie w naszej galerii.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.