On a Wednesday in a cafe I watched it begin again – śpiewa Taylor Swift w swojej piosence „Begin Again”. Urodziny Taylor Swift przypadają 13 grudnia i właśnie tego dnia księżyc rozpoczyna nową fazę dokładnie o godzinie 12:32, w ognistym, optymistycznym i kochającym wolność znaku Strzelca. Co oznacza to dla ciebie (i Taylor Swift?). Odpowiadamy.

Księżyc w nowiu w grudniu 2023: Strzelec ma w zanadrzu przygody

Każdy nów to nowy początek, a żaden inny znak zodiaku nie woli zaczynać od nowa bardziej niż Strzelec. Mówi się, że gdy projekty stają się nudne lub trudne, porzuca je i od razu przechodzi do nowych zadań. Zodiakalnym Strzelcem rządzi Jowisz, który chce widzieć wszystko większe i jaśniejsze, sięgać dalej i coraz bardziej się rozwijać. Księżyc w Nowiu w Strzelcu więc sprzyja przygodom i (pozytywnym) emocjom, nowym pomysłom i nowym celom. Oznacza chęć podróżowania, więcej wolności i zdrową dawkę szczęścia. Nic dziwnego, bo Strzelec to także znak charakteryzujący się największą głupotą (a w końcu mówi się, że głupi ma szczęście).

To ostatni nów księżyca w tym roku, jest to więc dobry moment, aby spojrzeć w stronę roku 2024 i zastanowić się, gdzie chcesz być za rok o tej porze.

Księżyc w nowiu w grudniu 2023 r: W tym samym czasie Merkury będzie w retrogradacji – ale nie panikuj!

Merkury, planeta komunikacji, przejdzie w retrogradację 13 grudnia (i pozostanie w retrogradacji do 2 stycznia 2024 r.), wzmacniając działanie nowiu księżyca. Retrogradacja Merkurego może dezorientować nasze myślenie i utrudniać obiektywne postrzeganie faktów.

Jest to na szczęście także czas, kiedy nasza intuicja przejmuje kontrolę (jeśli na to pozwolimy). Ważne jest, aby postępować powoli, metodycznie i nie dać się ponaglać – ani innym, ani sobie.

 

Księżyc w nowiu w grudniu 2023 r: Mars daje dodatkową moc i szanse na uzdrowienie

Grudniowy księżyc w nowiu niesie ze sobą ognistą, namiętną energię, nie tylko dlatego, że ma miejsce w ognistym znaku Strzelca, ale także dlatego, że w tym czasie szczególnie aktywny będzie Mars. Czerwona planeta może powodować agresję, napięte emocje i wrogość, ale w czasie nowiu, dzięki sprzyjającej konstelacji, daje nam mnóstwo motywacji, energii i swego rodzaju wiary w naszą wewnętrzną siłę.

Ponadto Mars wraz z Chironem uwalnia potężną moc uzdrawiającą. Czas w okolicach nowiu (plus/minus trzy dni) powinniśmy wykorzystać na regenerację, przywrócenie wewnętrznej równowagi i zagojenie się starych ran. Potrzebujemy ciszy, aby myśleć i uzdrawiać, niekoniecznie by działać, ale aby planować. Ostatni nów księżyca 2023 roku jest do tego idealny!

Grudniowy księżyc w nowiu to doskonała okazja dla 3 rzeczy

  • Cele – Strzelec potrzebuje celu, tylko w ten sposób może poczuć się bezpiecznie. Nie ma znaczenia, czy cel jest krótkoterminowy, czy długoterminowy, mały czy duży, wzniosły czy skromny. Księżyc w nowiu w Strzelcu chce, abyśmy zgodzili/ły się na nowe przygody, zwłaszcza jeśli są to rzeczy, na które czekamy od początku 2020 roku. Jaki jest twój ostateczny cel? Może straciłeś to z oczu? Czy nadal jest to zgodne z twoją wizją? Gdzie chcesz iść? Na wszystkie te pytania można teraz odpowiedzieć, jeśli poświęcisz trochę czasu i dużo uczciwości.
  • Optymizm – Motto: Jakoś się uda! Księżyc w Strzelcu reprezentuje optymistyczne podejście do życia. Zwłaszcza gdy pojawiają się trudności lub przeszkody, wiedz, że wszystko będzie dobrze. Żaden proces nie jest linearny.
  • Nauka – Strzelec chce się uczyć, doświadczać nowych rzeczy, opowiadać historie, jest ciekawy świata i ludzi. Zadaj sobie pytanie: Czego zawsze chcesz lub chciałeś/aś się nauczyć? Wyznacz sobie cel edukacyjny na rok 2024.

 

Zobacz także: