Kultura na weekend: Wojciech Fangor, Tamara Bardowska i inny przedstawiciele sztuki współczesnej

W minionych tygodniach polecałyśmy wam m.in. trzeci album Mery Spolsky oraz film „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży”. Natomiast cykl Kultura na weekend nie byłby kompletny bez wystaw. Tym razem mamy dla was coś absolutnie wyjątkowego. Od dziś można podziwiać dzieła reprezentantów i reprezentantek sztuki współczesnej, w tym m.in. Wojciecha Fangora, Ryszarda Winiarskiego, Juliana Stańczaka czy Tamary Berdowskiej. „Sztuka Współczesna. Op-art i Abstrakcja geometryczna” w DESA Unicum, bo właśnie o tej kolekcji mowa, przedstawia najistotniejsze zjawiska w sztuce optycznej (ze szczególnym naciskiem na czasy powojenne i to, co aktualnie dzieje się w tej dziedzinie). 

Wibrujące feerie barw i gra z ludzkim okiem w wykonaniu największych artystów lat 60. XX wieku – Wojciecha Fangora, Ryszarda Winiarskiego czy Juliana Stańczaka – brzmi oficjalna zapowiedź wystawy. 

Osobom zwiedzającym zaprezentowane zostaną m.in. cztery prace autorstwa Wojciecha Fangora (na czele z „M39”, czyli pracą, która w 2018 roku sprzedano za rekordową kwotę), wielkoformatowy obraz Jana Pamuły, kilka propozycji od Victora Vasarely’ego, a także dzieła w wykonaniu abstrakcjonistek – wspomnianej wcześniej Tamary Berdowskiej, Anny Huskowskiej-Młynarskiej, Anny Barlik i Kingi Popieli

Wystawa „Sztuka Współczesna. Op-art i Abstrakcja geometryczna” w DESA Unicum

Dzieła zebrane w ramach wystawy „Sztuka Współczesna. Op-art i Abstrakcja geometryczna” będzie można podziwiać od 24 listopada do 7 grudnia 2023 roku w siedzibie DESA Unicum, czyli największego domu aukcyjnego w Polsce. Wstęp jest bezpłatny.