Anja Rubik ogłaszając, że edukacja seksualna w Polsce potrzebuje fundamentalnych zmian nie była gołosłowna i i właśnie dała temu wyraz po raz drugi. Akcja #sexedpl z udziałem Macieja Stuhra, Marty Frej, Moniki Cieleckiej, Maffashion, Roberta Biedronia i Moniki Brodki, na czele której stanęła top modelka i która poniosła się szerokim echem nie tylko w Polsce, właśnie doczekała sie kontynuacji w postaci książki pod tym samym tytułem. 

ZOBACZ TAKŻE: #SEXEDPL Anji Rubik – dlaczego to najbardziej przełomowa akcja ostatnich lat? [WIDEO] >>>

#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie to 18 rozmów z ekspertami - otwartym tekstem i bardzo merytorycznie o najbardziej obrosłych w tabu kwestiach. Oficjalna premiera zaplanowana została na 19 września br, ale książka wydana nakładem wydawnictwa W.A.B. jest już dostępna w przedsprzedaży na empik.com.

Kiedy jest dobry czas na pierwszy raz i jak się do niego przygotować? Co to jest grooming, seksting i consent? W jaki sposób rozpoznać infekcje przenoszone drogą płciową i gdzie je leczyć? Jak dobrać najlepszą metodę antykoncepcji? Czy kobieta, która spędziła noc z inną kobietą, jest już lesbijką? W czym może nam pomóc masturbacja? „#SEXEDPL” obejmuje wszystko, co powinniśmy wiedzieć, ale często wstydzimy się zapytać. - tyle wiadomo z oficjalnej zapowiedzi, ale to nie wszystko. Niezwykle zapowiada się także część wizualna - rozmowy zilustrowane zostaną komiksami Katarzyny Babis funkcjonującej w sieci jako Kiciputek i fotografiami Zuzy Krajewskiej

Co najważniejsze, choć pozycja ta dedykowana jest przede wszystkim młodzieży i to właśnie ta przewija się najczęściej na jej kartach, jest lekturą obowiązkową dla każdego - uzupełni braki w wiedzy i zaspokoi ciekawość w kwestiach związanych z ciałem, intymnością i seksem u czytelników w każdym wieku.

Że sexedpl to swoista misja, świadczy nie tylko kolejna odsłona projektu w postaci książki, ale także fakt, że zarówno modelka, jak też wydawnictwo nie czerpią z publikacji żadnych korzyści - całkowity przychód z jej sprzedaży przekazany zostanie na rzecz Fundacji #SEXEDPL. Jej nonprofitowy charakter wpływa na cenę - za #SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie zapłacimy jedynie 19 zł. Brawo, Anja!

ZOBACZ TAKŻE: Publicysta obraźliwie o Anji Rubik. Przyrównał pracę modelki do prostytuowania się >>>

Zobacz także: