Raz do roku na czerwonym dywanie Metropolitan Museum of Art staje elitarne grono gości osobiście wybranych przez wspomnianą redaktor naczelną amerykańskiego wydania magazynu „Vogue”. „Modowe Oscary” towarzyszą otwarciu wystawy w nowojorskim muzeum. Fantazja projektantów nie zna granic. Zdaje się, że afirmacyjne zdanie sky is the limit traktują całkiem poważnie. Stroje na każdej gali są interpretacją tematu, który obowiązuje w danym roku. Wśród nich były kreacje absolutnie niezapomniane. Zobaczcie w galerii!

Met Gala: co trzeba wiedzieć

Już od ponad 70 lat Met Gala jest najważniejszym wydarzeniem w świecie mody. Zaczęło się od zwykłego wieczoru charytatywnego dla „działu mody” nowojorskiego Metropolitan Museum of Art. Dziś każdy marzy, by znaleźć się na tej prestiżowej imprezie. Jednak poprzeczka dotycząca kreacji jest ustawiana z roku na rok co raz wyżej. Wśród najsłynniejszych tematów imprezy znajduje się ten z 2018 Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination czy z 2013 Punk: Chaos to Couture. Nie odbyło się oczywiście bez kontrowersji. Pisaliśmy o tym dla was w artykule Met Gala: największe kontrowersje w historii. Teraz pora na najpiękniejsze kreacje w historii.

Met Gala: najpiękniejsze kreacje

Rihanna w sukni od Stelli McCartney z diamentowym chokerem, Sarah Jessica Parker w kreacji Alexandra McQueena, Lady Gaga w obłędnym różu, Emma Watson w Cavinie Kleinie, Katy Perry w przeogromnych, anielskich skrzydłach, Zendaya jako kopciuszek… Lista zdaje się nie mieć końca, dlatego lepiej zobaczyć te zapierające dech w piersiach stroje w naszej galerii, którą przygotowaliśmy dla was. Wciąż robią wrażenie, prawda?