Księżna Monako, Charlene Grimaldi, ma za sobą bardzo trudne chwile. Jak informowaliśmy pod koniec ubiegłego oku, żona księcia Alberta II otarła się o śmierć w Republice Południowej Afryki, gdzie pojechała służbowo, by wziąć udział w akcji ratowania nosorożców. Po wielu miesiącach nieobecności w kraju „najsmutniejsza księżna świata” w listopadzie wróciła do Monako... tylko po to, by tydzień później zniknąć na nowo. Jak poinformował pałac, 43-latka w stanie skrajnego wycieńczenia emocjonalnego i fizycznego trafiła do specjalistycznego ośrodka, gdzie – z dala od rodziny i bliskich –  miała wracać do formy.

Z nastaniem wiosny Charlene dołączyła do rodziny w Monako, ale wycofała się z życia publicznego. Jeszcze bardziej filigranowa i rachityczna niż zawsze, dopiero niedawno znów zaczęła pokazywać się u boku męża i od czasu do czasu publikuje coś na Instagramie.

Księżna Monako znów chora

Pod koniec maja przerwała milczenie w sprawie swoich problemów zdrowotnych. W wywiadzie udzielonym gazecie „Monaco-Matin” zwróciła uwagę, że jej zdrowie zostało mocno nadwyrężone i wciąż jest daleko od pełni formy.

Stan mojego zdrowia jest bardzo kruchy. Nie mogę się za bardzo spieszyć. Droga była długa, trudna i bardzo bolesna. (...) Jestem bardzo szczęśliwa, że znów mogę być w domu w Monako z moją rodziny – wyznała księżna.

Niestety okazuje się, że problemy zdrowotne trwają. Kilka dni temu „People" poinformował, że członkini monakijskiej monarchii znów jest chora. Nie wzięła udziału w niedzielnych wyścigach rowerów wodnych Riviera Water Bike Challenge, sponsorowanych przez jej fundację charytatywną, co wzbudziło czujność mediów.

Pałacowy rzecznik przekazał, że żona Alberta II zaraziła się koronawirusem SARS-CoV-2 i przechodzi COVID-19.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami zdrowotnymi, księżniczka Charlene będzie przebywała w kilkudniowej izolacji – można przeczytać w oświadczeniu przesłanym „People”.

Pałac uspokaja, że Grimaldi czuje się dobrze i nie ma obaw do niepokoju. Mamy nadzieję. I trzymamy mocno kciuki za jak najszybszy powrót księżnej do zdrowia!

 

Zobacz także: