Met Gala 2024 to niezwykle prestiżowe wydarzenie – dla wielu osób jest wręcz jednym z najważniejszych w roku. Impreza, która na przestrzeni ostatnich lat zyskała miano modowych Oscarów, poprzedza otwarcie wystawy w nowojorskim The Metropolitan Museum of Art i wiąże się ze zbiórką pieniędzy na rzecz Instytutu Kostiumów. Każda edycja przyciąga tłum gwiazd, celebrytów, a także osób znanych ze świata sportu, biznesu czy mody. Gościnie i goście prezentują spektakularne (czasem również wzbudzające kontrowersje) stylizacje, które są dopasowane do tematu przewodniego. A ten został właśnie ujawniony. 

Met Gala 2024: temat przewodni

W listopadzie 2023 ogłoszono, że tytuł przyszłorocznej wystawy w The Metropolitan Museum of Art, a co za tym idzie: temat przewodni Met Gali 2024, to „Sleeping Beauties: Reawakening Fashion”. Nie ma wątpliwości, że daje on spore pole manewru dla gwiazd, a także (a może nawet „przede wszystkim") dla projektantek i projektantów, którzy przygotują dla nich kreacje na wyjątkowe wydarzenie. Zapowiada się prawdziwa modowa uczta.

Met Gala 2024: goście i gościnie

Lista gości układana na Met Galę zawsze robi wrażenie. A nad całością czuwa Anna Wintour. Zaproszenie na wydarzenie to marzenie wielu osób. Natomiast mogą na nie liczyć tylko najpopularniejsze i najbardziej cenione gwiazdy (przypomnijmy, że w tym roku plotkowano, że członkinie klanu Kardashian-Jenner nie są mile widziane). Choć organizatorzy i organizatorki pilnie strzegą tego, kto pojawi się na modowych Oscarach, niektóre nazwiska można łatwo odgadnąć. Wystarczy zastanowić się nad tym, o kim jest w danym roku głośno. 

Met Gala 2024: data. Kiedy odbędzie się wydarzenie?

Pozostaje pytanie: na kiedy zaplanowano wydarzenie? Zgodnie z tradycją, Met Gala 2024 odbędzie się w pierwszy poniedziałek maja. Czyli 6 maja 2024 – zapiszcie sobie tę datę w kalendarzach, by nie przegapić najpiękniejszych i najbardziej zaskakujących kreacji topowych gwiazd. Oczywiście, to impreza zamknięta. Ale możemy się spodziewać, że (podobnie jak w poprzednich latach) będzie ona transmitowana na całym świecie.