Jeśli nie interesuje was astrologia, nie czytacie horoskopów i śmieszy was dopatrywanie się zależności między sukcesem i powodzeniem a gwiazdami – ten tekst jest skierowany właśnie do was! I żeby było jasne - nikt nie mówi o wróżeniu z fusów czy innych wyssanych z palca teoriach.

Znak zodiaku, któremu pisany jest sukces

Brytyjczycy wzięli pod lupę zarządzających na najwyższych stanowiskach i zbadali ich m.in. pod kątem wieku, płci i predyspozycji. Co się okazało? Że mają wiele wspólnych cech, a w tym – nieoczekiwanie – także znak zodiaku. Łączyło ich też wykształcenie – w zestawieniu przeważali absolwenci politologii i... zodiakalne Koziorożce!

Skąd ten zbieg okoliczności? Być może to coś więcej, niż przypadek – urodzonym w tym czasie (czyli od 22 grudnia do 19 stycznia) przypisuje się cechy takie jak upór, bycie konsekwentnym w osiąganiu celów, umiejętność strategicznego i analitycznego myślenia, a także zapędy do kontrolowania innych i lekki materialistyczny rys. Nie wszystkie cechy są w równej mierze na wagę złota, ale skoro czynią Koziorożce skutecznymi strategami i szefami przynoszącymi firmom krocie, może warto bliżej im się przyjrzeć?

Znaki zodiaku o dużych szansach na sukces

Kto jeszcze ma ambicje i predyspozycje do tego, by zarządzać? Wśród przebadanych zaraz za Koziorożcami plasują się Waga i Bliźnięta. Pierwszy z tych znaków jest mistrzem dyplomacji, a więc ma wszelkie zadatki, by stworzyć harmonijne miejsce pracy, drugi zaś mimo nie najlepszej sławy wśród znaków zodiaku, dzięki opanowanej do perfekcji sztuce komunikacji, umie porwać i poprowadzić tłumy.

Znaki zodiaku, dla których sukces nie jest najważniejszy

A co z pozostałymi? Mocną stroną Panny jest analityczny umysł, Byk wygrywa dzięki wrodzonej ambicji, a Lew jak nikt inny angażuje się w powierzone mu zadania - z werwą i zaraźliwym entuzjazmem. Kolejne pozycje zajmują kolejno Ryby, Rak, Wodnik, Skorpion, Strzelec i wreszcie Baran.

A jakie są wasze odczucia, zgadza się?

 

 

Zobacz także: