Met Gala to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie mody i show-biznesu. Wydarzenie poprzedza otwarcie wystawy w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, poza tym wiąże się ze zbiórką pieniędzy na rzecz należącego do niego Instytutu Kostiumów. Nie bez przyczyny jest ono określane mianem modowych Oscarów. Co roku przyciąga bowiem tłumy gwiazd, które prezentują spektakularne kreacje od luksusowych domów mody dopasowane do motywu przewodniego każdej edycji. Znamy już temat Met Gali 2023. Jak się okazuje, będzie ona pewnego rodzaju hołdem dla twórczości Karla Lagerfelda. Oto wszystko, co wiemy na ten temat. 

Met Gala 2023 – temat przewodni

Pod koniec września ogłoszono temat przewodni Met Gali 2023. Będzie nim twórczość Karla Lagerfelda, który zmarł w lutym 2019 roku w wieku 85 lat. To wybitny projektant i wizjoner. Na stałe zapisał się na kartach historii mody. 

fot. Getty Images

Karl Lagerfeld rozpoczął karierę w latach 50. ubiegłego wieku we Francji. W 1955 roku wygrał konkurs, dzięki czemu związał się zawodowo z Balmain. W kolejnych latach współpracował z takimi domami jak Valentino, Krizia i Charles Jourdan. W 1965 roku zaczął projektować dla Fendi, natomiast w 1972 roku stworzył pierwszą kolekcję dla Chloé. 1983 rok był przełomowy w jego karierze. Właśnie wtedy Karl Lagerfeld stanął na czele marki Chanel, która m.in. dzięki niemu utrzymała tak wysoką pozycję na rynku fashion. 
 

Warto dodać, że domy mody Fendi i Chanel, z którymi Karl Laferfeld był związany do końca życia, wspierają Met Galę 2023. Zapowiada się wyjątkowa edycja modowych Oscarów. 

fot. Getty Images

Met Gala 2023 – stylizacje gwiazd

Met Gala 2023 wzbudza wiele emocji, a czasem nawet kontrowersji właśnie ze względu na stylizacje gwiazd. Zdecydowana większość pochodzi od topowych projektantek i projektantów. Często zaskakują designem, w tym formami. Wiele wskazuje na to, że w związku z tematem przewodnim kolejnej edycji wydarzenia gwiazdy chętnie będą prezentować kreacje z archiwalnych kolekcji. Mają do wyboru projekty Karla Lagerfelda dla takich domów mody jak Chanel, Fendi, Chloé, Balmain czy Patou, a także z marki sygnowanej jego nazwiskiem

Zobacz także:

Met Gala 2023 – dress code

To bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę dress code Met Gali 2023, który poznałyśmy w styczniu tego roku. Jest zaskakujący w swojej prostocie. Brzmi bowiem „in honor of Karl”, co można przetłumaczyć „na cześć Karla”. 
 

Met Gala 2023 – data. Kiedy i gdzie odbędzie się wydarzenie?

Kiedy i gdzie odbędzie się Met Gala 2023? 1 maja 2023 – zapiszcie tę datę w swoich kalendarzach. Zgodnie z tradycją kolejna edycja modowych Oscarów zostanie zorganizowana w pierwszy poniedziałek maja w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. To znaczy, że – w związku z różnicą czasu – fanki oraz fani z Polski będą mogli śledzić relację z imprezy w nocy z poniedziałku na wtorek. 

Met Gala 2023 – goście i gościnie 

Na uwagę zasługuje również lista gości. Nie ma wątpliwości, że zaproszenia na Met Galę 2023 trafią w ręce osób, które znamy ze świata filmu, muzyki, mody, sportu czy mediów. Niestety ich nazwiska nie zostały ujawnione. I nie zostaną aż do startu prestiżowego wydarzenia. Mówi się jednak o tym, że organizatorki oraz organizatorzy zaprosili m.in. Meghan Markle i księcia Harry’ego. Co więcej, w mediach pojawiły się informacje, według których tegoroczna gala może odbyć się bez Kardashianek. Podobno Anna Wintour postanowiła zweryfikować listę gości. Warto jednak zaznaczyć, że główni zainteresowani całą sprawą milczą, a informacje na ten temat nie są potwierdzone. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. 

Met Gala 2023 – prowadzący i prowadzące

Gospodynie i gospodarze Met Gali 2023 to kolejna interesująca kwestia. Dlatego nie trzymamy was dłużej w niepewności. W tym roku Anna Wintour zaprosiła do współpracy Duę Lipę, Penélope Cruz, Rogera Federera i Michaelę Coel. Razem poprowadzą imprezę, która jest hołdem dla Karla Lagerfelda oraz jego pracy dla największych domów mody na świecie, w tym Chanel, Fendi czy Balmain. 

Możemy się spodziewać, że już niebawem poznamy kolejne szczegóły dotyczące Met Gali 2023. Będziecie mogły i mogli przeczytać o nich na Glamour.pl. Stay tuned